Skocz do zawartości

Renowacja butów (trójmiasto) - czy znajdę kogoś kto podejmie się naprawy?


Mery

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kogoś (najlepiej z trójmiasta lub okolic) kto podejmie się renowacji moich kozaków w stanie strasznym.

Zdjęcia nie są aktualne, ale od czasu ich zrobienia leżą w szafie (zdjęcia wykonane po natłuszczeniu).

post-2182-0-82005600-1443895716_thumb.jpg

post-2182-0-05429900-1443895782_thumb.jpg

post-2182-0-09016200-1443895853_thumb.jpg

Buty są z Wojasa. Używałam różnych specyfików i nie jestem w stanie określić co dokładnie (napewno pasta do butów W5 z Lidla i tłuszcz do skór z Wojasa, dziś użyłam płynu do czyszczenia coccine pulitore ale nie mam dostępu do aparatu żeby zrobić zdjęcie - w sumie nie widzę zmian).

Skóra na cholewce jest popękana w zgięciach i stała się matowa. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto uratuje moje buty. Bardzo mi na nich zależy, gdyż znalezienie butów na moje chude łydki graniczy z cudem! Oczywiście trójmiasto nie jest wymogiem. Mogę wysłać buty gdzieś dalej.

 

Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc,

Mery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłuszcz do skór z Wojasa to Coccine, dystrybutor Dakoma. Ale niestety tu nie pasuje.

Chroni rzeczywiście przed wodą.

Należy wcześniej użyć dobrych kosmetyków ( nie chce pisac marek bo znów ktoś będzie miał pretensje )

Na rynku jest kilka dobrych firm.

Teraz trzeba to wszystko usunąć, przygotować powierzchnię i przeprowadzić gruntowną renowację wyciągając na nowo powłoki. Będą łądne,odnowione. Nie nałożona gruba warstwa jednego po drugim,popękana. Jak ją usuniesz to skóra mocno spękana nie jest, być może wogóle. Czesto nam się wydaje,że pękała skóra a to tylko powłoki farb i lakierów plus środki nieumiejetnie dobrane ,nieusuwane tylko na nowo nakładane. Buty sa absolutnie do zrobienia.

Na koniec można zamknąć lakierami chroniącymi dodatkowo skrę i jednocześnie nie blokującymi jej oddychania.

Przede wszystkim należy od samego początku używać dobrych kosmetyków i zmywać nakładane warstwy przed kolejnymi konserwacjami.

 

Pulitore jest dość dobry,znam go od jakiś 12 lat,do dzis pamiętam jego zapach lecz w tym przypadku nie pomożę. Nie usunie już utwardzonych warstw,które tak naprawdę wżerały się w skórę. Pulitore z tego co pamiętam jego działąnie nie zawiera rozpuszczalników. Odnośnie tego płynu możesz skontaktować się z Dakomą. Mogę dać nawet numer do konkretenej osoby. Mydełko Avel jest naprawdę świetne do czysczenia butów lecz tu już nie pomoże. Mus być renowacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobrego Majstra dysponującymi odpowiednimi środkami nie powinien to być problem ... może ktoś z Trójmiasta się odezwie, ale jeżeli bywasz w Słupsku to z czystym sumieniem polecam:

http://www.wbutach.pl/forum/234-krizg77-s%C5%82upski-szewc/

 

Z resztą w dobie tanich wysyłek dziś miejsce nie ma znaczenia. Wystarczy buty wysłać do Kolegi @tosa (post wyżej), który podobnych realizacji ma już za sobą mnóstwo, albo do @szewc24 , który również pracuje na dobrych środkach i ma duże doświadczenie w temacie ... lub któregokolwiek Szewca, chcącego podjąć wyzwanie i czującego się na siłach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba butki jadą do mnie. Czyli będzie chwila relaksu w mojej pracy. Właśnie od dziś walczę z jasnym gigantem klera. Piesek i właściciele swoje zrobili.Zrobię foto z pracy z butami ponieważ wielokrotnie poruszałem ten temat ale może kropla po kropli i w końcu Panie przestaną używać środków nieodpowiednich do obuwia. Choć z drugiej strony nikt nie ma obowiązku znać się na skórze i butach a tym bardziej środkach. polegają klienci na tym co im sprzedawcy podsuną.

We wszystkich wyrobach skórzanych ważne jest czysczenie na odpowiednich środkach i konserwacja. I było by o wiele mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak wyglądają moje buty dzięki użytkownikowi tosa:

post-2182-0-88067600-1444834355_thumb.jpg

post-2182-0-19646100-1444834423_thumb.jpg

post-2182-0-15132300-1444834483_thumb.jpg

 

Dla zainteresowanych tutaj opisał jak wyglądała renowacja krok po kroku:

http://www.wbutach.pl/topic/2982-renowacja-but%C3%B3w-tr%C3%B3jmiasto-czy-znajd%C4%99-kogo%C5%9B-kto-podejmie-si%C4%99-naprawy-fina%C5%82/#entry24537

 

Chciałabym wyrazić ogromną wdzięczność użytkownikowi tosa za podjęcie się renowacji moich butów, doprowadzenia ich do takiego stanu, że wyglądają prawie jak nowe oraz za poświęcenie mi czasu na odpowiadanie na milion moich pytań związanych z pielęgnacją obuwia ze skóry licowej.

Jestem pod wrażeniem! Cieszę się, że udało się odratować moje buty!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 14.10.2015 o 17:13, Mery napisał:

A tak wyglądają moje buty dzięki użytkownikowi tosa:

post-2182-0-88067600-1444834355_thumb.jpg

post-2182-0-19646100-1444834423_thumb.jpg

post-2182-0-15132300-1444834483_thumb.jpg

 

Dla zainteresowanych tutaj opisał jak wyglądała renowacja krok po kroku:

http://www.wbutach.pl/topic/2982-renowacja-but%C3%B3w-tr%C3%B3jmiasto-czy-znajd%C4%99-kogo%C5%9B-kto-podejmie-si%C4%99-naprawy-fina%C5%82/#entry24537

 

Chciałabym wyrazić ogromną wdzięczność użytkownikowi tosa za podjęcie się renowacji moich butów, doprowadzenia ich do takiego stanu, że wyglądają prawie jak nowe oraz za poświęcenie mi czasu na odpowiadanie na milion moich pytań związanych z pielęgnacją obuwia ze skóry licowej.

Jestem pod wrażeniem! Cieszę się, że udało się odratować moje buty!

Dopiero dziś zauważyłem ten wpis. Cała,szczera i duża przyjemność po mojej stronie .

Pozdrawiam serdecznie po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.