Skocz do zawartości

OSTATNIE DZIEŁO - POCHWA NA NÓŻ


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako Twój Klient, byłbym przeszczęśliwy, bo kosa leży jak trzeba, a pochwa własnoręcznie wykonana i jedyna na świecie :)

 

W takich zleceniach osobiście nie szukam perfekcji. Na zaprzyjaźnionym forum swego czasu wywiązała się dyskusja, bo jeden z najbardziej uznanych Mistrzów oddał do rąk klienta buty z medalionem różniącym się kilkoma dziurkami na lewym i prawym nosku. Wiele osób się oburzyło, ale ja byłbym wniebowzięty, bo takie pomyłki zdarzają się niezmiernie rzadko, sama "usterka" wcale nie rzuca się w oczy i trzeba dobrze się skupić, by to dostrzec, a buty przez to mają fajną historię, duszę i od razu wiadomo, że to Hand Made, a nie bezbłędna komputerowa, idealna, seryjna produkcja :) Z tego, co pamiętam również właściciel, który słono za nie zapłacił nie miał zamiaru odnosić ich do poprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako Twój Klient, byłbym przeszczęśliwy, bo kosa leży jak trzeba, a pochwa własnoręcznie wykonana i jedyna na świecie :)

 

W takich zleceniach osobiście nie szukam perfekcji. Na zaprzyjaźnionym forum swego czasu wywiązała się dyskusja, bo jeden z najbardziej uznanych Mistrzów oddał do rąk klienta buty z medalionem różniącym się kilkoma dziurkami na lewym i prawym nosku. Wiele osób się oburzyło, ale ja byłbym wniebowzięty, bo takie pomyłki zdarzają się niezmiernie rzadko, sama "usterka" wcale nie rzuca się w oczy i trzeba dobrze się skupić, by to dostrzec, a buty przez to mają fajną historię, duszę i od razu wiadomo, że to Hand Made, a nie bezbłędna komputerowa, idealna, seryjna produkcja :) Z tego, co pamiętam również właściciel, który słono za nie zapłacił nie miał zamiaru odnosić ich do poprawki :)

 

 
Takie własnie odczucia nami kierują. Jedyne w swoim rodzaju dzieło ma zaspokoić potrzeby danego klienta. Detale bardzo ważne ale zawsze można byłoby coś wykonać lepiej. Jak to mówią praca i nauka czynią mistrza. Podjęliśmy wyzwanie i było warto - klient bardzo zadowolony z gotowego produktu (wczoraj odebrał), a to cieszy najbardziej duszę oraz ciało i mobilizuje do dalszych prac na które niestety brakuje dość często czasu.
Dziękuję za uwagę.
 
Pozdrawiam :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja jako Twój Klient, byłbym przeszczęśliwy

 

Nazbyt, adminie, łaskawyś :)

 



bo kosa leży jak trzeba, a pochwa własnoręcznie wykonana i jedyna na świecie

 

Właśnie, że nie leży.
Można mieć ogromną satysfakcję z własnoręcznie zrobionej pochwy, choćby była bardzo prymitywna, ale na własny użytek. Gorzej, jeśli zrobi się taką dla klienta (mam nadzieję, że nie za pieniądze). Zdjęcia nr 2 i 4 gotowego wyrobu wskazują, że nóż jest za luźny, a ponieważ pochwa nie ma zapięcia, to jest bardzo prawdopodobne, że klient nóż zgubi.

 

Jakie mam jeszcze zastrzeżenia do dzieła:
Skoro pochwa nie ma zapięcia na jakąś napę lub knopik, to powinna być zaformowana na mokro na konkretnym nożu, a potem utwardzona woskiem. Musi być ultra-ciasna.
Skoro twórca zainwestował w matę do krojenia i w wood slickera, to mógł również kupić groover lub trochę nim poćwiczyć.
Ścieg jest zbyt „zajęczy” i nierówny, przydałoby się radełko.
Szlufka na pasek, moim zdaniem, nie jest we właściwym miejscu, a użycie nitów do jej przymocowania, to zbrodnia.
Krzywe, brzydko wycięte krawędzie, dałoby się ładnie zaszlifować i użyć edge bevelera, ale niech będzie, że to taki urok.

 

Może admini pomyśleliby nad nowym działem, gdzie mogliby zamieszczać swoje prace twórcy amatorzy (lub profesjonaliści, ale w całkiem nowej dla siebie dziedzinie), gdzie prosiliby o uwagi i porady i niekoniecznie byłyby to od razu dzieła. Dzięki temu inni amatorzy nie łapaliby się w pułapkę, że należy się na takich dziełach wzorować, bo nie powinni.

 

 

 


Dużo nauki i pokory.

 

O! I tego ostatniego chyba zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I tego ostatniego chyba zabrakło

 

Nazbyt, adminie, łaskawyś :)

 

 

 

 

Właśnie, że nie leży.

