Skocz do zawartości

Pytanie o uszkodzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

piszę do Was w sprawie uszkodzonego buta marki Zaberlan. But został uszkodzony podczas pieszej wędrówki po tatrach. Uszkodzenie nastąpiło w związku z używaniem raków i tu pojawia się moje pytanie. Czy jestem w stanie jakoś sam to naprawiać, zakonserwować żeby przedłużyć żywotność butów?

Dodam tylko, że buty prawie nowe, dopiero co rozchodzone, posiadają membranę gore-tex a wierzchnia warstwa to nubuk.

A tu zdjęcia uszkodzenia (przepraszam, że but jeszcze trochę brudny, niestety licencjat w drodze i nie ma czasu żeby zadbać :( ):

post-2268-0-87407300-1452198562_thumb.jpg

post-2268-0-66413300-1452198724_thumb.jpg

post-2268-0-17489400-1452199424_thumb.jpg

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

Macro18

Edytowane przez macro18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawić tłuszczowo można zawsze spróbować (Hp Oil Saphir + Tucan Tarrago), ale pod warunkiem, że te uszkodzenia jednak zostaną usunięte w jakiś sposób, bo jak są dziury to impregnacja na nic się zda. Opinia szewca w tym temacie będzie kluczowa. Sam bym nie naprawił, ale szewcy tu zaskakiwali już nie raz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, że te dwa skaleczenia są powierzchowne i kompletnie bez znaczenia. Mam gorzej poharatane buty i się nie przejmuję.

Dla pewności możesz je przynieść do mojego zakładu to je obejrzę dokładniej (tylko je wcześniej wyczyść, proszę) być może trzeba będzie nieco podkleić gumowy nosek (na 3 zdjęciu sprawia wrażenie, że nieco odstaje w miejscu skaleczenia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, nie będę tworzył nowego tematu i podpinam się pod ten ;)
Po ostatnim dość ciężkim wypadzie, moje buty zostały zranione rakami :/ (dokładnie model meindl himalaya noire)
Z tego co widzę została uszkodzona powłoka zewnętrzna oraz dzianina ochronna. 
Związku z tym, czy jest jakaś możliwość naprawy, regeneracji ect?

ps. zdjęcia w linku

 

https://goo.gl/photos/3TRCamwSXXCz97fv7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A może orientujecie się, czy we Wrocławiu mógłbym owego specjalistę znaleźć? 

 

Mógłbym to zrobić, tylko ze mną jest taki problem, że ktoś musiałby te buty ode mnie odebrać, bo nie chodzę na pocztę wcale, więc odesłanie paczki w tym "wcale" również się mieści.

Podpowiem, że jedna z firm, z którą współpracuję przysyła mi paczki kurierem UPS, a w paczce mam opłacony list przewozowy zwrotny, więc, gdy odsyłam naprawione buty, to moja rola ogranicza się do zamówienia kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.