Skocz do zawartości

Problem po zastosowaniu tluszczu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Zakupilem wlasnie ponizsze buty

http://www.opisproduktu.pl/polbuty-lasocki-[beeep]likat-1-86944.html

Po zakupie postanowilem je porzadnie zakonserwowac
Zastosowalem tluszcz do skor PALC. Na to zaaplikowalem srodek konserwujacy Colourlack Leder Versiegelung, (dedykowany do foteli samochodowych). A na wierzch paste woskowa BUWI :p

Efekt mnie fatalnie zaskoczyl. :laughing:

Buty nie sa szare, tylko niemal calkowicie czarne.  Powierzchnia jest tlustawa.

 

Probowalem zmyc te warstwy mydlem Aleppo  (juz wiem ze sa inne mydla do butow). Miejsami wyglada troche lepiej, ale skora jest sucha.

 

No i zaczalem zglebiac temat pielegnacji obuwia. Zapoznalem sie z marka Saphir i poradnikami edukacyjnymi.

 

Wiec mam pytanie,jak te buty przywrocic do oryginalu ?  czy czyszczenie Renomatem da efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś kilka błędów ... spróbuję wypunktować i coś doradzić:

 

  1. Najważniejsze! Zawsze trzymaj się tej zasady!
    Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.
  2. Teraz już wiesz, że tłuszcz i niektóre środki przyciemniają jaśniejsze skóry. Nie zapominaj o tym. 
  3. Jak dla mnie nałożyłeś na te buty zdecydowanie zbyt wiele. Lepiej 1/2 zdrowe dla skóry środki dobrej jakości niż 15 wątpliwej.

 

 

czy czyszczenie Renomatem da efekt ?

Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Po tym, co tam zaszło nikt nie zagwarantuje efektu. To zawsze wychodzi w trakcie roboty. Na pewno skórę trzeba uwolnić od tego wszystkiego, co na niej zalega, dlatego stosowałbym właśnie Renomat lub Mydło Saphir ... albo jedno i drugie.

 

Ta skóra, jak widać w przedniej części cholewki jest wybłyszczona i tam pewnie nie chłonie - jeżeli chcesz zachować ten efekt, to przy noskach wskazana uwaga, bo możesz silniejszymi środkami usunąć ten efekt. 

 

Pozostała część cholewki wygląda mi na rodzaj skóry, który chłonie wszystko (otwarta struktura skóry) - jeżeli się nie mylę, co do diagnozy to taki rodzaj skóry ciemnieje po kontakcie niemal z każdym środkiem, a nawet wodą. Tłuszcz wchłonął się zapewne dość głęboko, więc nie jestem pewien w jakim stopniu uda się odzyskać kolor po czyszczeniu. Jeżeli to się uda to taką skórę proponuję traktować delikatnymi środkami, typu Delicate Cream Saphir lub Natural Cream Tarrago.  Ewentualnie, gdyby skóra potrzebowała pigmentu to można spróbować Pommadier w kolorze 88 ... ale tu UWAGA - to krem natłuszczający, także i struktura skóry i kolor również mogą się zmienić (konieczna próba, by zaakceptować efekt). 

 

Jeżeli właściwości hydrofobowe skóry po tych zabiegach nie będą dla Ciebie zadowalające to w miarę bezpiecznie takie buty można potraktować Nano Protectorem Tarrago (bez nosków). 

 

To tak po mojemu przynajmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci za szczegolowa i wyczerpujaca temat odpowiedz.  Konsultowalem sie w zakresie preparatow u multirenowacji, skore okreslili jako licowa niewykonczona, zalecili Nano Delicate Cream i Nano Protector, wiec zbieznie :lol:

 

Skoro juz mam speca na linii jeszcze sie podopytywuje conieco.

 

Zaopatrze sie w Renomat i mydlo Saphir. 

Jak te srodki zastosowac, by mozliwie najwiecej wyciagnac ze skory ??

 

Przypuszczam ze najpierw mydlo. Znalazlem zalecenie spienienia gabka i mycia buta, na koniec splukanie woda. W efekcie skora bedzie mokra, nasiaknieta. 

