Skocz do zawartości

mocz na butach


Nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to nie żart.

Buty mojego brata,nieopatrznie przechowywane w piwnicy zostały pięknie naznaczone przez tamtejszego szczura.

Wszystkim nie zorientowanym mogę powiedzieć, że to niezbyt przyjemny zapach.

Ktoś ma jakis pomysł jak pozbyć się moczu który wsiąknął w skórę?

Próbowałem na razie tylko mydła do skór bo nic poza nim nie mam.

Zakładam, że potrzebna będzie mocniejsza chemia.

Jeśli butów sie nie wyczyści to są do wywalenia więc spokojnie mogę ryzykować nawet ich zniszczeniem.

Buciki ze skóry licowej, w dodatku ogrzewane jakimś syntetycznym futerkiem od środka.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewcy mają teraz w zakładach takie mikrofale do dezynfekcji + paletę chemicznych środków pod ręką, zatem rozważ może zlecenie roboty.

Jeżeli nie, to sam próbowałbym tak:

 

  1. Wymiana wkładek
  2. Renomat - obficie od wewnątrz i wewnątrz (buty wypełnić gazetami, pozostawić do wyschnięcia)
  3. Jeżeli skóra jest wilgotna Hussard Sommieres
  4. Universal Cleaner
  5. Deo Fresh

Podobny patent ponoć całkiem skutecznie działa na pleśń, więc może i w tym przypadku pomoże? Natomiast ma to sens, jeżeli będziesz używał tych środków częściej, bo do jednej pary tego wszystkiego nie zużyjesz. 

 

Może ktoś podrzuci jeszcze jakieś domowe albo szewskie patenty? Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Aparat firmy KLENZ . Urządzenie przeprowadza sterylizację przedmiotów codziennego użytku. Zalicza sie ono do grupy urządzeń wykorzystujących nowoczesne i zaawansowane technologie KLENZ działa w oparciu o Nano Silver Radical System, dlatego nie pozostawia żadnych śladow sterylizacji w postaci związków chemicznych. Poprzez cyrkulację wewnątrz urządzenia, rzeczy sterylizowane są we wszystkich zakamarków.

Dzięki temu: - jest całkowicie bezpieczne, - posiada szerokie działanie w zakresie sterykizacji oraz pochłaniania zapachów, - zwalcza 650 rodzajów bakterii i 99,7% grzybów już w ciągu 8 min., - jest antyalergiczny, Szczególnie polecany do wykorzystywania przy sterylizacji obuwia, pochłanianiu zapachów i lekkim deodoryzowaniu.]

 

- dane producenta produktu

 

       Usługa wykonywana w zakładach szewskich dość często na poczekaniu w czasie cyklu 8 minut.

 

 WADY  są plusy i minusy . poniżej cytat jednego z wątków poruszanych na tym forum


[smrodliwość znika i owszem . Twardnieją i kruszą się z czasem pianki z PU . Kolega dystrybutor takiego sprzętu "Zamordował" wkładki IronMan - niestety tak działa ozon ( utlenia błyskawicznie różne twory z plastiku ) samej skórze nie czyniąc niczego wielkiego raczej . ] 

 

 

Przy ręcznej dezynfekcji butów można zastosować środek bakteriobójczy renomowanej marki francuskiej spełniającej normy europejskie AFNOR T 72150 stosowany do dezynfekcji rękawic.

Producenci nie podają na jakie grupy grzybów lub bakterii ów środki oddziaływają bądź też nie.

 

Przyznam że nie korzystałem bezpośrednio z produktów oraz nie przeprowadzałem procesów, jednakże na ów rozwiązania natknąłem się podczas śledzenia różnych tematów. Z pewnością są tu zdecydowanie bardziej odpowiedni specjaliści w dziedzinie, którzy z pewnością mają dużo większą wiedzę fachową i mogą coś doradzić.

 

Jest jeszcze domowy sposób - wyścielenie platform podpodeszwowych np. gazetą. Skrojenie plastrów cytryny i umiejscowienie wewnątrz butów na 24h. Neutralizacja nieprzyjemnej woni osiągalna - sprawdzone, jednakże mówimy tutaj o odświeżeniu wnętrza butów nie zaś sterylizacji. 

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki panowie,

 

Zapytam u szewca pewnie, ale może wasze sposoby też wyprubuję teraz czy przy następnej (odpukać) okazji.

 

 

Również pozdrawiam

Radzę raczej profesjonalny środek do usuwania zapachów moczu. NIż szewców, którzy mogą ewentualnie eksperymenty robić. Są w Polsce firmy mające takie środki i są one skuteczne w wielu przypadkach. Chyba,że szewcy mają takie środki to wtedy tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.