Skocz do zawartości

Salomon Elios 2m, Evasion LTR - warto?


wiggly

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

szukam butów na sezon późna jesień-zima-wczesna wiosna. Nie mam zamiaru wybierać się w nich w żadne ekstremalne wędrówki. Po prostu potrzebuję butów uniwersalnych, w miarę ciepłych, ale takich żeby dało by się w nich wysiedzieć 8 godzin w biurze. Pochodziłem trochę po rzeszowskich sklepach i szału nie ma, głównie przez brak numeracji 46 bądź 46 i 2/3 - w zależności od producenta. W oko wpadły mi jednak Salomony Evasion LTR oraz Elios 2M. 

 

Ktoś z Was miał z tymi butami do czynienia? Może polecić/odradzić? 

 

Raczej nie chcę nic z gore-texem, z informacji, które wyczytałem wychodzi, że na moje potrzeby mogą być zbyt ciepłe. Co do impregnacji to zrobię ją samodzielnie - mam mink oil, nano protectora więc myślę, że sobie poradzę.

 

Z góry dzięki za poradę.

Edytowane przez wiggly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie największy zarzut z jakim się spotkałem to powstawanie dziur na zapiętkach - podejrzewam, że i mnie to spotka z racji tego, że mam ten problem w każdych praktycznie butach niezależnie od tego jak mocno je zawiązuje :/ Chyba się zdecyduję na te Eliosy, z tym że pewnie przez internet bo największy dostępny rozmiar w Rzeszowie to 44 na chwilę obecną ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko poczujesz, że coś zaczyna się faktycznie dziać z zapiętkami, zanieś buty do DOBREGO szewca. Niech wszyje Ci miękkie, skórzane zapiętki. Ważne, by fachowiec był dobry i wiedział co robi, bo zdarzyło mi się, że rzemieślnik wszył mi tak podłą i twardą skórę, która po kontakcie z potem robiła się jak drewno i raniła stopy. Dodatkowo nie wszył ich jak należy, lecz częściowo podszył, częściowo podkleił, co na brzegach zaraz zaczęło odłazić. Same zapiętki poza tym były zbyt małe - chyba chciał zaoszczędzić na skórze? Nie mam pojęcia.

 

To powinno być zrobione tak:

 

post-3-0-09111600-1323985698.jpg

http://www.wbutach.pl/topic/545-pielegnacja-nowych-butow/?hl=%2Bwszy%C5%82+%2Bzapi%C4%99tki#entry3905

 

 

post-1941-0-73879300-1460992042.jpg

http://www.wbutach.pl/topic/3136-naprawa-przetartych-zapi%C4%99tk%C3%B3w/

 

To jest moim zdaniem świetna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki :) A podpowiedz mi jeszcze w kwestii impregnacji. Mam Saphir Onguent, Tarrago Mink Oil oraz Tarrago Nano Oil Protector. Skóra na butach to nubuk. Wrzucić na nie wszystkie środki w takiej kolejności jakie je wymieniłem? Bo w zasadzie rozważam dwie opcje tj. albo wszystko albo sam Tarrago Nano Oil Protector.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Onguent nie powinien przyciemnić skóry.
  2. Mink Oil może przyciemnić i wybłyszczyć skórę.
  3. Tarrago Nano Oil może przyciemnić skórę.

 

Jeżeli nie obawiasz się przyciemnienia to postawiłbym na Nano Oil. Jeżeli nie chciałbyś zmieniać koloru, wtedy Onguent. Postaw na jeden z nich, a popraw drugim, dopiero jeżeli stwierdzisz, że warto jeszcze bardziej wzmocnić impregnację. Przed użyciem każdego ze środków zrób próbę na mało eksponowanym skrawku buta, byś wiedział, jak to będzie wyglądało po użyciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Jak się lepiej przyglądnąłem tej skórze to wygląda mi to na nubuk ale szorstki tzn. po przejechaniu palcem odcień się zmienia na ciemniejszy/jaśniejszy. W związku z czym Onguent i Mink Oil odpadają, ale Nano OIL z tego co widzę się nadaje. 

 

Pytanie jeszcze odnośnie czyszczenia i odżywiania. Do czyszczenia mam Tarrago Universal Cleaner i widzę, że też powinien się nadać - nie ma wykluczenia dla skór szorstkich. A co do odżywienia? Najlepiej coś w gąbce. Może Renovetine Saphir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Nigdzie nie piszą o odżywczych właściwościach Tarrago nano oil stąd wątpliwości, aczkolwiek z drugiej strony zawiera jakąś tam ilość tłuszczu :) 

 

Może to kogoś zainteresuje, może nie  - co do samych butów to póki co jestem zadowolony. Buty są wygodne, z fajną elastyczną wkładką i podeszwą. Bardzo fajnie dopasowują się do stopy, co zapewnia stabilność. Na śliskim chodniku się w nich nie zabiłem więc też + :) Są ciepłe i w tym miejscu cieszę się, że nie wziąłem wersji z Gore-Texem bo pewnie bym nie wysiedział w pracy albo musiałbym je przebierać. Ocena krótka bo i krótko z nich korzystam, jednak na tą chwilę zakup uważam za udany. minusów na razie nie stwierdziłem - no może poza kiepską dostępnością wkładek Ortholite jakbym kiedyś chciał wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.