Czy Renomat od razu zastosowac, czy wysuszyc skore ?  Renomat - pisze zeby wcierac szmatka.  Moze lepiej szczoteczka lub gąbką ?  zeby jak najlepiej skore spenetrowac ?

 

Jedno podejsci Renomatem, czy probowac wiecej razy ?

 

Czy Renomat moze ten blyszczacy nosek uszkodzic ?

 

 

Co do pielegnacji, jak rozumiem tluszcze, kremy tluste odpadaja. Wiec jak zdjac wczesniejsze warstwy zabezpieczenia, by nalozyc na nowo ?  generalnie polecana jest pasta Renowator, ale to jest all i one rowniez ma funkce kremu, wiec chyba odpada.  Wiec ?

Jak taka skora sie zachowa po pokryciu woskiem Pate de Luxe SAPHIR lub SAPHIR Medaille D'or ? lub przynajmniej te blyszczace noski ?

 

Przy okazji jaka jest roznica pomiedzy tymi woskami, bo nie moge sie zdecydowac :p

Jeszcze sie zapytan, czy na kazda skore mozna impregnat rozpylic ? czy majac skore zabezpieczona premem/woskiem jest sens zapodawac impregnat ? np. na buty garniturowe skora lico.

Edytowane przez zsolpyW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam się za speca, ale mogę podzielić się jakimś tam swoim doświadczeniem. 

 

 

 

Zaopatrze sie w Renomat i mydlo Saphir. 
Jak te srodki zastosowac, by mozliwie najwiecej wyciagnac ze skory ??

Napisałem, ze ja bym użył w razie potrzeby obu, bo ja zawsze mam je pod ręką. Często z nich korzystam :)

Ale, tak naprawdę myślę, że jeden z nich również powinien sobie poradzić. Ranomat jest świetny, ale zapach ma okrutny i nieprzyjemny, także lepiej go stosować na zewnątrz lub w piwnicy, garażu, warsztacie ... z tego powodu, gdybym miał polecać jeden to mydło. Jeżeli chcesz mieć oba w domu, to zaczynał bym od mydła, jeżeli po wyschnięciu widziałbym potrzebę, to poprawiałbym Renomatem. 

 

 

 

Przypuszczam ze najpierw mydlo. Znalazlem zalecenie spienienia gabka i mycia buta, na koniec splukanie woda. W efekcie skora bedzie mokra, nasiaknieta. 
Czy Renomat od razu zastosowac, czy wysuszyc skore ?  Renomat - pisze zeby wcierac szmatka.  Moze lepiej szczoteczka lub gąbką ?  zeby jak najlepiej skore spenetrowac ?

 

Po wysuszeniu. Można i szmatką i szczotką. Ze szczotką jest tak, jak napisałeś - bardziej penetrująco. 

 

 

 

Co do pielegnacji, jak rozumiem tluszcze, kremy tluste odpadaja. Wiec jak zdjac wczesniejsze warstwy zabezpieczenia, by nalozyc na nowo ?  generalnie polecana jest pasta Renowator, ale to jest all i one rowniez ma funkce kremu, wiec chyba odpada.  Wiec ?

To zależy jak skóra reaguje ... Renovateur Cream świetnie regeneruje skórę i warto go mieć w domu, ale w przypadku tych butów, musiałbyś zobaczyć jak ta konkretna skóra reaguje i od tego uzależnić stosowanie. Jeżeli zbyt mocno dla Ciebie przyciemni skórę w trakcie próby na niewidocznym skrawku, to musisz pozostać przy delikatniejszych kremach. 

 

 

 

Jak taka skora sie zachowa po pokryciu woskiem Pate de Luxe SAPHIR lub SAPHIR Medaille D'or ? lub przynajmniej te blyszczace noski ?

