Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze!!

 

Potrzebuję fachowej opinii, komentarza od specjalistów Waszego pokroju.

miesiąc temu kupiłam buty skórzane do kostki (podeszwa i całe buty są ze skóry). Cena wysoka, miałam nadzieję że płacę za jakość.

W ostatni weekend złapała mnie ulewa. Buty przemoczyły się kompletnie, próbuję je teraz suszyć (wypchałam gazetami), starałam się zmyć sól mydłem ale mimo wszystko pozostała. To co zauważyłam i co mnie bardzo zdziwiło to "pęcherzyki"?? które, pojawiły się na skórze? i to że skora wygląda tak, jakby jakaś jej wierzchnia warstwa, powłoka odstawała od reszty skóry? Czy to normalne? Czy coś takiego powinno być zgłoszone do reklamacji?

 

Co powinnam zrobić żeby "uratować" buty, teraz próbuję je suszyć w domowej temperaturze, są wypchane gazetami od wewnątrz. Sól próbowałam zmyć mydłem z wodą, ale chyba nie wszystka sól wyszła.

Bardzo proszę powiedzcie jak oceniacie sytuację fachowym okiem?

 

Serdecznie pozdrawiam,

Justyna

post-2307-0-29394400-1455022741_thumb.jpgpost-2307-0-93015800-1455022751_thumb.jpgpost-2307-0-26938200-1455022762_thumb.jpgpost-2307-0-11809800-1455022777_thumb.jpgpost-2307-0-95290600-1455022790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze!!

 

Potrzebuję fachowej opinii, komentarza od specjalistów Waszego pokroju.

miesiąc temu kupiłam buty skórzane do kostki (podeszwa i całe buty są ze skóry). Cena wysoka, miałam nadzieję że płacę za jakość.

W ostatni weekend złapała mnie ulewa. Buty przemoczyły się kompletnie, próbuję je teraz suszyć (wypchałam gazetami), starałam się zmyć sól mydłem ale mimo wszystko pozostała. To co zauważyłam i co mnie bardzo zdziwiło to "pęcherzyki"?? które, pojawiły się na skórze? i to że skora wygląda tak, jakby jakaś jej wierzchnia warstwa, powłoka odstawała od reszty skóry? Czy to normalne? Czy coś takiego powinno być zgłoszone do reklamacji?

 

Co powinnam zrobić żeby "uratować" buty, teraz próbuję je suszyć w domowej temperaturze, są wypchane gazetami od wewnątrz. Sól próbowałam zmyć mydłem z wodą, ale chyba nie wszystka sól wyszła.

Bardzo proszę powiedzcie jak oceniacie sytuację fachowym okiem?

 

Serdecznie pozdrawiam,

Justyna

attachicon.gifWP_20160208_012.jpgattachicon.gifWP_20160208_013.jpgattachicon.gifWP_20160208_011.jpgattachicon.gifWP_20160208_014.jpgattachicon.gifWP_20160208_009(1).jpg

Witam.

Niestety jest to trwałe uszkodzenie lica.

Soli ani brudu nie czyścimy mydłem z wodą!! Chyba,że to mydło do skór np. avel.

Oprócz wysuszania skóry mydło i woda powodują wypłukiwanie olejków z wierzchnich warstw skóry, pozbawiają skórę ochrony,elastyczności.

Przy renowacji butów można wykonać szlif i wyrównać wierzch lecz wtedy nie możemy raczej malować barwnikami trasparentnymi - ściemnieją te miejsca. 

Skórę można poddać również prasowaniu lecz samemu odradzam zdecydowanie.

Są nawet dostępne specjalne żelazka do prasowania i wycisków czy odzwzorowania struktury lica.

Zapastować też odradzam, zacieki pozostaną.

Czyli dużo napisałem i nic nie doradziłem.

Niech MOD się wypowie.

Ja dostaję buty w takim stanie do renowacji.

Ale chętnie posłucham tu innych i pośledzę rady i ewentualne efekty.

Mydło i woda zdecydowanie NIE.

Te buty wymagały natychmiastowej umiejętnej konserwacji od razu po zakupie i powtarzanej regularnie.

Zastanawiam się jeszcze czy jest możliwość aby tam była folia na wierzchu ale raczej wykluczam, folia czyli skóra foliowana. raczej nie, to wierzchnia warstwa lica schodzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez tosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wygląda, o reklamacji zapomnij. Sól wyszła na dość dużej powierzchni, te pęcherzyki to złogi soli w mizdrze skóry, trzeba je usunąć jak ?1  Przetrzyj buty szmatką zamoczoną w alkoholu, w miejscach gdzie widać sól, może być bezbarwny denaturat. to powinno usunąć sól z powierzchni.

