Jump to content

Czym zamalować otarcia na obuwiu?


Recommended Posts

 

Podeszwa jest biała, a tył fabrycznie pomalowany na czarno. Patrz foto.

Farba się starła podczas normalnego użytkowania obuwia. Chcę aby po zamalowaniu nie było widać żadnej ingerencji, żeby to wyglądało "naturalnie", dlatego porady typu "zamaluj markerem" raczej odpadają. Nie chcę ich oddawać, bo są super wygodne, a wymiana niczego nie zmieni, bo w nowej parze otarcia też się z czasem pojawią, choćby nie wiadomo jak bardzo na to uważać.

Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

 

Pozdrawiam.

20170426_080347.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od rodzaju midsola. Na niektórych stosuje się akryle, na ninnych farby alkoholowe wgryzające się w midsol. Jeszcze w innych customizerzy stosują własne mieszanki i patenty, by wzmocnić jakość wykończenia. Do tego na drodze prób należy dojść do optymalnego efektu dotyczącego stopnia połysku wykończenia. Kilka przykładów, które w jakiś sposób mogą naprowadzić na optymalne rozwiązanie:

 

 

 

Jeżeli nie masz doświadczenia, a nie chcesz ryzykować / eksperymentować pewnie lepiej będzie zlecić robotę komuś, kto już takie rzeczy robił, np. @ObuwnikAG czy @Palma.

Link to comment
Share on other sites

Samą farbą pewnie ciężko będzie uszkodzić midsol, chyba że jakiś specyficzny wejdzie w reakcję z chemią, ale nie spotkałem się w sumie z takim przypadkiem. No i zanim zacznie się pracę zawsze robi się małą próbę, która w sumie da Ci zawsze odpowiedź jaka jest reakcja.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.