Jump to content

Rozprute buty. Naprawa/reklamacja.


Recommended Posts

Reklamację zawsze złożyć można, a sprzedawca musi ją przyjąć. Tu nikt Ci raczej nie przewidzi jak zostanie rozpatrzona. Różne firmy, różnie podchodzą do zagadnienia i mają różną politykę w tym względzie. Podejrzewam, że większość chwyci się właśnie uszkodzenia mechanicznego, ale to tylko moja ocena sytuacji (po trosze i Twoja). 

Link to comment
Share on other sites

Myślicie, że da radę to jakoś naprawić? Na wymianę na inny egzemplarz tego samego modelu nie mam co liczyć bo kupiłem już chyba ostatnią parę. Co do samej reklamacji, co powinienem wpisać w "dokładny opis wady" i "okoliczności stwierdzenia wady"? Chyba pierwszy raz muszę reklamować buty.

Link to comment
Share on other sites

 

 


"dokładny opis wady"

Może chwyć się tego, co Szewc Ci w sumie podpowiedział:

 

 

 

Materiał syntetyczny się  "wysnuł" ze szwu, w miejscu gdzie but pracuje. Prawdopodobnie za mała zakładka materiału pod szew, lub zbyt luźna tkanina.

 

 

 


"okoliczności stwierdzenia wady"

Podczas oględzin/czyszczenia po bieganiu/użytkowaniu?

Link to comment
Share on other sites

Reklamuj to!, ewidentnie materiał syntetyczny się  "wysnuł" ze szwu, w miejscu gdzie but pracuje. Prawdopodobnie za mała zakładka materiału pod szew, lub zbyt luźna tkanina.

W pełni się zgadzam z kolegą. Reklamacja winna zostać przez sprzedawcę uznana, co nie jest jednoznaczne z decyzją jaką wyda, gdyż jako podmiot odpowiedzialny przed kupującym ma prawo  sam decydować we własnym imieniu i nikt nie może mu tego zabronić lub nakazać. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Reklamacja została uznana. Co prawda zaznaczyłem, że chcę aby je naprawili a oni od razu zdecydowali, że zwrócą pieniądze. Chociaż może to i lepiej, z drugim butem powoli zaczęło się robić to samo. Może wadliwy model, może wadliwa para - nie wiem. Dziękuję wszystkim za pomoc ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.