Można mieć ogromną satysfakcję z własnoręcznie zrobionej pochwy, choćby była bardzo prymitywna, ale na własny użytek. Gorzej, jeśli zrobi się taką dla klienta (mam nadzieję, że nie za pieniądze). Zdjęcia nr 2 i 4 gotowego wyrobu wskazują, że nóż jest za luźny, a ponieważ pochwa nie ma zapięcia, to jest bardzo prawdopodobne, że klient nóż zgubi.

 

Jakie mam jeszcze zastrzeżenia do dzieła:

Skoro pochwa nie ma zapięcia na jakąś napę lub knopik, to powinna być zaformowana na mokro na konkretnym nożu, a potem utwardzona woskiem. Musi być ultra-ciasna.

Skoro twórca zainwestował w matę do krojenia i w wood slickera, to mógł również kupić groover lub trochę nim poćwiczyć.

Ścieg jest zbyt „zajęczy” i nierówny, przydałoby się radełko.

Szlufka na pasek, moim zdaniem, nie jest we właściwym miejscu, a użycie nitów do jej przymocowania, to zbrodnia.

Krzywe, brzydko wycięte krawędzie, dałoby się ładnie zaszlifować i użyć edge bevelera, ale niech będzie, że to taki urok.

 

Może admini pomyśleliby nad nowym działem, gdzie mogliby zamieszczać swoje prace twórcy amatorzy (lub profesjonaliści, ale w całkiem nowej dla siebie dziedzinie), gdzie prosiliby o uwagi i porady i niekoniecznie byłyby to od razu dzieła. Dzięki temu inni amatorzy nie łapaliby się w pułapkę, że należy się na takich dziełach wzorować, bo nie powinni.

 

 

Jeszcze raz dziękuję za uwagi. Dzięki nim każda inna praca będzie wykonana jeszcze lepiej.  :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaskawym, bo to moja perspektywa, czyli potencjalnego klienta, a nie fachowca :) No i patrząc po wpisie - sam nabywca również zadowolony, a nawet bardzo. Więc świat jest już ciut lepszy :)

 

 

Podjęliśmy wyzwanie i było warto - klient bardzo zadowolony z gotowego produktu (wczoraj odebrał), a to cieszy najbardziej duszę oraz ciało 

Co nie znaczy, że Tobie, czy ludziom od lat bawiącym się w LeatherWork ta realizacja musi się podobać. Wręcz przeciwnie - jeżeli jest przestrzeń do mowy motywacyjnej, wskazania błędów oraz nakreślenia właściwego kierunku to bardzo fajnie, bo jest wtedy szansa na wyciąganie wniosków i kolejne realizacje. 

 

Natomiast krótkie:

 

 

Nędza, niestety. 

Nic nie wnosi do dyskusji i niewiele mówi. Dlatego cieszę się, że dałeś się sprowokować do szerszej wypowiedzi :)

 

 

 

Może admini pomyśleliby nad nowym działem, gdzie mogliby zamieszczać swoje prace twórcy amatorzy (lub profesjonaliści, ale w całkiem nowej dla siebie dziedzinie), gdzie prosiliby o uwagi i porady i niekoniecznie byłyby to od razu dzieła. Dzięki temu inni amatorzy nie łapaliby się w pułapkę, że należy się na takich dziełach wzorować, bo nie powinni.

Nie ma potrzeby. Dział dla skórorobów istnieje. Ci, którzy mają już jakieś doświadczenie mają swoje subfora, a reszta może pod nimi dodawać swoje realizacje, licząc na pomoc bardziej doświadczonych kolegów:

http://www.wbutach.pl/forum/216-forum-dla-sk%C3%B3rorob%C3%B3w-r%C4%99czna-robota-w-sk%C3%B3rze/

 

P.S.
I tam właśnie przeniesiemy ten wątek, bo chyba lepiej będzie pasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dlatego cieszę się, że dałeś się sprowokować do szerszej wypowiedzi

Sam się sobie dziwię. Od jakiegoś czasu omijam wątki kolegi Dronconiego, bo źle wspominam poprzednie dyskusje. 

W tym wypadku jednak nie mogłem zdzierżyć nazwania tak słabej pracy - dziełem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się sobie dziwię. Od jakiegoś czasu omijam wątki kolegi Dronconiego, bo źle wspominam poprzednie dyskusje. 

W tym wypadku jednak nie mogłem zdzierżyć nazwania tak słabej pracy - dziełem.

Myślałem, że już to przerabialiśmy. Każda praca autorska z finalnym zakończeniem jest dziełem jakie by nie wyszło . Może być gorsza - lepsza lub perfekcyjna, jednakże zawsze jest to czyjaś praca, której efektem w tym przypadku było powstanie gotowego wyrobu.

Podziękowałem za cenne uwagi, które jedynie mobilizują do dalszej pracy.

Życzę wszystkiego dobrego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.