Jump to content

Buty Timberland Oxford - pęknięta podeszwa reklamacja


Recommended Posts

Witam Was Wszystkich,

 

Mój pierwszy post na forum;)

 

W butach moich Timberland Oxford po roku użytkowania pękła podeszwa;  w lewym bucie z przodu a  w prawym bucie z tyłu (zdjęcia poniżej).

ph_1.thumb.jpg.193e2ddd8ee8058db2727e88ee385ec7.jpgph_2.thumb.jpg.53f227681b4ee553cf33e041ff3a6764.jpg

 

Chciałem złożyć reklamację, czy będzie ona zasadna?

 

Buty używane normalnie; w drodze do pracy i z powrotem (pieszo 10 - 15 min + komunikacja miejska) po nawierzchniach typu chodnik, asfalt, sporadycznie ubita ścieżka (miasto generalnie). Dziwi mnie tylko, że w butach tej klasy (cena wyjściowa ok. 470 pln) podeszwa zużyła się tak szybko i dlatego chciałem reklamować. Zwłaszcza, że mam buty innego producenta (Ryłko), które używane są w podobnych warunkach i to jeszcze w okresie zimowym i trzymają już 3 sezon.

Rozumiem, że jak kupiłem sobie kiedyś Croopy za 159 zł to po roku podeszwa padła, ale nie w Timberlandach za prawie 500 stów, w których miałem nadzieję trochę pochodzić.

 

Dlatego myślę, że tak szybkie zużycie tego typu obuwia jest niedopuszczalne i jest to podstawa do reklamacji, jednak czy sprzedawca nie zasłoni się naturalnym zużyciem obuwia?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

reklamacja zostanie określona jako "zużycie mechaniczn" lub "niewłaściwe użytkowanie obuwia", nie zostanie to przyjęte jako reklamacja z winy producenta. Niestety ale takie są realia, naprawiałem reklamacje z trzech sieciówek przez ponad rok, wierz mi że nawet rzecznik praw konsumenta nic nie wyczaruje w takim przypadku... Da się to naprawić w sensownych pieniądzach...

 

Co do kwestii że to Timberlandy... W naszych czasach niestety nie ma to znaczenia czasem, że to poważna marka... Sam kupiłem ostatnio wysokie Conversy, oryginalne, z prawdziwego zdarzenia, ale nie skórzane. Problemy wychodzą masowo, oczka źle obsadzone, szew na pięcie puścił, szew przy derbach........ no cóż naprawie sobie to sam, co się będę ( ), ale jednak przestałem już od sportowych butów wymagać cudów, bo nie ma sensu...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie reklamacje tego typu, z jakimi miałem kontakt zostały odrzucone, tak jak koledzy wyżej wspomnieli - naturalne zużycie, uszkodzenia mechaniczne, intensywne użytkowanie, przenoszenie usterek ... itd. To są bardzo trudne do rozpatrzenia na korzyść klienta reklamacje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.