Nie wiem. Nie miałem z tym modelem do czynienia. Błyszczących nosków, chyba nie ma sensu wybłyszczać na nowo, skoro fabrycznie się błyszczą :) Rozpuszczalniki zawarte w paście mogą Ci ten efekt usunąć, a osiągnięcie wysokiego połysku wcale nie jest takie proste jak się wydaje :)

 

 

 

Przy okazji jaka jest roznica pomiedzy tymi woskami, bo nie moge sie zdecydowac  :p

Czarny jest szlachetniejszy, jeszcze bardziej wydajny, ale w dużej mierze dopłaca się również a legendę, opakowanie ... to jest po prostu produkt stosowany i reko[beeep]wany przez najlepsze marki i największe obuwnicze autorytety na świecie przez co stanowi również rodzaj pewnego gadżetu i obiektu pożądania. Ludzie po prostu lubią robić zdjęcia swoich butów w towarzystwie czarnej puszki ze złotym logo, na czym marka korzysta :)

 

 

 

Jeszcze sie zapytan, czy na kazda skore mozna impregnat rozpylic ? czy majac skore zabezpieczona premem/woskiem jest sens zapodawac impregnat ? np. na buty garniturowe skora lico. 

Teoretycznie tak, moim zdaniem nie zawsze jest sens. Na przykład aerozol matowi skórę, także nie ma sensu moim zdaniem stosować go tam, gdzie chcemy mieć połysk. Ponadto, jeżeli po zastosowaniu dobrego kremu i/lub pasty właściwości hydrofobowe skóry są dla nas wystarczające to również nie ma sensu poprawiać. Dla mnie największy sens stosowania istnieje na zamszach, nubukach, tekstyliach ... ewentualnie na skórach o otwartej strukturze, które ciężko zabezpieczyć tłuszczowo/woskowo bez szkody dla ich koloru i struktury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dzieki za super odpowiedzi !!
 
Jeszcze pare drobnostek B)
Zalozmy ze chce umyc brudne buty z zalozonym zabezpieczeniem. Jak to zrobic by umyc skutecznie i nie ruszyc polozonych warstewek ?  Np.  mydlo Saphir , rozpuszcza woski, kremy ?
 
Chce polozyc zabezpieczenie na nowo. Czy wystarczy Renovateur Cream, czy lepiej Renomat ?  Jak Renovateur Cream usuwa brud, skoro zaleca sie go wcierac w skore ?  wiec mamy konserwacje brudu, ktory zostaje w porach skóry ....

 

Jak z sensem dolozyc preparatow na buty ?  np. traca juz blask, ale nie chcemy jeszcze doglebnego czyszczenia robic ?  mamy zgodnie ze sztuka na calosci krem, na noskach i pietach wosk. Wiec nie moge pokryc calosci jeszcze raz kremem, skoro mam na niektorych powierzchniach wosk. Musialbym najpierw pozbyc sie sam wosk , na calosc krem i wosk na nowo.  A moze za bardzo kombinuje :p ?

 

Cos co mnie zdziwilo to zalecenie kladzenia wosku na przod i tyl tylko .....  ja przewaznie na buty stosowalem twarda paste do butow np. Buwi, Kiwi. Takie pasty chyba blizej skladem do woskow niz kremow sa.  I nie zauwazylem odpadania pasty na zgieciach...

 

Przy okzazji jako wniosek chcialbym zaakcentowac FATALNE przygotowanie personelu sklepow obuwniczych za zakresu srodkow pielegnacyjnych do butow. Dotyczy to sieciowek CCC czy Daichman przede wszystkim.  Zawsze przy zakupie butow mila pani sugeruje  'zabezpieczenie'. 

Przyklad z zycia, kiedys do butow zimowych o kolorze ciemno szarym pani zaproponowala mi preparat Coccine Shoe Greasy w kolorze czarnym !!. Kupilem go ale z mysla o innych butach.

Buty po nalozeniu preparatu zyskuja piekny czarny mocno blyszczacy wyglad.  Tylko fajnie kurz sie przykleja :D

 

Po zglebieniu informacji z tematu, wiem juz ze ten preparat to tluszcz i na to powinien byc zapodany krem/pasta. 

Jestem pewien ze przy zakupie butow z tematu, pani nie mialaby pojecia ze buty sa ze skory otwartej/niewykonczonej i sprzedalaby mi do nich cokolwiek .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zalozmy ze chce umyc brudne buty z zalozonym zabezpieczeniem. Jak to zrobic by umyc skutecznie i nie ruszyc polozonych warstewek ?  Np.  mydlo Saphir , rozpuszcza woski, kremy ?

