Skocz do zawartości

Powierzchowne malowanie tapicerki do odsprzedaży...


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic tu nie pisałem. Pracy dużo, w tym większość to bardziej projekty do wykonania niż praca codzienna. 

Obowiązki rodzinne też bardzo ważne.

Ponieważ po raz kolejny trafia do mnie tapicerka wcześniej malowana w sposób nie mający nic wspólnego z renowacją więc piszę ku przestrodze.

Malowanie "na handel" często sprowadza się do malowania wyłącznie powierzchownego, po wierzchu skóry, bez żadnych szlifów, odtłuszczaczy,rozpuszczalników, rozpuszczalników gripujących, gruntów,czyszczenia itd. Czynności te zawsze wchodzą w skłąd każdej mojej pracy. Przy malowaniu pod sprzedaż najczęściej nawet fotele nie są rozkładane. Nie mówiąc już o malowaniu każdego pęknięcia skóry, każdej fałdy i miejsc podobnych oddzielne z dogłębną miejscową aplikacją środków wewnątrz takich uszkodzeń, utrwalaniu od razu i powtarzaniu zabiegu min 3 razy. Plus potem natryski wyrównujące po całości i uszczelnianie lakierami.

Warto zwrócić uwagę rozkładając fotel czy naciągając skórę na fałdach i pęknięciach czy jest tam farba, czy tylko całosć była przyprószona powierzchownie.

Trochę sie narażam ale może uratuje to komuś tapicerkę.

Auto,które właśnie czeka skończone  a raczej tapicerka do auta to BMW36. Choc przed chwilą oddawałem pięknego JEEPa i obecnie robię CLS350 Mercedes to własnie BMW musiałem poprawiać po całości.

 

Na pierwszym zdjęciu wyraźnie widoczne pęknięcia źle nałożonej farby

20160104_122359 (1).jpg

 

Tu fotel w trakcie czyszczenia - wykorzystałem nowe angielskie środki produkowane dla hurtowni chemicznych samochodowych - dział skóra. 

20160104_114117.jpg

20160104_111522 (1).jpg

Na łączeniu fotela widać poprzednią warstwę farby nie zamalowanej

20160104_111614.jpg

Gotowe łączenie po renowacji

06.01.2016 - 3.jpg

 I reszta pracy

06.01.2016 - 1.jpg06.01.2016 - 2.jpg06.01.2016 - 4.jpg06.01.2016 - 6.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.