Skocz do zawartości

Dobór kremu oraz wosku do patynowanych brogsów.


patrykvel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu zakupiłem brogsy Oliver Sweeney Aldeburgh TAN i mam problem jeżeli chodzi o dobór kremu oraz wosku. Chce zakupić kosmetyki firmy Saphir(seria zwykła albo mdor) ale ze względu na nieregularny odcień moich butów nie mam pojęcia jak ugryźć temat. Najprościej będzie zakupić kosmetyki bezbarwne, ale obawiam się bialych sladów przy załamaniach. Jeżeli chodzi o kosmetyki z pigmentem, to nie wiem jakie kolory dobrać oraz obawiam się, że pigmenty przykryją nieregularne patynowanie. Po prostu brak doświadczenia.

Pomożecie coś dobrać? :)

 

LInk ze zdjęciami butów.

https://www.oliversweeney.com/brogue-shoes/aldeburgh-oxford-brogue?colour=Tan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że o ślady jakiekolwiek na załamaniach możesz się nie martwić, po dokładnym zaaplikowaniu, najlepiej z butem założonym na prawidło, nic takiego się nie stanie. moim zdaniem możesz zakupić bezbarwne, a jeśli chcesz mieć coś do odnowy koloru w razie jakichś usterek, to spróbuj zakupić np Pommadier Fauve #19, Cognac Clair #78 i ewentualnie któryś średni odcień brazu do miejsc tych ciemniejszych, patynowanych i nawet jeśli to nie będzie idealny odcień to zawsze możesz domieszać sobie kolor z tych które masz ;) nie wiem czy dobrze myślę, ale ja bym tak spróbował, na pewno nic w ten sposób nie zepsujesz ;) @nie_problem pewnie się tu niedługo wypowie, ciekaw jestem jego metody.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@veer-singh dobrze prawi :)

Jeżeli będziesz unikał nadmiaru to bezbarwne powinny się sprawdzić. Jeżeli będziesz aplikował zbyt obficie, wtedy mogą wytrącać się na biało.

Generalnie potrzeba Ci trochę praktyki i załapiesz. Musisz mieć świadomość, że kremy zawierają więcej pigmentu, a woski mniej. Jednak i kremom i pastom daleko do farb i nawet zastosowanie o ton ciemniejszego czy jaśniejszego koloru nie odmieni drastycznie koloru skóry i raczej nie zgubi efektu cieniowania. Osobiście dość często stosuję zupełnie inne kolory kremów i past na butach w kolorze Tan, bo lubię niestandardowe efekty :) Zatem zdarza się, że jadę burgundem czy czarnym woskiem w celu przyciemnienia nosków :)

 

Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat:

http://blog.multirenowacja.pl/lustrzany-polysk-i-przyciemnione-noski-w-butach-eleganckich/

 

Jeżeli potrzebujesz konkretnej rekomendacji kolorystycznej, która będzie najbliżej koloru z fotki, wyślij proszę zapytanie na multirenowacyjny adres sklepowy - kolorystycznie są tam lepsi fachowcy ode mnie :)

 

Pamiętaj!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najlepszych skór warto, ale proponuję nie podchodzić do tego, że kupuje się środki do jednej pary, bo ciężko je będzie zużyć, ze względu na wydajność :). 4-6 podstawowych kolorów w obuwniczej szafce zazwyczaj wystarczy większości użytkowników, by regularnie dbać o całą swoją kolekcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najlepszych skór warto, ale proponuję nie podchodzić do tego, że kupuje się środki do jednej pary, bo ciężko je będzie zużyć, ze względu na wydajność :)

 

tez tak myślę, nie ma sensu aż tyle inwestować, przy regularnym (czyt. regularnym, acz nie za częstym) stosowaniu starczają one na baaardzo długo. i weź tez po uwagę, że raz na jakiś dłuższy czas warto by zmyć buciki czymś co ściągnie nadmiar środków nakładanych na siebie i odświeży skórę, może Renomat, lub coś delikatniejszego, Tarrago Universal Cleaner i potem kolorować ;) chociaż ja osobiście jestem zwolennikiem Renomatu, mam chyba litr w zapasie żebym był pewien że nigdy mi go nie braknie, bo jest fenomenalny, i na duże i małe zabrudzenia.

