Skocz do zawartości

Szyte podeszwy


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Spody Dainite widuję przede wszystkim w butach szytych metodą Goodyer Welted. Są to najczęściej buty eleganckie z wyższej półki, także nie będą to buty w jakiś ekstremalny teren. Znam ludzi, którzy takie buty zimą eksploatują na skórzanym kruponie i też nie narzekają (odkąd prawie wybiłem zęby sam już tego nie robię i guma w standardzie lub zelówka w zimowych trzewikach to dla mnie optimum). Po prostu, w butach szytych GYW spody przyszywa się do pasa, a nie do cholewki, która mocowana jest do pasa osobnym szwem. To sprawia, że buty szyte GYW radzą sobie z wodą doskonale. Nawet gdyby te szwy transportowały wilgoć, to ona nie dostaje się do wnętrza - zobacz gdzie jest szew względem podpodeszwy:

 

post-3-0-74825900-1359297319.jpg

 

 

 

Takie rozwiązanie ma wiele zalet, łącznie z łatwą naprawą czy wymianą spodów w razie potrzeby. No i uszkodzenie, przetarcie szwów w zasadzie nie osłabia konstrukcji, jeżeli buty wykonane są dobrze. Tu więcej o GYW:

http://www.wbutach.pl/topic/1577-goodyear-welted-konstrukcja-obuwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Wymiany spodow GYW w Polsce poza producentem to koszt około 1 tys. zł, konieczność wykonania kopyta (taka ofertę dostałem od Wielki Shoe) . Nie każdy producent oferuje takie wymiany. I Właśnie tutaj mam problem z Carlos Santos 8866. Bieżnik podeszwy już starł się na środku. A finansowo to mało opłacalne. Więc czy można wyrównać bieżnik i nakleić na to zelówke? 

*jeżeli zły temat to proszę o przekierowania, odnalezienie się w ogromie treści forum nie jest łatwe. 

IMG_20220410_152533_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Szewc powinien coś zaradzić. A próbowałeś ewentualnie może jeszcze u jednego z naszych forumowych speców? Słupsk (ale dziś przecież wysyłki nie stanowią problemu):

https://www.facebook.com/SzewcSlupskGesla/

 

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że oni też robili GYW. Kwestia dopytania.

 

W Warszawie na pewno jeszcze masz Kielmana i Januszkiewicza, którzy spokojnie sobie z tym poradzą, ale nie wiem jak dziś ceny u nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.