Skocz do zawartości

Buty przez internet - potrzebuję waszej opinii


flipflop

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pracuję nad rozwiązaniem które umożliwiłoby wygodniejsze i szybsze zakupy butów przez internet.

Co myślicie na temat poniższych rozwiązań ? Czy bylibyście w stanie zapłacić więcej za zakupy przy takim poziomie obsługi ?

 

Planowane rozwiązania:

  • Czas dostawy 1-2 godziny lub na konkretną godzinę tego samego dnia.

  • Dostawy realizowane przez cały tydzień, również w weekendy

  • Klient może zamówić różne modele w wybranym rozmiarze a dostawca sam oceni czy wybrany rozmiar może się okazać za mały lub za duży i przywiezie dodatkowo rozmiar większy lub mniejszy. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko źle dobranych butów i czasochłonnej wymiany.

  • Klient zamawiając nie płaci za zakupy – Dostawca daje czas na zmierzenie i wybranie odpowiednich butów a klient płaci jedynie za ten model i rozmiar który wybierze. Dzięki temu nie trzeba czekać na zwrot pieniędzy i odsyłać pozostałych par a klient przed zakupem ma możliwość zobaczenia butów „na żywo”

    Będę wdzięczny za pomoc i podzielenie się opinią na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł godny uwagi .
Kwestia czy i kto ma brać udział w koszcie i jak wielkim dostawy ?

To co piszesz dotyczy dostawy w określionym promieniu od punktu nadawczego - jesli nie to ja już zamawiam . :)

 

Mnie nie dziwi taki pomysł, bo i owszem jest realny .

W przykładzie zamówiłem klawiaturę mechaniczną wieczorkiiem około 19,00 i miałem ją w ręku następnego dnia, o jedenastej i to w sobotę . Mało tego cena była taka sama, jak na stronie producenta, a koszt dostawy ZEROWY.

 

Liczy się nie tylko prędkość jak widać, ale i pozostałe składowe które albo zachęcą , albo odstraszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Dotyczy dostawy na terenie miast w którym sklep ma swoje magazyny, początkowo w jedynym mieście. Cena produktu byłaby mnie więcej o 10% wyższa (np. buty które można dostać w podobnym sklepie za 200 zł, w tym przypadku kosztowałyby 220zł). W przypadku gdy klient jednak stwierdzi, że zamówione buty mu nie odpowiadają, oddaje je dostawcy i nie ponosi żadnych kosztów związanych z dostawą.

 

Mógłbyś podać w jakim sklepie kupowałeś klawiaturę ? To była standardowa dostawa ? Ciekawi mnie to ponieważ firmy kurierskie nie dowożą w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.coolblue.be/:)

W RP jeszcze wiele w tym zakresie jest do zrobienia dla firm kurierskich nie wspominając o ospałej Poczcie Polskiej.
Tak standardowa wysyłka i dokładnie taka sama cena jak u producenta za towar .

 

Jak mam być szczery to te 10% mnie zniechęca i już wyjaśniam dlaczego .

Problem drobny, gdy cena towaru niewielka - ale jeśli wydać mam np 1000 zł to jednak szukam oferty i cenowo i jakościowo wraz z serwisem etc . dla mnie korzystnej i sieci robi się to błyskawicznie .

Primo cena do zaakceptowania .
Secundo warunki pozostałe .

 

Docelowo nie uzyskasz odpowiedzi - musisz sam rozsądzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę ci coś doradzić - to utop koszt dostawy przy x wartości zakupu ( z zachowaniem zysku ) bo to się sprawdza .
Wyprzedzaj mocniej oczekiwania i nie zasłaniaj się tym, że masz Polski sklep .
Nie ustawaj w poszukiwaniu nowych rozwiązań ( bo jest Ci dobrze z tą x firmą ) bo z doświadczenia wiem iż pewne tasowanie z kolporterami wychodzi na dobre i tworzy nawet niestandardowe opcje . Skostnienie takowego myślenia doprowadziło właśnie do cen wysyłek za granicę w firmach w RP ale zupełnie innych warunków tej samej poza RP !
Dla przykładu ? 4,50€ standardowa ubezpieczona przesyłka kurierska z Niemiec do Belgii - da się ? Da .
Jeśli docelowo sprzedawcy się nie postawią , raz, drugi i trzeci - stracą sami i pies trącał X firmę kurierską za z sufitu stawki - bo rynek próżni nie znosi i ja nie dam 100€ za wysyłkę z RP zamiast 4.5€ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja np. kupuję buty  w tym sklepie - ... SPAM ... i jestem zawsze zadowolona, ponieważ a - szybko dostaję przesyłkę, b- produkty są dobrej jakości, c - nie ma problemów  z obsługą. Myślę, że to przede wszystkim wpływa na to, ze klienci wracają do sklepu i chętnie ponownie robią w nim zakupy. Warto też zwrócić uwagę na przejrzystość sklepu, a także intuicyjność obsługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Raz czy dwa razy kupiłem buty przez internet, ale wcześniej mierzyłem je w sklepie :D - przekonała mnie różnica w cenie. Nie jestem przekonany do zakupów odzieży np. koszula czy garnitur przez internet, a co dopiero butów, które ciężko zwymiarować bo dopasowanie wewnętrznej długości wkładki to nie wszystko (często nawet ten wymiar nie jest podany) i nie każdy but z odpowiednią jej długością będzie dla nas wygodny. Dlatego wydaje mi się, że w tym przypadku trzeba położyć duży nacisk na to, żeby dostawca miał zawsze przy sobie model mniejszy i większy oraz podobne modele butów w tym rozmiarze :) Jeśli zamówiony przez klienta but nie będzie wygodny to wtedy można zaproponować jakiś podobny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość kruszynka

Warto kupować buty przez internet jest większy wybór i korzystniejsze ceny. Często mi się zdarza że jak spodobają mi się jakieś buty w sklepie stacjonarnym to nigdy nie ma mojego rozmiaru więc pozostają mi zakupy online. Mam wtedy większy wybór w rozmiarach i prędzej trafię na jakąś ciekawą promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.