To zależy od butów i wspomnianego brudu. Na przykład buty trekkingowe zaprawione tłuszczowo można oczywiście zabłocić, ale to błoto spływa po nich. Także wystarczy spłukać wodą, ewentualnie lekko przetrzeć i jest OKey. Dobrze przygotowane buty elegenackie na tak zwany błysk, np tak ...

 

yanko_dyspenser_prawidla_saphir_09.jpg

 

... również nie specjalnie się brudzą. Mokre spływa, a suche pod szczotką od razu ustępuje. Szybko pod szczotką wracają do stanu wyjściowego. Ewentualnie minimalna ilość wosku i są jak nowe. 

 

Inne, buty zabezpieczone Nano Protectorem, np. zamszaki, tekstylne, czy z innych chłonących skór czy materiałów, zachowują się mniej/więcej tak:

 

 

Jak widzisz, po to się o buty dba, by dobrze wyglądały i przez dłuższy czas nie było z nimi problemów. Dobrze zabezpieczone buty, w przypadku standardowych lub średnich zabrudzeń do porządku można doprowadzić za pomocą szczotki lub z pomocą wody, ewentualnie łagodnego cleanera tylu Universal Cleaner Tarrago. 

 

Mydło i Renomat to silne środki, które proponuję stosować w przypadku gruntownego czyszczenia lub 1/2 razy w roku - po sezonie/przed sezonem. Tak - oba te środku mają za zadanie usunąć to, co wcześniej skórze było aplikowane. Oczyszczają ją głęboko, otwierają jej pory, ułatwiając tym samym jej regenerację, odżywienie, pigmentację za pomocą innych środków. 

 

 

 

Chce polozyc zabezpieczenie na nowo. Czy wystarczy Renovateur Cream, czy lepiej Renomat ?  Jak Renovateur Cream usuwa brud, skoro zaleca sie go wcierac w skore ?  wiec mamy konserwacje brudu, ktory zostaje w porach skóry ....

Zależy od stanu skóry. Jeżeli zbyt wiele środków wcześniej nie było aplikowanych, to Renovateur sobie poradzi. Jeżeli na skórze zalega wiele warstw wosków, lub co gorsza nabłyszczaczy to może być za słaby - wtedy Renomat lub Mydło Saphir. Renovateur w pierwszej aplikacji rozpuści woski i ściągnij je po prostu szmatką razem z nim. Kiedy skóra jest czysta zaaplikuj, wetrzyj i daj trochę czasu na wchłonięcie. Taka specyfika tego cuda, że działa na kilka sposobów. Co zrobić :)

 

 

 

 

Jak z sensem dolozyc preparatow na buty ?  np. traca juz blask, ale nie chcemy jeszcze doglebnego czyszczenia robic ?  mamy zgodnie ze sztuka na calosci krem, na noskach i pietach wosk. Wiec nie moge pokryc calosci jeszcze raz kremem, skoro mam na niektorych powierzchniach wosk. Musialbym najpierw pozbyc sie sam wosk , na calosc krem i wosk na nowo.  A moze za bardzo kombinuje  :p ?

Jeżeli na noskach i piętach masz połysk, to znaczy, że masz kilka warstw wosku i on po prostu nie pozwoli substancjom zawartym w kremie się wchłonąć zbyt głęboko. Z kolei 1/2 warstwy wosku na cholewce jest Okey i fajnie łapie się głębię koloru, ale jeżeli zaaplikujesz w pracujących miejscach cholewki za grubo twardych wosków, będą się one nieładnie wykruszać. Dlatego tam, przede wszystkim krem.

 

 

 

Cos co mnie zdziwilo to zalecenie kladzenia wosku na przod i tyl tylko .....  ja przewaznie na buty stosowalem twarda paste do butow np. Buwi, Kiwi. Takie pasty chyba blizej skladem do woskow niz kremow sa.  I nie zauwazylem odpadania pasty na zgieciach...

Oczywiście w niewielkiej ilości mogą być aplikowane również na cholewkę. To trzeba wyczuć. Potrzebujesz praktyki. Zacznij się bawić, a z czasem załapiesz :)

 

 

Przy okzazji jako wniosek chcialbym zaakcentowac FATALNE przygotowanie personelu sklepow obuwniczych za zakresu srodkow pielegnacyjnych do butow. Dotyczy to sieciowek CCC czy Daichman przede wszystkim.  Zawsze przy zakupie butow mila pani sugeruje  'zabezpieczenie'. 

