Skocz do zawartości

Zniszczone buty po użyciu emulsji


Gość Cisekx5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cisekx5

Witam. Kupiłem w Deichmannie emulsje do pielęgnacji butów, którą Pani w sklepie mi poleciła (do skóry gładkiej). Użyłem ją na czubkach butów i skóra nie dość że zmieniła kolor to stała się twarda i szorstka! Teraz buty święcą na szaro i okropnie to wygląda pod światłem słonecznym. Czy da się to jakoś naprawić. Proszę o pomoc! 

 

Pozdrawiam 

post-2451-0-16770400-1462220459_thumb.jpg

post-2451-0-47987800-1462220462_thumb.jpg

post-2451-0-38604700-1462220467_thumb.jpg

post-2451-0-00104600-1462220471_thumb.jpg

post-2451-0-38479800-1462220474_thumb.jpg

post-2451-0-56346900-1462220477_thumb.jpg

post-2451-0-36320400-1462220481_thumb.jpg

post-2451-0-03432300-1462220485_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welurowa skóra, z której są uszyte cholewki Twoich butów, nie jest skórą gładką, więc nie wolno jej pastować, kremować, itp.

Musisz teraz wyprać swoje buty - dopiero co miałem taki przypadek i opisałem sposób postępowania w wątku o praniu butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Użyłeś środka niezgodnie z przeznaczeniem - takim czymś w tych butach mogłeś potraktować co najwyżej to czarne logo PUMA na bokach cholewki i nic więcej. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego sprzedawczyni Ci to poleciła :(

 

Takie buty pielęgnować należy środkami do zamszu i nubuku. 

 

W tym momencie zobacz jak radził sobie z takimi sprawami @modina (użył produktu Mydło Saphir):

http://www.wbutach.pl/topic/3125-pranie-but%C3%B3w-%E2%80%93-pra%C4%87-czy-nie-pra%C4%87/

 

Tu znajdziesz jeszcze kilka podobnych przypadków:

http://www.wbutach.pl/topic/1391-jak-uratowac-nubuk-potraktowany-pasta-do-licowki/

 

Ja próbowałbym chyba Saphir Omnidaim, bo jego moc można regulować poprzez rozcieńczenie. 

Niezależnie od sposobu czyszczenia, po robocie może być potrzebne odświeżenie koloru, ale użycie Suede Renovatora to już czysta przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cisekx5

Nie ma to jak wydać 180zł na buty i płacić drugie tyle za środki do czyszczenia. Nie ma jakiegoś tańszego sposobu? 

 

A emulsja do butów szorstkich też nie pasowałaby? Bo wyczyściłem szczotką do butów zamszowych i mleczkiem do ciała i trochę stan się poprawił. 

Edytowane przez Cisekx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich środków nie kupuje się do jednej pary butów :) Każdy, kto o buty choćby w minimalny sposób dba, powinien mieć podstawowy zestaw środków do czyszczenia i pielęgnacji zamszu/nubuku oraz licówek w domu. Jak nie ma to, powoli warto sobie taki "kącik pucybuta" budować. Możesz oczywiście szukać tańszych odpowiedników, chociażby w sieciówkach. Możesz ewentualnie sposobów domowych, ale tu nie mam doświadczenia - nie jestem ich zwolennikiem. 

 

 

 


A emulsja do butów szorstkich też nie pasowałaby?

Nie znam takiego produktu. Nie wiem co masz na myśli. 

 

 

 


Bo wyczyściłem szczotką do butów zamszowych i mleczkiem do ciała i trochę stan się poprawił. 

Szczotka do zamszu OKey, ale mleczko do ciała? 

 

Jak jesteś zadowolony to najważniejsze w sumie, ale uważaj, by tej skóry nieodwracalnie nie zmasakrować wynalazkami, które nie są przeznaczone do skór wyprawianych. 

Jeżeli ktoś przystawiłby mi broń do skroni i kazał użyć coś, co mam w domu (co nie służy do czyszczenia butów) to próbowałbym ewentualnie jakimś neutralnym mydłem (szary jeleń?) i wodą. 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cisekx5

To było mydło w płynie. Głównie to wodą czyściłem. Buty już nie świecą ale straciły kolor. Więc zamówiłem http://multirenowacja.pl/pasta-do-butow-nubuck-suede-color-75ml-do-zamszu-i-nubuku.html i http://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html. Mam nadzieję że będą teraz wyglądać jak nowe bo 70 zł piechotą nie chodzi. 

Edytowane przez Cisekx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z tego co słyszałem to w Deichmannie proponują ten środek (albo może różne w losowej kolejności...) przy każdym zakupie u nich...taka "profesjonalna sprzedaż sugerowana" - nie chodzi o to, żeby klient mógł zadbać o kupione właśnie buty tylko o to, żeby w kasie wszystko się zgadzało ;) następnym razem nie słuchaj sprawdź na własną rękę, czy coś co sprzedawca Ci proponuje faktycznie pasuje do robionego przez Ciebie zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.