Skocz do zawartości

Młody zaczyna tworzyć...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli przymierzam się do robienia różnych rzeczy ze skóry. Do zrobienia butów jeszcze daleko, chociaż zbieram już materiały.

Pomyślałem że zacznę od czegoś prostego - kapci. Swoje stare kapcie podzieliłem na części i posłużyły mi one za wzór. Dostałem trochę materiałów od miłej klientki wiec zacząłem prace.

 

post-1709-0-73524700-1437648174_thumb.jpg

post-1709-0-03574900-1437648224_thumb.jpg

post-1709-0-99209200-1437648310_thumb.jpg

 

Jako wierzch skóra 1-1,5mm, kolor pomarańczowy, nie wiem jaka to dokladnie skóra.

Wkładki brak, za to "podpodeszwa" ze skóry 3-3,5mm kolor również pomarańczowy. Obrociłem te wkładki aby stopa dotykała włosia, a lico od strony podeszwy.

Podeszwa z styrogumy 1cm grubości. Teraz wiem że była zdecydowanie za ciężka. Mocno zeszlifowałem ja przy czubku i stopniowo aż do "obcasa".

Otok z tej samej skóry co wierzch. Nie był to dobry pomysł ponieważ jeśli zakładam papucie bez skarpetek to obciera stopę trochę.

Następnym razem zrobię chyba bez otoku, widziałem ostatnio takie w pełni skórzane po prostu przyszyte do podeszwy.

Zastanawiam się tylko jaki materiał byłby dobry na podeszwy?

 

Teraz chciałbym zabrać się za zrobienie torby męskiej na ramię. Widziałem kilka świetnych projektów na tym forum. Będę wzorować się na torbie znajomego - listonoszka.

Troszkę ja powiększe. Chciałbym użyć do tego skóry 3-3,5mm której użyłem na podpodeszwy w kapciach:

 

post-1709-0-32063500-1437648530_thumb.jpg

post-1709-0-46061800-1437648620_thumb.jpg

 

Ta skóra jest bardzo fajna, trwała i dosyć sztywna. Chciałbym zrobić tą torbę bez podszewki. Ponieważ to moja pierwsza taka praca chyba zszyje tą torbę na maszynie, nie ręcznie.

Tylko chciałbym zmienić kolor tej skóry - bo ten pomarańcz mi nie odpowiada ;) Poza tym w niektórych miejscach ma drobne pęknięcia i ubytki. Bardzo lekkie i płytkie ale widoczne. Jak można by to naprawić? Może potraktować papierem ściernym całość? I jak zmienić kolor, jakich specyfików użyć?

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz zrobić torbę na ramię, radziłbym użyć skóry naturalnej 2-2,4mm maksimum na listonoszkę będzie odpowiednia, 3mm jest definitywnie za gruba. no i zdecydowanie polecałbym ją zszyć ręcznie ;) polecam Ci stronę juchcik.pl, tam znajdziesz wszystkie potrzebne narzędzia, jesli chcesz się zając tym zasnym rzemiosłem, noże, nici grube, igły, jest tam też chemii trochę, finiszów, żelów do antykowania, farb olejowych, wodnych itp. pisz do mnie na priv to coś doradzę w razie potrzeby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz zrobić torbę na ramię, radziłbym użyć skóry naturalnej 2-2,4mm maksimum na listonoszkę będzie odpowiednia, 3mm jest definitywnie za gruba. no i zdecydowanie polecałbym ją zszyć ręcznie ;) polecam Ci stronę juchcik.pl, tam znajdziesz wszystkie potrzebne narzędzia, jesli chcesz się zając tym zasnym rzemiosłem, noże, nici grube, igły, jest tam też chemii trochę, finiszów, żelów do antykowania, farb olejowych, wodnych itp. pisz do mnie na priv to coś doradzę w razie potrzeby ;)

Kolega wie co mówi. juchcik.pl również polecam. Moja żona korzysta od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czasami tam kupuję :)

 

Wbrew pozorom zrobienie butów to nie jest bardzo ciężka sztuka. Za pierwszym razem polecam dokładnie naśladować np. mistrza na filmie i w trakcie pracy robić przerwy na kilka dni aby przemyśleć projekt. Gdy zrobisz pierwsze buty dużo zrozumiesz i będziesz mógł powoli zaczynać  kombinować. Przynajmniej w moim przypadku taka droga bardzo ułatwiła mi start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.