Skocz do zawartości

Clarks Padley Alp GTX - impregnacja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem buty jak na zdjęciu poniżej wykonane ze skóry licowej z mebraną gore-tex. Kolor ciemny brąz.

Mam pytanie w jaki sposób zabezpieczyć buty przed wodą, solą itp.? Zależy mi na tym, aby buty nie zmieniły koloru. Tzn nie ściemniały.

Jakieś sprawdzone produkty możecie polecić?

Czy to ma być tłuszcz czy impregnat?

Zastanawiałem się nad użyciem tłuszczu Dubbin Tarrago?

Dobry to jest pomysł? 

Dzięki za odp

 

46061500ja260.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu tym zbytnio tego nie widać, ale jest to brąz ;)

Mocno mogą ściemnieć? Czy lepiej użyć jakiegoś innego preparatu co by zachował ten niewidoczny na zdjęciu brąz :)

Tłuszcz a działanie membrany? Nie zakłóci on zbyt jej 'oddychalności'?

A czym je czyścić?

Tzn co jakiś czas na pewno trzeba odnowić powłokę, ale wówczas muszę starą całkowicie usunąć?

Czy wystarczy kolejne 'pastowanie'?

Zastanawiałem się nad użyciem sporadycznie przed naniesieniem nowej powłoki Saphi Etalon Noir?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bałbym się pociemnienia ciemnego brązu, ale jak masz obawy to zawsze masz jeszcze Onguenta lub Nano Cream, które zachowają kolor. Co do membrany, to ja sam nie odczuwam różnicy, ale czytałem już różne opinie na ten temat - świat jest podzielony :)

 

Czyszczenie - Universal Cleaner i możesz nim czyścić prawie wszystko: licówki, zamsz, nubuk, tekstylia (unikasz skór lakierowanych) 

 

 

 

Tzn co jakiś czas na pewno trzeba odnowić powłokę, ale wówczas muszę starą całkowicie usunąć?

To naturalne środki, które wnikają wgłąb skóry, tak jak krem do twarzy. Więc jak uznasz, że warto zadbać o skórę ponownie, to czyszczenie Universalem i ponownie dany środek. Chyba, że używałeś jakichś silikonów czy dziwnych wosków, wtedy warto gruntownie oczyścić skórę, by zaaplikować nowe środki. 

 

 

 

Zastanawiałem się nad użyciem sporadycznie przed naniesieniem nowej powłoki Saphi Etalon Noir?

To dość mocny cleaner. Proponowałbym stosować delikatniejsze, jak Universal. Etalon do gruntownego czyszczenia i renowacji jest bardzo przydatny, ale jak nie masz doświadczenia, to posługując się nim bez wyczucia możesz na przykład naruszyć oryginalne wykończenie skóry, co generalnie nie jest jakimś mega problemem, ale później trzeba się trochę z tym pobawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.