Przyklad z zycia, kiedys do butow zimowych o kolorze ciemno szarym pani zaproponowala mi preparat Coccine Shoe Greasy w kolorze czarnym !!. Kupilem go ale z mysla o innych butach.

Buty po nalozeniu preparatu zyskuja piekny czarny mocno blyszczacy wyglad.  Tylko fajnie kurz sie przykleja  :D

Po zglebieniu informacji z tematu, wiem juz ze ten preparat to tluszcz i na to powinien byc zapodany krem/pasta. 

Jestem pewien ze przy zakupie butow z tematu, pani nie mialaby pojecia ze buty sa ze skory otwartej/niewykonczonej i sprzedalaby mi do nich cokolwiek .....

W Polsce w ogóle wiedza na temat pielęgnacji butów i dobrej jakości butów jest cały czas nikła. Panie ze sklepów czasem zmieniają się co kilka miesięcy, nikt ich nie szkoli, a jak zaczynają zdobywać doświadczenie, zmieniają pracę. Sieciówki rzadko oferują dobre środki. Nie tylko obuwnicze, ale i meblowe dla przykładu. Znam to trochę od środka i nie raz słyszałem od strony przedstawicieli "ekskluzywnych marek" - Panie, jakość środków nie ma dla nas znaczenia - kupimy od tego, który zaoferuje najniższą cenę! Coraz więcej sklepów zaczyna rozumieć, że dobry, świadomy sprzedawca, dobry asortyment dodatków i środków to również zadowolony klient, który wróci ... ale te zmiany w mentalności zachodzą powoli. Do dziś mam kontakt z wieloma sprzedawcami i właścicielami sklepów obuwniczych ... znam sprzedawców, którzy pracują w branży od 15 lat i nie mają zielonego pojęcia o pielęgnacji, bo nikt nigdy od nich tego nie wymagał, a żeby samemu temat zgłębić potrzebne są chęci i pasja :)  Temat rzeka :)

 

Jak złapałeś bakcyla, liźnij trochę podstaw w tym poradniku:

http://pastadobutow.pl

 

Oparty jest na najbardziej ekskluzywnej linii, ale jeżeli wolisz rozwiązania bardziej ekonomiczne to znajdziesz odpowiedniki tych produktów z tańszej linii SAPHIR BDC (granatowe opakowania) lub TARRAGO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powalczyłem ! 

 

Zaopatrzony w mydlo Sapire przystapielm do ataku.

But wyszczotkowalem mydlem, pozniej poprawilem dolaczona gabka.

Tluszcz ladnie splynal, a znim chyba barwnik ze skory  :lol:

Jak widac skora jasniejsza, z rozjasnieniami/ plamami.

 

Dzisiaj doszedl Ronovat. Prawy but nim potraktowalem, okazalo sie ze pogorszyl sprawe (but z duzymi rozjasnieniami na nosie.)

 

Wiec co mozna poradzic ?  Pammadier ?  kolega sugerowam nr. 88, ale on wyglada brazowawo.  wolalbym szary, chyba 14-15 wydaja sie optymalne.

 

Ewentualnie jakis inny srodek pigmentujacy ? 

 

Albo odpuscic i wymienic butki na nowe (ok 150 pln) ?

 

thx ;)

post-2239-0-16717000-1449684324_thumb.jpg

post-2239-0-68808300-1449684325_thumb.jpg

post-2239-0-11477800-1449684327_thumb.jpg

post-2239-0-64179300-1449684328_thumb.jpg

post-2239-0-65110100-1449684329_thumb.jpg

post-2239-0-99232800-1449684330_thumb.jpg

post-2239-0-01064500-1449684332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że te buty to będzie jednak niezły poligon doświadczalny :)

Nie wiemy jak te buty wyglądały przed robotą, poza Twoim opisem, że stały się prawie czarne z czego nie byłeś zadowolony. Biorąc to pod uwagę, jesteś na dobrej drodze, by złapać interesujący Cię kolor :)

 

Mydło zadziałało mocno, bo takie jest jego przeznaczenie, o czym pisałem:

