Skocz do zawartości

Witam serdecznie! Buty Timberland Euro Hiker FTP - Prośba o pomoc


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z „fachową wiedzą” na temat pielęgnacji obuwia, ponieważ wydaje się to być naprawdę ciekawe hobby. Problem polega jednak na tym, że… Im więcej czytam, im więcej szukam informacji… Tym mniej wiem. Kupiłem buty z przeznaczeniem na najbliższy sezon zimowy i chciałbym aby posłużyły mi nie tylko do końca tej zimy, ale najdłużej jak to możliwe. Wiem jak funkcjonują wszystkie fora tematyczne, gdzie grupa ekspertów w danej dziedzinie musi odpowiadać na pytania laików, na które odpowiadano już setki razy. Naprawdę nie chcę być jednym z tych gości zawracających głowę najprostszymi pytaniami i zawsze staram się tego nie robić, ale tym razem… Niestety nie jestem w stanie sam sobie poradzić ze swoim problemem i potrzebuję pomocy profesjonalistów. Tak jak wspomniałem zakupiłem buty, do których link podaję tutaj: http://e-timberland.pl/timberland-euro-hiker-ftp-mezczyzni-buty-buty-outdoor,plec,MM,B,BO,39768380.bhtml

Chciałbym Państwa poprosić o poświęcenie chwilki na przyjrzenie się zdjęciom tego modelu. Tak, wiem, że patrzenie na zdjęcia a obejrzenie czegoś na żywo to dwie różne rzeczy, ale niestety nie jestem w stanie przedstawić ich w inny sposób, gdyby tylko istniała możliwość pokazania komuś butów na żywo to z chęcią bym to zrobił, ale jak wiadomo, takiej możliwości nie ma. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Moje pytania są dosyć… Standardowe.

1)      Chciałbym zabezpieczyć je przed pierwszym użyciem. Ale jakich środków powinienem użyć? Czy ktoś mógłby wskazać jakieś konkretnie produkty? Chciałbym żeby najzwyczajniej w świecie nie przemakały i żeby zabezpieczyć je przed widocznymi oznakami zużycia/ zniszczenia.

2)      Czym powinienem je pielęgnować/ czyścić podczas dalszego okresu eksploatacji, co ile powtarzać impregnację itd.

3)      Buty są wykonane z kilku różnych materiałów. Głównym materiałem, pokrywającym           większość powierzchni jest skóra licowa (tak powiedziała mi sprzedawczyni). Góra to chyba nubuk? Zastanawiam się natomiast co z dolną częścią? Chodzi mi o czarny i biały pasek na dole, czy je też powinienem w jakiś sposób zabezpieczać?

 

Jeśli to możliwe, to prosiłbym o zaproponowanie produktów w przystępnej cenie. Jestem młodą osobą, dla której kupienie takich butów stanowi dość spory wydatek, dlatego nie chciałbym wydawać drugiego tyle na środki pielęgnacyjne.

 

Na wszelki wypadek zamieszczam również zdjęcia wykonane przeze mnie.

 

Dziękuję i przepraszam, że zawracam głowę takimi pytaniami. Pozdrawiam.

post-2224-0-17047900-1447887378_thumb.jpg

post-2224-0-97737000-1447887385_thumb.jpg

post-2224-0-78199800-1447887391_thumb.jpg

post-2224-0-33201700-1447887399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Bardzo fajnie, że się interesujesz i już trochę poczytałeś, co widać :)

 

Na wstępie zwróć uwagę na to, że skóra jest jasna i tłuszcze oraz środki natłuszczające (które uważam za najlepszą opcję) mogą tę skórę przyciemnić. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, bo bardziej zależy Ci na parametrach niż estetyce to można zastosować moje ulubione optimum czyli Tarrago Tucan Dubbin Mink Oil , lub w ogóle Zestaw AXE316. Ale! Jeżeli nie będziesz butów eksploatował w terenie i ekstremalnych warunkach, a na przykład w miejskich to można ograniczyć się do innych środków, które nie powinny tak drastycznie wpłynąć na kolor jasnej skóry. 

 

Niezależnie od środków, na które się zdecydujesz pamiętaj jednak o złotej zasadzie, bo różne skóry potrafią różnie reagować! 

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

 

Poniżej podam Ci rekomendację, która powinna być łatwa w zastosowaniu, w miarę ekonomiczna, neutralna dla koloru tej skóry i uniwersalna, dzięki czemu z pomocą tych środków będziesz mógł zadbać o wiele par butów.

  1. Czyszczenie skór licowych, zamszowych, nubukowych oraz tekstyliów - Tarrago Universal Cleaner
  2. Odżywienie i zabezpieczenie skór licowych - Tarrago Nano Cream

*Gdyby z czasem kolor zaczął tracić na intensywności lub pojawiły się jakieś przebarwienia polecam Pommadier Cream Saphir w kolorze skóry.

 

co ile powtarzać impregnację itd.

Ktoś tu kiedyś napisał, że nie należy się stosować do takich ramek i schematów, bo każdy z nas inaczej i w innych warunkach eksploatuje obuwie i ja się z tym zgadzam. Bez sensu określać. np. "Co miesiąc gruntownie czyść buty". To jest kwestia obserwacji i potrzeb. Jak widzimy, że skóra traci swoje naturalne właściwości (elastyczność, kolor, właściwości hydrofobowe ...) to czas na reakcję. Jak wszystko jest OK, należy cieszyć się butami :) Jak się lekko przybrudzą, najczęściej wystarczy szczotka i też nie ma konieczności powtarzania całego procesu. Raz dobrze przygotowane buty mogą służyć naprawdę długo. Jak wszystko jest OKey to są 2 terminy, na które warto zwrócić uwagę - początek i koniec sezonu.

 

Gumę czyszczę tym samym, co cholewkę, ale tu już jest większa dowolność. Zabezpieczać, nie zabezpieczam, bo to guma ma chronić skórę :)

Białe midsole nie będą wiecznie białe i ciężko je przed tym uchronić. Pozostaje czyścić co jakiś czas w miarę twardą szczoteczką.

 

Poczytaj jeszcze trochę tu:

http://pastadobutow.pl/

 

Temat butów eleganckich, co prawda, ale jak chcesz faktycznie zainteresować się bardziej pielęgnacją butów na wysokim poziomie, wiele z tej lektury wyniesiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czyści się jak inne mechate, a jak się w końcu zepsuje to dobry Majster z forum wbutach wstawi tam pełnowartościową skórę w dowolnym kolorze i będzie Custom lepszy niż nówki :)

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Naprawdę to doceniam :) Chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie, odnośnie tego cytatu. Czy powienienem te "pufki" zabezpieczyć jakimś środkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.