Skocz do zawartości

Ratunek kozaków z brązowej skóry


Gość alke01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedmiotem problemu są kozaki z brązowej gładkiej skóry.

Kozaki były bardzo  zaniedbane i mega brudne ( brud paznokciem schodził), czarne plamy itd.

 

Bury zostały bardzo solidnie umyte mydłem avel. Po umyciu i wyschnięciu  cały brud zszedł, czarne plamy również.

Problem w tym że tam gdzie były czarne brudne plamy teraz jest skóra bardzo blada, Zdjęcie tego dokładnie nie obrazuje ale powiedział bym że miejscami skóra jest prawie biała.

 

Co teraz powinienem zrobić

Posiadam  krem do pielęgnacji oraz crazy oil COCCINE , ponadto jakiś tłuszcz bezbarwny  oraz zestaw AXE316.

 

Czym buty i w jakiej kolejności potraktować.

Może najpierw jakiś krem koloryzujący ?

 

2ron69h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dość często. Tam gdzie skóra była najbardziej zniszczona i puszczało wykończenie brud już wgryzał się w strukturę, a po oczyszczeniu ujawnił się faktyczny stan. Można na różne sposoby, ale nie wiem czy będzie Ci się chciało działać kompleksowo. Tu przede wszystkim potrzebny jest środek z pigmentem, by zregenerować kolor.

 

Przedstawię kilka opcji (on najłatwiejszych, po trudniejsze):

 

A.

  1. Pommadier Cream Saphir w kolorze skóry 
  2. Jak efekt będzie zadowalający, to dopiero można pobawić się tłuszczami

B.

  1. Saphir Juvacuir w kolorze skóry
  2. Pommadier Cream Saphir w kolorze skóry 

C.

  1. Farba Saphir Tinture w kolorze skóry
  2. I dalej wykończenie Pommadierem lub Juvacuirem
  3. Można wykończenie wzmocnić lakierem wykończeniowym

...

 

I takich opcji może być sporo, ale najlepiej dobiera się opcję wtedy, kiedy butów można podotykać, wykonać kilka prób ... itd.

Jeżeli nie lubisz się bawić, to lepszą opcją może być przekazanie butów do jednego z forumowych specjalistów. Tu masz wybór:

http://www.wbutach.pl/forum/38-szewstwo-r%C4%99czne-szycie-but%C3%B3w-i-reklamacje-obuwia/

 

Również @tosa dość często podejmuje się takich renowacji:

http://www.wbutach.pl/forum/278-ms-pracownia-renowacji-sk%C3%B3ry-ze-zdu%C5%84skiej-woli/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

Własnie idziemy w budżetowe rozwiązanie. Kozaki już swoje przeszły , wielokrotne szycie, klejenie itp. więc zabieg na jeden sezon i koniec.

Zobaczę jakie kremy koloryzujące mają  w sklepach obuwniczych choć chyba  powinienem szukać gdzie indziej  bo z tego co pamiętam to  słabo z takimi kremami bynajmniej tam gdzie byłem.

 

Czy zabiegi takim kremem np.  Pommadier Cream Saphir jest na tyle trwały że po pierwszym deszczu/śniegu nie zejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardziej budżetowe to może pociągnij Tarragowskim kremem (zawiera dużą ilość dobrych jakościowo pigmentów):

http://multirenowacja.pl/shoe-cream-tarrago-50ml-krem-do-skor-90-kolorow.html

 

Powinien się sprawić. Po wyschnięciu i wypolerowaniu zabezpiecz skórę tłuszczowo tym, co masz i sezon powinny przetrwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy krem koloryzujący firmy coccine sie nada ? jeśli nie to jak dobrać kolor shoe-cream-tarrago lub saphir-pommadier przez internet ? mają tyle odcieni że  nie wiadomo co wybrać a w  lokalnych sklepach nic nie mogę znaleźć po za tym coccine lub bufalo

 

ps.

jestem z Bydgoszczy

Edytowane przez alke01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jestem po zabiegu.

Nie chciałem nic zamawiać bo to mało ekonomiczne   więc użyte zostały użyte ogólnodostępne w sieciówkach środki:

krem koloryzujący bufalo

2x olej COCCINE 

2x tłuszcz COCCINE 

pomiędzy każdą warstwą 24h przerwy

 

- jak na razie mija kolejny tydzień i i bucik nie stracił na kolorze i miękkości.

 

nmb8er.jpg

27z98nk.jpg

Edytowane przez alke01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.