 

 

Mydło i Renomat to silne środki, które proponuję stosować w przypadku gruntownego czyszczenia

Tu masz trochę więcej na temat silnych środków czyszczących:

http://www.wbutach.pl/topic/788-przygotowanie-skor-do-malowania/

 

Ponadto pamiętaj o zasadzie:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

 

Wtedy unikniesz zaskoczenia :)

 

Zobacz na  przykłady, a załapiesz na jakim etapie w tym momencie mniej/wiecej jesteś i co możesz zrobić dalej:

http://www.wbutach.pl/topic/2766-zmiana-koloru-but%C3%B3w/

http://www.wbutach.pl/topic/648-malowanie-damskich-butow-po-raz-kolejny/

 

Jak już się zorientowałeś na tym etapie można wiele, ale naprawdę ciężko będzie doradzić konkretnie zrób tak i tak, a na pewno będziesz zadowolony, bo moja wizja może minąć się z Twoją :)

Tu można teraz kombinować na wiele sposóbów, np.

 

OPCJA 1

  1. Wykończenie Pommadierem w wybranym kolorze (kolor oczywiście łatwiej dobrać Tobie, gdyż buty masz przed sobą, a mój monitor ma specyficzne ustawienia)
  2. Wykończenie nosków woskiem Saphir 

*Pigment zawarty w kremie powinien pomóc, a dodatkowo substancje natłuszczające przyciemnią skórę, aczkolwiek nie powinna być czarna :) Skóra może złapać większy połysk niż pierwotnie.

 

OPCJA 2

  1. Malowanie szarą farbą Francaise Tinture (mieszając te farby można złapać dowolny odcień)
  2. Wykończenie Pommadierem (półpołysk) lub Balsamem Onguent (szansa na efekt zbliżony do matu, ale wyjdzie dopiero na skórze), ewentualnie matowym lakierem wykończeniowym
  3. Wykończenie nosków woskiem 

OPCJA 3

  1. Zastosowanie silnego, ale bardzo łatwego w użyciu pigmentu zawartego w produkcie Saphir Juvacuir
  2. Wykończenie j.w.

 

... tu najzwyczajniej w świecie wypadałoby wykonać kilka prób na małym fragmencie i jak ocenisz, że to jest to, czego byś chciał - zadziałać po całości :)

 

Oczywiście sens ekonomiczny jest wątpliwy, aczkolwiek wiadomo, że nie zużyjesz całych opakowań i sporo tego zostanie. Natomiast jeżeli choć trochę Cię to pociąga, to traktowałbym ten przypadek na Twoim miejscu jak cenną lekcję i bezcenne doświadczenie do wykorzystania przy kolejnych realizacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze pokombinuje, znalazlem farbki z fajnym efektem Color Dye Metallized :D
 

Przy okazji, powiedzmy ze mam takie buty w oryginale, jak sie okazuje nie mozna ich myc mydlem Sapire, Renomatem ni dotknij :p  mam szampon do obuwia Coccine - potarlem miejscowo zostawil plame jasniejsza niz Renomat - odpada.......  wiec czym buty umyc przed ponownym wtarciem kremu/impregnacja ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatniejsze cleanery to na przykład Universal Cleaner Tarrago lub Shampoo Tarrago ... ale tu była już zdiagnozowana dość wrażliwa skóra, zatem jeżeli byś jej nie zmienił, tymi środkami, których nieszczęśliwie użyłeś na początku to do czyszczenia i pielęgnacji należy stosować jeszcze delikatniejszych produktów i taka sugestia też już była:

 

 

 


taką skórę proponuję traktować delikatnymi środkami, typu Delicate Cream Saphir lub Natural Cream Tarrago.  

 

Ewentualnie Creme Universelle

 

Obawiam się, że jak na początek to dość duża dawka informacji i może się w głowie zakręcić :) Pobaw się trochę ze skórami, butami, których Ci nie żal, by poznać specyfikę poszczególnych preparatów, pamiętaj o próbie na skrawku przed użyciem ... a sporo się rozjaśni. To wszystko jest stosunkowo proste, ale nie tak łatwo to opisać. Praktyka niezbędna, by wejść na wyższy level :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.