Jump to content

DARMOWY KURS KALETNICZY - Radom


Recommended Posts

Wprawdzie nie rymarstwo, a kaletnictwo ale to chyba najodpowiedniejszy dział na taką wiadomość. 

W tym roku po raz pierwszy Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych w Radomiu organizował kurs kaletniczy. Trwa on dwa semestry i odbywa się w weekendy. To czy odbędzie się w przyszłym roku zależy tylko od tego czy znajdzie się wystarczająca liczba chętnych (25 osób minimum). Deklaracje można składać już teraz (sam złożyłem). Do kursu może przystąpić każdy chętny, wystarczy deklaracja, kopia świadectwa ukończenia szkoły (najwyższej stopniem jaką mamy) oraz kopia dowodu osobistego. Wszystko można wysłać pocztą. Deklaracja i kilka innych przydatnych informacji tutaj http://szkola-zawod-sukces.pl/index.php/kkz

Z tego co widziałem na zajęciach dominują torebki damskie, ale prowadzące starają się do każdej osoby podejść indywidualnie. 

Jest to świetna okazja żeby nauczyć się tradycyjnego, polskiego rzemiosła. Większość informacji jakie znajdują się w internecie dotyczy raczej amerykańskiego leatherworkingu. 

Bardzo ważna sprawa. Nawet jeśli ktoś jeszcze nie wie czy będzie mógł uczestniczyć w kursie, a ma taką chęć, warto żeby złożył deklaracje wraz z kopią świadectwa i dowodu. Deklaracja nie jest wiążąca i nic się nie stanie jeśli jednak okaże się, że nie możemy uczestniczyć w kursie. Jednak musi ich wpłynąć minimum 25 żeby kurs wystartował.

 

P.S. Byłbym wdzięczny gdyby admini jakoś bardziej uwidocznili tę wiadomość, tak żeby dotarła do większej ilości osób.

Edited by MOD
link poprawiony
Link to comment
Share on other sites

Dodam że w ramach promocji szkolnictwa zawodowego dla branży skórzanej OIBS organizuje stoiska dla  Zespołu Szkół Skórzano Odzieżowych Stylizacji i Usług. Dość często prezentowane są wyroby wykonywane przez uczniów szkoły z Radomia "dawniej nazywanej "Skórzanką" na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które w tym sezonie odbędą się  24-26.02.2016 na które serdecznie zapraszam. Ojcem a zarazem Prezydentem Izby jest obecnie Pan Kazimierz Klepaczewski. "Wielki" człowiek, który stara się skonsolidować branżę oraz wspiera firmy poprzez wskazywanie rozwiązań, nowych aktów prawnych, współpracując między innymi również z przedstawicielami elit rządzących celem przedstawiania problemów trapiących branżę. Przyciąga do siebie ludzi, którzy oczekują konkretnych rozwiązań o bardzo wysokich kompetencjach oraz wiedzy branżowej.   

 

Pozdrawiam :good: 

 

   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.