Skocz do zawartości

Praca - szukam szewca


Rekomendowane odpowiedzi

Panie Szymonie czy jak szyjecie małe elementy jak paseczki w butkach dla dzieci i tym podobne to czy pierw je wykrawacie i obszywacie czy rysujecie na przykład kontur , a później obszywacie na powiedzmy 1 mm. Drobne elementy są w krawiectwie trudne , a tu dochodzi jeszcze gruba skóra więc jest jeszcze trudniejsze wiem maszyny są dużo bardziej solidne , ale pozostaje jednak rozmiar, cały czas jest to malutkie. Chciałabym tylko wiedzieć .

My robimy na dwa sposoby,

na tzw.ostro, czyli wykrojony, podklejony futrówką i obszyty,

lub wykrojony z naddatkiem kilka milimetrów, ten naddatek ścieniony, zagięty i sklejony, potem futrówka i obszycie, wtedy to ładniej wygląda, to trzeba sobie zobaczyć w jakichś butach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w małej miejscowości to taki szewc ma co robić, niestety prawdziwych szewców nie przybywa, przybywa tylko punktów naprawkowych, Prawdziwego fachowca który potrafi zrobić buta od podstaw to trzeba szkolić kilka lat. Jeszcze kilkanaście lat temu mieliśmy prawie co roku po kilku młodych ludzi chętnych do nauki.

Jeżeli zlecenie będzie wyglądało tak: 12zł (do negocjacji) za sama robociznę bez materiałów i minimum kilkadziesiąt par jednego modelu to pewnie ktoś się znajdzie

To smutne że ci prawdziwi fachowcy są w zaniku. Tutaj to już jest sytuacja dramatyczna. Ja kończyłam jedną z najbardziej renomowanych szkół krawieckich w Polsce + lata praktyki zrobiły swoje, znam swój fach od A do Z. Ale uczyłam się w szkole od wybitnych osób, oni wiedzieli co to jest krawiectwo i zjedli na tym zęby. Jedna z moich córek ma talent i poszła również do technikum krawieckiego, ale tutaj, Proszę Pana to jest dramat. Oni ich nic nie uczą, a profesorka od szycia nie zna nawet elementarnych zasad, a co dopiero żeby umiała szyć . Jest tylko jedna starsza Pani , która niestety nie ma grupy mojej córki która wie co to jest prawdziwy fach, cała reszta to jest istna katastrofa. Na praktykę nie przyjmuję już nikogo ( oprócz mojej córki ), nie mam do nich nerwów, przychodzili na praktykę ale żeby miło spędzić czas , a nie po to żeby się nauczyć.... 

W paskudnych czasach nam przyszło żyć.

 

Co do drugiej sprawy, nie chciałabym zapeszać , ale znalazłam 3 osoby , które chcą się tego podjąć. Proszę trzymać kciuki żeby efekty pracy były takie jak lubimy - perfekcyjne.

Bardzo dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkiego dobrego  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arianne, Panowie Szewcy mają tu dużo racji. Dziś Dobry Szewc to gatunek zagrożony, ale Rzemieślników na wysokim poziomie jest dziś tak niewielu, że w większości przypadków mają pracy aż nadto. Ostatnio odnoszę wrażenie, że rynek usług powoli zaczyna doceniać jakość i wielu klientów woli dopłacić do dobrej usługi oraz lepszych materiałów, środków do pielęgnacji oraz zapłacić za wiedzę niż podążać za ceną ku wschodnim krańcom świata. Ale wydaje mi się też, że dla swoich lal nie musisz przecież oferować butów wykonanych na tak wysokim poziomie jak buty dla ludzi. Z tego, co pamiętam to forum zainspirowało i pobudziło już kilka osób do zrobienia swoich pierwszych butów :)

 

Z uwagą prześledź ten wątek:

http://www.wbutach.pl/topic/676-r%C4%99czne-szycie-but%C3%B3w-krok-po-kroku/

 

I ten:

http://www.wbutach.pl/topic/243-ksi%C4%85%C5%BCki-czasopisma-o-butach-i-sk%C3%B3rach/

 

Jak chcesz faktycznie zgłębić temat zdobądź "Szewstwo" Rerutkiewicza.

 

No i jak jeszcze nie dotarłaś, to zwróć uwagę na ten wątek:

http://www.wbutach.pl/topic/2295-witaj/

 

Ja tam w Ciebie wierzę i mam nadzieję, że znajdziesz Majstra, z którym do spółki zbudujecie jakiś fajny biznes :)

