Skocz do zawartości

Duży problem z pielęgnacją butów. Wszystko się marze :(


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wybaczcie, że zaraz po zarejestrowaniu wrzucam pytanie, ale nie znalazłem takiego problemu, a powoli coś mnie trafia. Mam mega problem z pielęgnacją butów Wojasa. Do czyszczenia używam Saphir Renomat lub Tarrago Leather Cleaner, jako pierwszą warstwę nakładam Tarrago Mink Oil - zostawiam na noc, nie poleruję. Po wchłonięciu nakładam bezbarwną pastę woskową Saphir Medaille D'or. Niestety problem zaczyna się jak chce to wypolerować. Zaopatrzyłem się w ściereczkę Saphira i przy każdym ruchu na bucie zostają kłaczki i pasta się marze. O osiągnięciu połysku nie może być mowy, a jakakolwiek normalna polerka możliwa jest jedynie za pomocą szczotki. Podpowiedzcie proszę co robię nie tak? Kwestia skóry? Kwestia pasty, oleju? Kolejności? Dodam, że buty bardzo mocno się brudzą, tak jakby cały kurz się do nich lepił. Zastanawiałem się czy nie zmienić pasty z typowo woskowej, twardej na Pommadiera, jednak nie wiem czy ma to sens. 

 

Buty to: https://wojas.pl/produkt/23977/polbuty-meskie-5084-73

 

Dzięki z góry za poradę

 

edit: już chyba wiem w czym problem, przeglądnąłem tematy nt. skóry olejowej i chyba taką mam, a nie licową jak napisał sam producent  <_<

 

edit2: zamówiony Onguent Saphir - zobaczymy :)

 

edit3: podpowiedzcie jednak jak nakładać olej jeśli na bucie zostają kłaczki ze szmatki? Mówię tutaj o Mink Oil.

 

edit4: no to jeszcze raz sam sobie odpowiem :) Wszelkie kłaczki pozostawione przez szmatkę usunąłem bardzo łatwo piankowym aplikatorów do wosków samochodowych. Akurat miałem "słoneczko" Meguiar's, ale sądzę że każdy inny również się nada.

Edytowane przez wiggly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra olejowana, która wymaga nieco innych środków. Nie stosuj tam past i środków do licówki. Tłuszcze możesz nakładać palcem lub inną szmatką po prostu. Po tłuszczu bardzo ciężko będzie osiągnąć Ci połysk nawet na licówce. Także, albo tłuszcz, albo pasta woskowa. Onguent do tej skóry to dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem :) Kupowałem coraz to inne pasty bo byłem przekonany, że to skóra licowa, a tu taki klops :/ Co do nakładania to palcem jest ok, ewentualnie wspomnianym aplikatorem do wosków samochodowych, też idzie całkiem nieźle, chociaż całości buta jeszcze nie smarowałem bo chcę najpierw wypróbować Onguenta. Naprawdę cuda na tych butach wyprawiałem, że nie wspomnę ile cleanera zużyłem czy to renomatu czy tarrago :/ Ehh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze pytanie odnośnie impregnacji. Właśnie zupełny jej brak zmusił mnie swego czasu do mazania po nich woskami :/ Generalnie użyłem Onguenta w wersji bezbarwnej - świetna rzecz bo właściwie nie zmieniła koloru butów, potem użyłem Tarrago Nano Protector, który myślałem że załatwi sprawę. Niestety buty w dalszym ciągu chłoną wodę mimo, że protectora nie żałowałem. Paplać Tarrago Mink Oil czy lepiej coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie nie są buty na jakieś ekstremalne warunki, także nie trzeba z nich robić hydrofobowych kaloszy za wszelką cenę. Jak Nano tu się nie specjalnie sprawdza, to można oczywiście próbować dalej, ale jak już idziesz w tłuszcze, to zrób próbę na mało eksponowanym skrawku i oceń czy efekt Ci pasuje. Tu skóra już może pociemnieć, nieco wybłyszczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.