                      2 Umyj te buty jeszcze raz bez mydła , zmocz je mocno, przecieraj skórę szmatką.Aby wypłukać sól.

                      3  na stronie  http://multirenowacja.pl/odsalacz-antysol-winter-saphir.html

Lub idź do szewca , o ile masz do niego zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wygląda, o reklamacji zapomnij. Sól wyszła na dość dużej powierzchni, te pęcherzyki to złogi soli w mizdrze skóry, trzeba je usunąć jak ?1  Przetrzyj buty szmatką zamoczoną w alkoholu, w miejscach gdzie widać sól, może być bezbarwny denaturat. to powinno usunąć sól z powierzchni.

                      2 Umyj te buty jeszcze raz bez mydła , zmocz je mocno, przecieraj skórę szmatką.Aby wypłukać sól.

                      3  na stronie  http://multirenowacja.pl/odsalacz-antysol-winter-saphir.html

Lub idź do szewca , o ile masz do niego zaufanie.

dziękuję za odpowiedź. proszę o podpowiedzieć, jeśli mówimy o alkoholu, to np. wódka żubrówka wchodzi w grę?? czy stężenie alkoholu powinno być niższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szedłbym w tę stronę:

http://multirenowacja.pl/webpage/renowacja-butow-crockett-jones-odbarwienia-i-zacieki-solne.html

 

Za pomocą Juvacuir Saphir z kolorem da się zrobić wiele, ale deformacje skóry wydają się dość konkretne. Wszystko zależy od tego, co zobaczymy po gruntownym czyszczeniu. 

 

No, a w przyszłości profilaktyka! Bo niestety sól bywa zabójcza dla skór :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wygląda, o reklamacji zapomnij. Sól wyszła na dość dużej powierzchni, te pęcherzyki to złogi soli w mizdrze skóry, trzeba je usunąć jak ?1  Przetrzyj buty szmatką zamoczoną w alkoholu, w miejscach gdzie widać sól, może być bezbarwny denaturat. to powinno usunąć sól z powierzchni.

                      2 Umyj te buty jeszcze raz bez mydła , zmocz je mocno, przecieraj skórę szmatką.Aby wypłukać sól.

                      3  na stronie  http://multirenowacja.pl/odsalacz-antysol-winter-saphir.html

Lub idź do szewca , o ile masz do niego zaufanie.

Alkohol odbarwi. 

Do mycia mydło avel jedynie lub specjalistyczny inny środek.

Po renowacji buty będą łądne ale sama zbyt dużo nie zrobisz. Odsalacz może nie pomóc. Miałem taki problem z Wrocławia i to u rzeczoznawcy obuwniczego-odsalacz saphir nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsalacz może nie pomóc. Miałem taki problem z Wrocławia i to u rzeczoznawcy obuwniczego-odsalacz saphir nie pomógł.

 

 

No, niestety potwierdzam.

 

Tak wyglądały buty po trzykrotnym odsalaniu dwoma rodzajami odsalacza (jeden w sztyfcie, a drugi z tej sześciokątnej buteleczki). Właściwie to buty były ostro prane szczotką i ostro płukane pod bieżącą wodą. Za trzecim razem dalem naprawdę długi czas na przereagowanie odsalacza z tą solą, a po wypłukaniu i wyschnięciu buty wyglądały tak, jak fotce, która tu się ustawiła jako druga. 

Najśmieszniejsze, że po pomalowaniu butów granatową farbą do zamszu Angelusa, buty dostały silnego rudego nalotu (szkoda, że nie zrobiłem wtedy fotki) którego nie dało się wyczesać i dopiero zmycie acetonem mu pomogło, choć na szwach i lamówkach jest jeszcze widoczny (ta fotka z kotem w kadrze). 

 

Takim niepowodzeniem skończyło się u mnie ostatnio odsalanie i pranie trzech par Emu, z czego jeszcze najkorzystniej wyszły czarne - choć w miejscach najbardziej zasolonych zamsz się błyszczał, a próba wyczesania go kończyła się kolejnym wyjściem soli na wierzch.

Dlatego teraz, jak trafi się znów klientka z zasolonymi welurami, to moja porada będzie brzmiała - proszę wsadzić je na rok pod jakiś wodospad.

DSC04272.JPG

DSC04287.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.