 

powiem szczerze, jak znalazłem to forum i wszyscy tak się podniecali kosmetykami z Saphir, Avel, Tarrago, to coś mi się wydawało to dziwne - albo ściema, albo propaganda! a teraz sam się podniecam i wszystkim polecam! :p taką się chciałem osobistą dygresją podzielić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renomat oraz renovator od saphira to na pewno zakupie. Jedynie miałem problem z doborem koloru kremu, ale jak mówicie, że nawet lekkie odstępstwo od koloru bazowego nic złego nie robi, to sprawa chyba się wyjaśniła. Oczywiście dalej do końca nie wiem czy pod kolor moich butów lepiej brać light brown czy może cognac. :p Najlepiej by było na żywo dobrać kolor, ale nie widziałem tych kremów w zadnym sklepie. Tak czy siak zakupie parę kremów, a nóż przydadzą się do innych butów.

 

Żeby nie robić kolejnego tematu. 

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/55/32/36/09/5532360948_2

Krem od saphira to bardziej pasuje medium brown czy dark brown? :p Według Bexley jest to kolor chestnut.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, idealny dobór koloru czegokolwiek w oparciu o fotki z sieci jest o tyle trudny, że rzadko takie fotografie odpowiadają rzeczywistości, a do tego każdy z nas ma inaczej wyregulowane monitory :) Na szczęście idealnie być nie musi i z reguły nikt nie ma z tym problemu. Łatwiej jednak Tobie dobrać krem, mając buty na żywo przed sobą niż odwrotnie.

 

Patrząc na fotki z mojego monitora to do pierwszej pary Pommadier nr 3 i wosk nr 37, a do drugiej Pommadier 34 i wosk 34. Generalnie polecam Kartę Kolorów, a w przyszłości będzie łatwiej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renomatem zachwyconych jest wielu Szewców i Kaletników ... ale nad zapachem tego środka to mogliby jednak Francuzi popracować co? ;)

tak, zapach przy dłuższej pracy daje po nosie i po głowie dość ostro :p ja mam u siebie w warsztacie słabą wentylację, wiec jak się coś dłużej robi to muszę z przerwami, bo jest grubo ;) może jakąś nutę korzenną dać lub roślinną :p

 

I własnie zrozumiałem sens w zakupie karty kolorów... Dzięki wielkie za pomoc koledzy. :)

zakup, zakup, przyda się na pewno ;) i jak mówi @nie_problem, lepiej dobierzesz odcień w przyszłości, bo już parę razy bez karty kupiłem jakiś środek, który kompletnie nie pasował, a w karcie kolorów się zgadzał, wiec "mądry polak po źle dobranym kolorze" :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Jestem już po odżywieniu, nakremowaniu, przyciemnieniu oraz nawoskowaniu butów. :) Sam efekt zaskoczył mnie bardzo, bo jednak był to mój pierwszy raz kiedy patynowałem noski.

 

Co do samego patynowania, może jednak lepiej będzie jak na przyszłość zakupię brązową farbę i na stałe przyciemnię noski? Nie jestem pewien jak mocno pigment z kremu będzie sie trzymał tych nosków, ale wiem, że przy pełnym myciu butów, wszystko mi zejdzie razem z woskiem.

Kolory jakie wybrałem to saphir 03 jako krem na całe buty, na noski poszedł 04, a wosk to 34 tobacco Brown ze względu na interesujący odcień. :)

post-2030-0-50610100-1437318988_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny efekt. Nie każdemu za pierwszym razem się udaje. Gratulacje! :)

Tak samo z siebie to nie zejdzie :) Dopiero po użyciu mocne Clenaera typu Renomat lub silnego Mydła do skór.

 

Osobiście zostawiłbym, jak jest. Bardzo mi się podoba :)

 

Oczywiście farbą można na stałe przyciemnić noski, ale zabawa z farbami jest już nieco bardziej ryzykowna i wymaga więcej wprawy. Proponuję najpierw poćwiczyć na starych butach, by poznać specyfikę tych farb. Zupełnie inny efekt jest zaraz po aplikacji, a inny po wchłonięciu ... jeszcze inny po pierwszej fazie wykończenia, a inny po finalnej fazie wykończenia :) Nie jest to zbyt skomplikowane, ale warto poćwiczyć, zanim zabierzemy się za buty, w których chcemy chodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.