Skocz do zawartości

Buty Timberland Oxford - pęknięta podeszwa reklamacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Wszystkich,

 

Mój pierwszy post na forum;)

 

W butach moich Timberland Oxford po roku użytkowania pękła podeszwa;  w lewym bucie z przodu a  w prawym bucie z tyłu (zdjęcia poniżej).

ph_1.thumb.jpg.193e2ddd8ee8058db2727e88ee385ec7.jpgph_2.thumb.jpg.53f227681b4ee553cf33e041ff3a6764.jpg

 

Chciałem złożyć reklamację, czy będzie ona zasadna?

 

Buty używane normalnie; w drodze do pracy i z powrotem (pieszo 10 - 15 min + komunikacja miejska) po nawierzchniach typu chodnik, asfalt, sporadycznie ubita ścieżka (miasto generalnie). Dziwi mnie tylko, że w butach tej klasy (cena wyjściowa ok. 470 pln) podeszwa zużyła się tak szybko i dlatego chciałem reklamować. Zwłaszcza, że mam buty innego producenta (Ryłko), które używane są w podobnych warunkach i to jeszcze w okresie zimowym i trzymają już 3 sezon.

Rozumiem, że jak kupiłem sobie kiedyś Croopy za 159 zł to po roku podeszwa padła, ale nie w Timberlandach za prawie 500 stów, w których miałem nadzieję trochę pochodzić.

 

Dlatego myślę, że tak szybkie zużycie tego typu obuwia jest niedopuszczalne i jest to podstawa do reklamacji, jednak czy sprzedawca nie zasłoni się naturalnym zużyciem obuwia?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamacja zostanie określona jako "zużycie mechaniczn" lub "niewłaściwe użytkowanie obuwia", nie zostanie to przyjęte jako reklamacja z winy producenta. Niestety ale takie są realia, naprawiałem reklamacje z trzech sieciówek przez ponad rok, wierz mi że nawet rzecznik praw konsumenta nic nie wyczaruje w takim przypadku... Da się to naprawić w sensownych pieniądzach...

 

Co do kwestii że to Timberlandy... W naszych czasach niestety nie ma to znaczenia czasem, że to poważna marka... Sam kupiłem ostatnio wysokie Conversy, oryginalne, z prawdziwego zdarzenia, ale nie skórzane. Problemy wychodzą masowo, oczka źle obsadzone, szew na pięcie puścił, szew przy derbach........ no cóż naprawie sobie to sam, co się będę ( ), ale jednak przestałem już od sportowych butów wymagać cudów, bo nie ma sensu...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.