Jump to content

Jimmy Choo - szewc z Malezji


nie_problem

Recommended Posts

Na początek news sprzed kilku miesięcy :)

 

 

Jimmy Choo sprzedany za 500 milionów funtów

Jimmy Choo, jedna z najpopularniejszych marek damskich szpilek, została sprzedana za sumę pół miliarda funtów. Nabywcą jest Labelux, grupa skupiająca towary luksusowe i należąca do niemieckiej rodziny miliarderów Reimann. Suma jest trzy razy większa od tej, za jaką szpilkową markę zapłacono cztery lata temu.

Szpilki Jimmy Choo potrafią kosztować nawet tysiąc funtów (czyli równowartość ponad 4,5 tys. zł) za parę.

 

- Labelux jest dobrym partnerem dla Jimmy Choo, koncentrując się na modzie luksusowej, akcesoriach i biżuterii. Cieszymy się na współpracę ze względu na nasze plany agresywnego wzrostu - powiedział prezes Jimmy Choo Joshua Schulman, potwierdzając sprzedaż marki niemieckiej grupie.

 

- Jimmy Choo to wybitna marka z ogromnym potencjałem wzrostu – rewanżował się szef Labelux-u Reinhard Mieck.

 

Labelux zapłacił za markę 500 milionów funtów (równowartość 800 milionów dolarów) dotychczasowemu właścicielowi – funduszowi inwestycyjnemu TowerBrook Capital Partners. To trzy razy więcej niż TowerBrook zapłacił za Jimmy Choo w 2007 roku, gdy wyłożył 185 mln funtów. Wtedy rozszerzono działalność marki za granicą i podwojono liczbę sklepów do 120. W ubiegłym roku sprzedaż butów marki Jimmy Choo wyniosła 150 mln funtów.

 

Tysiąc funtów za parę

 

W tym roku zyski wzrosły o 10 procent z powodu boomu na towary luksusowe w Azji, zwłaszcza w Chinach. Nowy właściciel planuje rozwijać markę właśnie na szybko rozwijającym się rynku azjatyckim.

 

Zwłaszcza, że – jak podaje "The Guardain" - w ubiegłym roku globalna sprzedaż towarów luksusowych powróciła do poziomu sprzed kryzysu finansowego, osiągając astronomiczną sumę 185 miliardów euro.

 

Producent luksusowych szpilek teraz stanie się częścią grupy Labelux, należącej do niemieckiej rodziny miliarderów Reimann

 

"Daily Telegraph" pisze, że Reimannowie założyli ją w 2007 roku. Dziś są właścicielami m.in. takich marek jak szwajcarska Bally, amerykańska Derek Lam i brytyjska Solange Azagury-Partridge, mają także udziały w Coty. Ale rodzina majątek zbiła na artykułach gospodarstwa domowego giganta Benckiser.

 

Order od królowej

 

"Szpilkową" markę 15 lat temu założył w Londynie szewc z Malezji Jimmy Choo Yeang Keat, który wszystkie buty wykonywał ręcznie. Jego pierwszą znaną klientką była księżna Diana. Dziś szpilki tej marki uwielbiają gwiazdy, chodząc w nich także na oscarowe gale. W tych butach widziano tam m.in. Jennifer Lopez, Cate Blanchett, Jennifer Aniston i Halle Berry.

 

Obecnie Jimmy Choo to również torebki, akcesoria ze skóry i okulary przeciwsłoneczne. Na rynku zadebiutowały perfumy Jimmy Choo, a jesienią po raz pierwszy pojawi się kolekcja butów dla mężczyzn.

 

Niestety, marka już nie należy do założyciela. 9 lat temu Choo za 10 mln funtów sprzedał większość udziałów w firmie swojej wspólniczce, Tamarze Mellon. Jeszcze jako redaktorka mody pisząca o dodatkach w "Vogue'u" razem z ojcem zainwestowała 150 tys. funtów z kredytu w skromną firmę, której stała się wspólniczką wraz z Malezyjczykiem. Przez 15 lat - jako prezes i dyrektor artystyczny – zamieniła ją w giganta na rynku mody.

 

W rodzinnej Wielkiej Brytanii jest gwiazdą, w czym pomogły jej także romanse ze znanymi mężczyznami, m.in. aktorem Christianem Slaterem i muzykiem rockowym Kid Rockiem. Za dokonania na polu mody Mellon otrzymała od królowej Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego. Jej osobisty majątek wyceniany jest na 150 milionów funtów.

 

Nie jest na razie jasne, czy po najnowszej transakcji Mellon zachowała 17 proc. swoich akcji w Jimmy Choo.

 

am /sk/k

 

http://www.tvn24.pl/1,1704060,druk.html

 

 

Z Wikipedii o Jimmy Choo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jimmy_Choo

 

Kilka artykułów:

http://www.iwoman.pl/trendy/marki/jimmy-choo/

 

Oto On:

 

jimmy-choo-shoes.jpg

 

jimmy-choo.jpg

 

 

Buty:

 

jimmy-choo-s-s-09-angela-lindvall-by-terry-richardson.jpg

 

jimmy_choo_ss09_0.jpg

 

 

jimmy-choo.jpg

 

jimmy-choo-1.jpg

 

 

Buty:

 

 

 

Boots - buty na sezon jesień-zima:

 

 

 

Torebki:

 

 

 

 

 

Oficjalna strona:

http://eu.jimmychoo.com/page/home/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.