Jump to content

Farbowanie wnętrza butów - hit ze sklepu obuwniczego


Recommended Posts

Uwaga.

W przypadku farbowania butów - brudzenia pończoch, skarpetek tudzież innej odzieży :-) na stopach jak miałem nadzieję powszechnie powinno być wiadomo stosujemy odpowiednie COLORSTOPY!! zabezpieczające przed brudzeniem. Oprócz tych po 90zł za fiolkę jakie używam można kupić np. Saphir i jestem pewien ze sobie poradzi. Jak i inne markowe colorstopy.

Ja jeśli dostaję takie obuwie wpierw dokładnie czyszczę! To ważne. Potem zamykam wnętrze lakierem z chwytem antypoślizgowym - skóra trzyma ciało. Następnie można jeszcze dać kolor stop.

Właśnie usłyszałem teorię ze sklepu z markowymi butami, przekazaną notabene właścicielce sklepu przez producenta obuwia! Że najlepiej jest...wysmarować sodek buta .... kremem nivea...??????

Aż uwierzyć nei mogę. Nie tylko,że wytłuścimy ciuchy, tłuszcz zwiąże sie z barwnikiem to jeszcze tym bardziej będzie brudzić i tłuścić zarazem. No ręce opadają.

Słyszałem też teorię i to nie jeden raz znalezioną na jakimś forum, którą to po latach sam gdzieś znalazłem, że meble i to najlepiej nowe należy wysmarować, nie zakonserwować a wysmarować ... ubitym białkiem ... ????? 

Jak najpoważniej krąży taka teoria.

Powodzenia 

 

Edited by tosa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To jeszcze nie tak ostro wcale ... ja już gdzieś czytałem o czyszczeniu skór mlekiem, octem z dodatkiem wanilii dla zabicia zapachu :))))))))), ludwikiem, mieszanką cifa z czymś tam ... cuda, wianki :)

Szkoda komentować.

Ale co do octu to mieszanka pół na pół 30% esencji octowej przywraca skórze naturalne ph i ma pewne jeszcze inne właściwości. I to nie żart. Zapewniam,że poza zapachem nie uszkodzi skóry! Wielokrotnie stosowałem i do to teoria znana. Nie wymyślona. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.