Skocz do zawartości

Plamy na obuwiu


Ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

miesiąc temu stałem się posiadaczem pięknych butów:


 

Szalenie dumny byłem z tego zakupu - to moje pierwsze porządne buty.

Dotychczas założyłem je dwa razy, bo przydarzyła mi się kontuzja stopy i zostałem przyklejony do fotela.

Wracam do formy, więc postanowiłem przygotować buty na użytkowanie:

1. Przetarłem je szmatką.

2. Nałożyłem cienką warstwę pasty poleconej przez sprzedawcę.

3. Po godzinie "wyglancowałem" szczotką z końskiego włosia i...moim oczom ukazały się buty jakby poplamione. Zdębiałem.

4. Sięgnąłem po sprzedany mi specyfik do pielęgnacji 


Po wyczyszczeniu i wyschnięciu część buta, która był ok nadal jest ok a miejsce z plamami...no cóż...widać je jeszcze bardziej.

5. Poszedłem do salonu z pytaniem "jak żyć?". Poradzono mi użyć szarego mydła. Nie pomogło.

Załączam zdjęcie - płakać się chcę na widok tych butów. Nie wiem co robię źle. To moje pierwsze poważne buty. Przeczytałem mnóstwo postów o pielęgnacji, ale jak widać ze słabym chyba skutkiem. Pomoże/doradzi ktoś?

post-2701-0-48605500-1477246235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym na Twoim miejscu, by spróbowali pomóc w salonie, bo sklep na pewno zna najlepiej swoje skóry i polecane środki. 

Bez jakiegoś tam doświadczenia w temacie, silniejszymi preparatami możesz czasem narobić więcej szkód.

 

Osobiście próbowałbym:

  1. Renomat - niewielka ilość i delikatnie (silny, nieprzyjemnie pachnący cleaner do stosowania w dobrze wentylowanych pomieszczeniach lub na zewnątrz).
    *Opcjonalnie mydło, ale nie szare tylko specjalne MYDŁO REGENERUJĄCE DO SKÓR WYPRAWIANYCH! Również silny cleaner, także z uwagą.
  2. Pommadier Cream w kolorze skóry
  3. Wykończenie Pate de Luxe w kolorze

Wyciągaj wnioski i pamiętaj o ważnej zasadzie:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

 

P.S.
Nie wiem na ile sprawa jest poważna, bo fotografia dość niewyraźna, ale gdybyś miał obawy, a salon nie chciał pomóc to w Warszawie masz całkiem fajny punkt, który w podobnych przypadkach radzi sobie doskonale i pracuje na najlepszych środkach: http://wielkishoe.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ponownie w salonie. Usłyszałem, iż but został potraktowany czymś tłustym i nic się nie da zrobić. Do głowy mi nie przychodzi kiedy mogłoby to się stać podczas tego bardzo krótkiego okresu użytkowania. No cóż, spróbuję jeszcze odwiedzić polecany http://wielkishoe.com.

 

Dziękuję za porady.

Pozdrawiam,

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest tłuszcz to wtedy trzeba wyczyścić całosć, odtłuścić miejscowo i ... malować, czyli renowacja albo całości albo jeśli się uda mijscowo. Tłuszcz zawsze się wiąże z barwnikiem i w tym miejscu będzie bardziej surowa skóra niż barwnik transparentny wcześniej am nałożony. Miejscowo pasty moim zdaniem egzaminu nie zdadzą, może chwilowo i też lekko zmienią odcień. Zresztą takie wykończenia bardziej bezbarwnych środków potrzebują do konserwacji niż z pigmentem. Mydło dobry pomysł do czyszczenia Avel ale jęsli to tłuszcz a tak wygląda dogłębnie nie odtłuści.

 

Jeszcze jedno. Te pasty, które używałeś mogły dobarwić buta jeśli były z pigmentem.A skoro buty były w plamy tzn. że pasty miały pigment. W tym miejscu zabepieczenie mogło być słąbe lub już go nie było i pasta z pigmentem lub bezbarwna ale tłusta np. mogła spowodować takie plamy.

 


Jeżeli środek do czyszczenia radzi sobie z potem to znaczy,że ma rozpuszczalniki, jeśli poteym nałożysz jakieś pasty to w zmyte wykończenie one wchodzą i dofarbowują skórę luz zmieniają jej wygląd i sa plamy. To tak na bardzo szybko analizując troszke opisywane właściwości tegoż środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.