Jak oferta będzie już gotowa, koniecznie pochwal się linkiem. Chętnie uszczęśliwiłbym kogoś taką wyjątkową lalą z duszą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arianne, Panowie Szewcy mają tu dużo racji. Dziś Dobry Szewc to gatunek zagrożony, ale Rzemieślników na wysokim poziomie jest dziś tak niewielu, że w większości przypadków mają pracy aż nadto. Ostatnio odnoszę wrażenie, że rynek usług powoli zaczyna doceniać jakość i wielu klientów woli dopłacić do dobrej usługi oraz lepszych materiałów, środków do pielęgnacji oraz zapłacić za wiedzę niż podążać za ceną ku wschodnim krańcom świata. Ale wydaje mi się też, że dla swoich lal nie musisz przecież oferować butów wykonanych na tak wysokim poziomie jak buty dla ludzi. Z tego, co pamiętam to forum zainspirowało i pobudziło już kilka osób do zrobienia swoich pierwszych butów :)

 

Z uwagą prześledź ten wątek:

http://www.wbutach.pl/topic/676-r%C4%99czne-szycie-but%C3%B3w-krok-po-kroku/

 

I ten:

http://www.wbutach.pl/topic/243-ksi%C4%85%C5%BCki-czasopisma-o-butach-i-sk%C3%B3rach/

 

Jak chcesz faktycznie zgłębić temat zdobądź "Szewstwo" Rerutkiewicza.

 

No i jak jeszcze nie dotarłaś, to zwróć uwagę na ten wątek:

http://www.wbutach.pl/topic/2295-witaj/

 

Ja tam w Ciebie wierzę i mam nadzieję, że znajdziesz Majstra, z którym do spółki zbudujecie jakiś fajny biznes :)

Jak oferta będzie już gotowa, koniecznie pochwal się linkiem. Chętnie uszczęśliwiłbym kogoś taką wyjątkową lalą z duszą!

Dobry wieczór

bardzo dziękuje za linki to skarbnica wiedzy, wszystkiego nie zdążyłam przeglądnąć , bo niestety wolne się skończyło a na brak pracy nie narzekam, tutaj też jest tak jak Pan mówi, dobry fachowiec zawsze ma pracę , ludzie wolą czekać, choć u innych mają zrobione od ręki ale chcą mieć zrobione tak jak trzeba, a nie spartaczone . 

Miło mi że Pan we mnie wierzy, będzie dobrze . Jak otrzymam moje zamówienie to się pochwalę. Podejrzewam, że większość osób myśli że jestem zakręcona, ale da się z tego żyć łącząc pasję i pracę , rękodzieło daje dużo satysfakcji  :) nawet jak pracuje się często 11-12 godzin dziennie - liczy się efekt końcowy :-)

 Życzę miłego wieczoru i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze trafiłam :-)
Działam , działam ....ale to trochę potrwa, najgorsze są początki, później idzie już łatwiej :) potrzeba trochę czasu żeby dwie osoby się zrozumiały i dobrze im się współpracowało.
Serdecznie pozdrawiam

 


Panowie potrzebuje waszej pomocy . Gdzie mogę kupić w rozsądnej cenie ładną sztuczną i prawdziwą skórę na te butki ? Oczywiście przez internet, bo troszkę mam daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panowie potrzebuje waszej pomocy . Gdzie mogę kupić w rozsądnej cenie ładną sztuczną i prawdziwą skórę na te butki ? Oczywiście przez internet, bo troszkę mam daleko

 

A może dałoby się coś z tych skrawków na takie małe buciorki?

http://www.wbutach.pl/forum/212-pracownia-jan-kielman-oddaje-sk%C3%B3ry/

 

Zapisz się, bo dawno nikt się nie dopisał i dostawa nie była ogłaszana, a może zaraz coś spadnie Ci z nieba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dałoby się coś z tych skrawków na takie małe buciorki?

http://www.wbutach.pl/forum/212-pracownia-jan-kielman-oddaje-sk%C3%B3ry/

 

Zapisz się, bo dawno nikt się nie dopisał i dostawa nie była ogłaszana, a może zaraz coś spadnie Ci z nieba? :)

Dobry wieczór

Dałoby się i to nie jedno małe cudo , skórki są super, ale nie mogę się jeszcze dopisać do listy, bo nie jestem pewna czy osoba z która się umówiłam będzie rzetelna , zasady są proste i jasne trzeba pokazać co się z tego zrobiło, gdybym to ja miała sama robić nawet bym się nie zastanawiała, ale tak to jest zbyt duża odpowiedzialność, ponieważ nie jestem pewna czy będzie zrobione jak trzeba, może jestem nieufna , ale bardzo słowna , jeżeli się deklaruje że coś zrobię to jest to pewne na 100%, dla mnie to ważne. Dlatego wolę pierwszą partię zapłacić , jeżeli się nie uda trudno moje ryzyko, jeżeli wszystko będzie ok z przyjemnością dopisze się do listy, bo z tych skórek można zrobić przeróżne cudeńka i to w doskonałej jakości jak mniemam.

Bardzo dziękuje za podpowiedź, skorzystam ale tylko w tedy gdy będę pewna że wywiąże się z umowy bez problemu.   

Czy nie wie Pan gdzie ewentualnie mogę kupić materiały na pierwsza partie bucików ?

Bardzo dziękuję i życzę miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.