Skocz do zawartości

Pielęgnacja czarnych Vansów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamówiłem sobie buty Vans Atwood w kolorze czarnym. 

Prosiłbym o porady jak je czyścić, otóż wczesniejszą parę skutecznie odbarwiłem myjąc je Ciffem (który ludzie polecali, ale jak sie potem okazało do jasnych Vansów). Czy mydło i ściereczka wystarczy? Zależy mi na tym, żeby zachować kolor. Poza tym, czy dopuszczalne jest suszenie na słońcu takich butów, czy może to źle na nie wpłynąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cif zostaw w kuchni, a stosuj delikatniejsze, uniwersalne cleanery, które stosować możesz do skór licowych naturalnych i syntetycznych, zamszu, nubuku i tekstyliów:

http://multirenowacja.pl/sport-super-gel-250ml-zel-do-prania-obuwia.html

http://multirenowacja.pl/shampoo-200ml-pianka-do-czyszczenia-skor-gladkich-licowych-zamszu-i-nubuku.html

http://multirenowacja.pl/universal-cleaner-125ml-plyn-do-czyszczenia-skor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Różne materiały, różnie reagują na różne środki. Przy słabiej utrwalonych pigmentach nawet dedykowane środki mogą odbarwić materiał. Jeżeli próbowałbym coś z domowych zasobów to może nie zwykłe mydło, a neutralne typu biały jeleń ... próbować można na wiele sposobów, ale nie jestem fanem takich eksperymentów, więc nie będę wymyślał. Nasze babcie są najlepsze w te klocki - tam warto pytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłą mi nowa para, dorzucam fotki ukazujące róznice.
Problem jest taki ze nawet babcia nie wie jak czyscic takie buty, bo to nie jest ani zamsz, ani skora. Probowalem czyscic stara pare asortymentem do czyszczenia zamszu, wygladaly w miare ok przez jeden dzien, a potem bylo jeszcze gorzej, po prostu te specyfiki nie pasuja do materialowych butow

post-2573-0-12635300-1470394998_thumb.jpg

post-2573-0-47621800-1470395013_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej zużytej parze materiał jest wyblakły. Samo czyszczenie niewiele da - można próbować barwić. Tego typu materiały tracą kolor z czasem jak zamsz, czy nubuk w naturalny sposób. Szybciej kiedy są przemaczane lub czyszczone w niewłaściwy sposób, wolniej jeżeli są delikatnie czyszczone i chronione Nano Protektorem. Wilgoć i słońce robią swoje. Zwróć uwagę w sklepach obuwniczych, w których dana para Vansów stoi długo na wystawie - po 2-3 m-cach prosisz o drugiego buta i widzisz różnicę w kolorze o 2-3 tony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty tekstylne czyszczę delikatnymi cleanerami, o których wspomniałem. Nie stosuję mydeł do ciała, cifów ... itd., ale nie neguję tego, skoro komuś się to sprawdza. Samą wodą wyczyścisz taki materiał powierzchownie. Nano zabezpieczy materiał przed głębszymi zabrudzeniami i wilgocią oraz promieniami UV, także na pewno opóźni płowienie tego typu materiałów. Czy dany sposób dla ciebie wystarczy? Nie mam pojęcia. Jedni zadowolą się średnio czystymi butami, inni tylko idealnie czystymi :) Spróbuj, sprawdź i oceń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.