Skocz do zawartości

Farbowanie wnętrza butów - hit ze sklepu obuwniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga.

W przypadku farbowania butów - brudzenia pończoch, skarpetek tudzież innej odzieży :-) na stopach jak miałem nadzieję powszechnie powinno być wiadomo stosujemy odpowiednie COLORSTOPY!! zabezpieczające przed brudzeniem. Oprócz tych po 90zł za fiolkę jakie używam można kupić np. Saphir i jestem pewien ze sobie poradzi. Jak i inne markowe colorstopy.

Ja jeśli dostaję takie obuwie wpierw dokładnie czyszczę! To ważne. Potem zamykam wnętrze lakierem z chwytem antypoślizgowym - skóra trzyma ciało. Następnie można jeszcze dać kolor stop.

Właśnie usłyszałem teorię ze sklepu z markowymi butami, przekazaną notabene właścicielce sklepu przez producenta obuwia! Że najlepiej jest...wysmarować sodek buta .... kremem nivea...??????

Aż uwierzyć nei mogę. Nie tylko,że wytłuścimy ciuchy, tłuszcz zwiąże sie z barwnikiem to jeszcze tym bardziej będzie brudzić i tłuścić zarazem. No ręce opadają.

Słyszałem też teorię i to nie jeden raz znalezioną na jakimś forum, którą to po latach sam gdzieś znalazłem, że meble i to najlepiej nowe należy wysmarować, nie zakonserwować a wysmarować ... ubitym białkiem ... ????? 

Jak najpoważniej krąży taka teoria.

Powodzenia 

 

Edytowane przez tosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jeszcze nie tak ostro wcale ... ja już gdzieś czytałem o czyszczeniu skór mlekiem, octem z dodatkiem wanilii dla zabicia zapachu :))))))))), ludwikiem, mieszanką cifa z czymś tam ... cuda, wianki :)

Szkoda komentować.

Ale co do octu to mieszanka pół na pół 30% esencji octowej przywraca skórze naturalne ph i ma pewne jeszcze inne właściwości. I to nie żart. Zapewniam,że poza zapachem nie uszkodzi skóry! Wielokrotnie stosowałem i do to teoria znana. Nie wymyślona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.