Skocz do zawartości

Spocone stopy a sandały w upalne dni


osieml

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem podobnego tematu ale nigdzie nie znalazłem, więc postanowiłem tutaj się zarejestrować i zapytać :) W październiku na kilka miesięcy lecę do Tajlandii, w której jest bardzo ciepło. Jestem szczupłą osobą ale mam problem z tym, że mocno mi się pocą nogi ( nad zmniejszeniem potliwości powoli pracuję). Dlatego zależy mi, żeby dobrać jak najlepsze sandały i japonki. Z tego co zdążyłem się naczytać to większość pisze o firmie ECCO- ponoć jest jedną z najlepszych. Ale jest też dużo różnych modeli. Teraz moje pytanie. Na co patrzeć w moim przypadku przy wyborze sandałów lub japonek, które będą najlepsze? Jaka powinna być podeszwa, z jakiego materiału?

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd nawet rocznym butom Ecco zaczęły kruszyć się spody, czyli od kilku już lat, nie polecam nikomu butów tej firmy.

 

Za to mogę polecić sandały firmy Teva, które sam cały czas używam. Dołączam fotki. 

 

Zalety tych butów, tego modelu są następujące:

- paski nie są wklejone, tylko poprowadzone pod spodami w całości - nie ma możliwości ich odklejenia i wyrwania.

- nadają się do brodzenia w wodzie, nawet bardzo słonej 

- pianka pod stopami jest przyjemna dla stopy i banalnie łatwo ją umyć szczoteczką z mydłem pod kranem, co można docenić, gdy po kilku dniach łażenia w upale buty zaczynają walić - szybko schnie na słońcu lub idzie się w mokrych butach.

- praktycznie bezawaryjne - po bardzo intensywnym użytkowaniu dopiero po 8 latach wymieniłem górne rzepy i wymagały drobnego przyklejenia bieżnika. W tym roku stuknęło im już 10 lat i zimą zacznę rozglądać się za nową parą, ale tylko dlatego, że oryginalne bieżniki z TR się przetarły. Ten sam model używa żona i 2 lub 3 razy w roku regularnie są prane w pralce.

 

Za to odradzam Ci wszelkie sandały, gdzie pod stopami będziesz miał skórę, obojętnie, czy od strony lica, czy mizdry. Jak powbija Ci się piasek, to odparzysz sobie stopy, a ponadto takich sandałów nie będziesz mógł ot tak sobie prać, a w Azji będziesz do tego zmuszony - w czasie miesięcznej podróży po kilku krajach Azji codziennie właziłem pod prysznic w koszuli i sandałach i prałem je na sobie.

 

 

 

DSC04003.JPG

DSC04004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dziękuję za długą i wyczerpującą odpowiedź ! Powinienem przymierzyć, ponieważ mam dużą nogę, ale zawsze mogę odesłać a są teraz promocje i kupuję za 140zł, mam nadzieję, że to będzie dobry wybór :)

 

Takie zamawiam  http://www.outdoorzy.pl/16455-teva-sandaly-hurricane-3.html?utm_source=ceneria&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-08#idTab3

 

Teraz muszę znaleźć dobre japonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVA to (bardzo) dobry material. Mam buty terkkingowe na skrajnie ciezki teren i tez zawieraja ta pianke. Jej zywotnosc jest, w porównaniu do PU, na prawde imponujaca, swoje wlasciwosci zachowuje praktycznie na stale. Wiem co pisze, bo wiem gdzie laze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.