Skocz do zawartości

Usunięcie plam z torebki


zazul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

 

Jestem nowym użytkownikiem i dzięki czytaniu forum czyli  Wam udao mi sie naprawic moje skórzane  buty, wygladaj lepiej niż jak były nowe:) dzięki

 

Jednak problem ma z torebką - jasny beż , skóra licowa.

 

Jest  bardzo brudna i do tego ma dwie plamy z wosku ze świeczki i z długopisu. Umyłałam ja mydlem czarny rumak 2x i Renomatem ale szału nie ma. Szczeolnie te plamy z wosku są widoczne ( przednia klapa) i w niektórych miejscach jest dalej brudna, długopid tez widać.

 

Pomózcie proszę,  czym mozna by ją doczyścic?

 

dzięki

Zaz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum,

 

Jestem nowym użytkownikiem i dzięki czytaniu forum czyli  Wam udao mi sie naprawic moje skórzane  buty, wygladaj lepiej niż jak były nowe:) dzięki

 

Jednak problem ma z torebką - jasny beż , skóra licowa.

 

Jest  bardzo brudna i do tego ma dwie plamy z wosku ze świeczki i z długopisu. Umyłałam ja mydlem czarny rumak 2x i Renomatem ale szału nie ma. Szczeolnie te plamy z wosku są widoczne ( przednia klapa) i w niektórych miejscach jest dalej brudna, długopid tez widać.

 

Pomózcie proszę,  czym mozna by ją doczyścic?

 

dzięki

Zaz

Załącz zdjęcie torebki. To nie jest prosty zabieg. Trzeba wpierw określić rodzaj skóry i czy nie jest półotwarta.Pewnie jest. Czyli barwnik w środku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dość skomplikowana. Jak na jedną małą torebkę, to musiało się tam dziać ;)

Oczywiście wszystko kwestia konkretnego przypadku i samej skóry, ale kilka wskazówek można podrzucić:

 

  1. W sytuacjach beznadziejnych często sprawdzają się odplamiacze z serii AVEL HUSSARD:
    http://multirenowacja.pl/product/search?query=hussard

    Przykład zastosowania Hussard Spray 200ml
    post-1446-0-63297200-1447495466.jpgpost-1446-0-19604300-1447495466.jpg
    post-1446-0-85646200-1447495465.jpgpost-1446-0-21520700-1447495465.jpg
    http://www.shoecare.ro/index.php?main_page=page&id=33

    - wstrząsnąć pojemnikiem
    - aplikować z odległości ok. 25cm
    - pozostawić do wyschnięcia, aż pojawi się biały nalot (na tekstyliach ok. 30 minut, na skórach ok. 2h).
    - usunąć nalot szczotkując lub za pomocą szmatki
    *Jeżeli to konieczne, powtórzyć proces
     
  2. Długopis na skórze, to wbrew pozorom jeden z najtrudniejszych do wyeliminowania problemów. Zwłaszcza na skórach anilinowych i semianilinowych, gdzie tusz wgryzł się głęboko w strukturę skóry :( Tu najlepszym sposobem są odplamiacze dedykowane do usuwania tego typu plam, przy czym w zależności od skóry i utrwalenia plamy gwarancji na sukces po prostu nie ma. To kwestia podjęcia próby, korzystając z bardzo mocnego środka. AVEL Hussard Detaucher dość często zdaje egzamin:
    post-1446-0-83133200-1447496061_thumb.jpgpost-1446-0-67921000-1447496062_thumb.jpg
    http://llaveru.webcindario.com/wordpress/?p=609
     
  3. Najprawdopodobniej po tak gruntownym czyszczeniu i odplamianiu skóra będzie wymagała repigmentacji i odżywienia. To też można zrobić mniej lub bardziej kompleksowo. Zastosowanie mogą znaleźć:
    http://multirenowacja.pl/tinture-francaise-50ml-farba-do-skor-na-bazie-alkoholu-saphir-teinture.html
    http://multirenowacja.pl/balsam-mocno-koloryzujacy-juvacuir-75ml-saphir.html
    http://multirenowacja.pl/canadian-75ml-krem-regenerujacy-koloryzujacy-do-skor-saphir.html
    ...

    To tylko taki ogólny zarys, bo optymalne rozwiązanie dobiera się najlepiej trzymając w ręku obiekt i mając do dyspozycji paletę produktów. Wtedy dokonując kolejnych prób na małym skrawku można dobrać optymalne rozwiązanie i kolor pigmentu. Większości tych środków nie da się też zużyć do jednej torebki, także sporo jeszcze zostanie na inne realizacje :) Przez wzgląd na to właśnie, trzeba się zastanowić, czy chcemy się bawić (Uwaga! Wciąga, grozi zajętymi weekendami i kolejnymi zleceniami od członków rodziny!), czy może lepiej podesłać ulubioną torebkę do fachowca, który zrobi to za nas. Na tym forum znajdziesz takich :)


     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MOD

 

Zrobię jak napisałeś. :)

 

"Przez wzgląd na to właśnie, trzeba się zastanowić, czy chcemy się bawić (Uwaga! Wciąga, grozi zajętymi weekendami i kolejnymi zleceniami od członków rodziny!), czy może lepiej podesłać ulubioną torebkę do fachowca, który zrobi to za nas. Na tym forum znajdziesz takich"

 

Wiem, że wciaga- wyszło z butami to zapaliłam sie do torebki:)

W wakacje odnowiłam sobie meble żeliwne ogordowe i dałam rade wiec teraz może też się uda

 

Jeszcze raz dzieki!

 

pozdrawiam

zaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki! 

Cześć :smiling: . W nawiązaniu do tematu; Ostatnio poddaliśmy renowacji torbę skórzaną zakupioną przez klientkę w sklepie z antykami. Nie wiedzieliśmy nawet ile ma lat, gdyż sam użytkownik nie był w stanie oszacować. 

Wykorzystaliśmy środki SAPHIR   - RENOVATING CREAM ORAZ VERNIS RIFE. Chodziło o wyraźne odświeżenie wyrobu oraz nadanie "nowego życia" bez ingerencji w głębsze struktury otarć lub skaleczeń. Klientka zadowolona odebrała wyrób. Wyszło jak poniżej, jednakże pytam czy możemy jeszcze coś poprawić?

 

post-1665-0-88303100-1447673197_thumb.jpgpost-1665-0-91529200-1447673198_thumb.jpgpost-1665-0-35473500-1447673200_thumb.jpgpost-1665-0-45274300-1447673201_thumb.jpgpost-1665-0-85634300-1447673202_thumb.jpgpost-1665-0-80438000-1447673203_thumb.jpgpost-1665-0-81514800-1447673204_thumb.jpgpost-1665-0-78633800-1447673205_thumb.jpg

 

 

Może jakieś uwagi lub podpowiedzi.  :no Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba! 

Naturalne skóry pięknie się starzeją i nie lubię realizacji, w których ze starego robi się zupełnie nowy produkt. Dla mnie dobra usługa to taka, która pozostawia skórę w dobrej kondycji nie ingerując zbyt mocno w jej naturalną patynę. Poza Renovating Cream, polecam pobawić się trochę produktem Juvacuir Saphir - świetnie się sprawdza tam, gdzie do odświeżenia jest kolor, bez głębszych uszkodzeń i ubytków. Moim zdaniem lepszy na większe powierzchnie. Renovating z kolei lepiej zdaje egzamin przy miejscowych, a głębszych uszkodzeniach. No i okucia - w takich przypadkach są często w opłakanym stanie i warto o nie również zadbać. 

 

Klient zadowolony! To podstawa! GRATULACJE!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba! 

Naturalne skóry pięknie się starzeją i nie lubię realizacji, w których ze starego robi się zupełnie nowy produkt. Dla mnie dobra usługa to taka, która pozostawia skórę w dobrej kondycji nie ingerując zbyt mocno w jej naturalną patynę. Poza Renovating Cream, polecam pobawić się trochę produktem Juvacuir Saphir - świetnie się sprawdza tam, gdzie do odświeżenia jest kolor, bez głębszych uszkodzeń i ubytków. Moim zdaniem lepszy na większe powierzchnie. Renovating z kolei lepiej zdaje egzamin przy miejscowych, a głębszych uszkodzeniach. No i okucia - w takich przypadkach są często w opłakanym stanie i warto o nie również zadbać. 

 

Klient zadowolony! To podstawa! GRATULACJE!

Dzięki :good: . człowiek uczy się całe życie. Wykorzystywałem już wskazany przez Ciebie środek. Rzeczywiście się sprawdził. Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.