Skocz do zawartości

Wyzwanie


mohican

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie na forum.Długo mnie nie było-powodów jest wiele-sprawy losowe,brak weny itd.Ale jestem lepiej póżno niż wcale,powiedział gość gdy spóżnił sie na pociąg.Dostałem wyzwanie by zrobić buciki takie jak na fotce.1.jpg.Zabieram się za robote-przedstawie Wam fotorelacje-pozdrowienia-mohican.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak obiecałem będę robił fotorelacje w postępach pracy -dziś niedziela to jeden z nie wielu dni w tygodniu w którym mogę coś zrobić.Nie chcę sie powtarzać 1-robimy szablonyIMG_5669.JPG.Nadmieniam że buciki zamówił mój znajomy wybrał model kopytaIMG_5669.JPGIMG_5671.JPG rozmiar 44 bo kawał z niego chłopa oraz wybrał fason buta znaleziony w internecie.A ja podjąłem sie wyzwania i dla tego post nazywa się wyzwanie.Po wykonaniu szablonu wykrój ze skóryIMG_5673.JPGIMG_5674.JPGIMG_5675.JPG.Na dziś kończę robotę bo trzeba trochę odpocząć a w tygodniu pokarzę co dalej-pozdrowienia -mohican.

IMG_5670.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No....@mohican... Długo na siebie kazałeś czekać, ale jak jesteś to walisz od razu super relacje z "work in progres". Zapowiada się pysznie choć wskazany powyżej miodowy kolor bucika jak zwykle...tradycyjnie bym powiedział rzecz jasna.... nie trafił w moje gusta. Ale jak to mawia klasyk...(właśnie kto tak mówi?)...o gustach nie dyskutuje się. Liczę jednak, że @mohican jak zwykle palnie tak wysokie "c", że ściśnie to i owo niektórym włącznie ze mną...nawet w tym kolorze. A więc. Niecierpliwie czekamy na ciąg dalszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w poniedziałek-najgorszy dzień tygodnia wszystko zaczyna się od początku,swoje od 7do 15 trzeba odfajkować i dopiero jest czas na inne zajęcia -jeżeli jest chęć.Ale do tematu-nie wiele udało mi się dzisiaj zrobić-połączyłem elementy bucików dodaję fotkęIMG_5678.JPG-przed połączeniem brzegi elementów które nachodzą na siebie wycieniłem-szarfowanie-i połączyłem po brzegach cieniutko klejem,jutro chcę pozszywać w całość cholewkiIMG_5677.JPGtyle na dziś pozdrawim-mohican  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Przerwa techniczna spowodowana oczekiwaniem na kolesia -pojechał na urlop.Przyjechał w sobote,w między czasie zrobiłem kapcia do przymiarki028.JPGokazało się po przymiarce że wszystko jest ok-troche musze zrobić luzu w okolicach małego palca i bedzie dobrze.Zabrałem się do składania cholewki-027.JPG-obiłem zakładki na kopycie020.JPG021.JPGi to natyle .Teraz w czwartek ja jadę na kilku dniowy urlop wracam 1-go sierpnia -odezwe się po powrocie-pozdrowienia mohican.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum.Długo mnie nie było-powodów jest wiele-sprawy losowe,brak weny itd.Ale jestem lepiej póżno niż wcale,powiedział gość gdy spóżnił sie na pociąg.Dostałem wyzwanie by zrobić buciki takie jak na fotce.attachicon.gif1.jpg.Zabieram się za robote-przedstawie Wam fotorelacje-pozdrowienia-mohican.

Coś pięknego. Delikatność, klasyka, estetyka i design. Wszystko w temacie. Miód na "oczy" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam -Po urlopie trzeba było jeszcze tydzień odpocząć nie da się z marszu zabrać za robote.Tydzień minął więc ustawowo wziąłem się za robotę.Po rozmowie z włascicielem nowych butów doszliśmy do wniosku że cholewki uszyję od nowa-nie podobałomu się połączenie obsadzenia na dziurki z lamówką i zakończenie tego wałka-mnie osobiście też nie.Dziś uszyłem nowe cholewki przedstawiam fotkiIMG_6052.JPGIMG_6053.JPGIMG_6054.JPGIMG_6055.JPG.Nie wiem czy jutro będe miał chęć pójść do pracowni -jeżeli tak to poskładam to w całość i na pewno podzielę się z Wami nowymi fotkami pozdrowienia -mohican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w niedziele-miałem nie iść do pracowni bo gorąco-ale nie miałem w planie wypadu nad wode więc poszedłem-składanie cholewkiIMG_6056.JPGIMG_6057.JPG-zrezygnowaliśmy z obsadzenia patki lamówką więc lamówka kończy się w punkcie połączenia obsadzenia dziurek.Doszyłem obsadzenia i zabieram się do obijania na kopytoIMG_6059.JPGIMG_6059.JPGCholewki zaciągnięte na kopyto wraz z futrówką -nast epnie wyciągam gwożdzie i łapię tylko futrówkę na kopyto ale już klejem bez gwożdziIMG_6060.JPGIMG_6061.JPG.Teraz wkładam na klej wcześniej przygotowane zakładkiIMG_6062.JPGobijam i równam do płaszczyzny kopyta-następnie zaciągam wierzch cholewki na kopyto przy pomocy kleju i gwożdziIMG_6063.JPGIMG_6065.JPGIMG_6067.JPGIMG_6068.JPG.Na dziś tyle reszta w trakcie -pozdr-mohican.

IMG_6058.JPG

IMG_6064.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie -w tygodniu nie miałem za wiele czasu na robote w pracowni więc nie wiele się działo -wkleiłem otok nie mogę tego pokazac bo nie zabrałem aparatu ale wieżcie mi na słowo zrobiłem to jak trzeba braki w śródstopiu uzupełniłem korkiem otok zaszyłem na mojej kozie - tak nazywam tę maszynę.IMG_6069.JPGDołożyłem rozdwojoną część podeszwy i doszyłem na  dublerceIMG_6070.JPGIMG_6071.JPGIMG_6075.JPGTutaj fotka z kapciem z pierwszym butem do przymiarkiIMG_6074.JPG.Teraz przygotowuję podeszwęIMG_6077.JPGIMG_6078.JPGIMG_6079.JPG.Wyciete kółka na logo i do zaszycia -reszta w tygodniu nie wiem ille uda mi się zrobić -pozdrowienia -mohican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod dużym wrażeniem staranności wykonania.

 

Jednak muszę zapytać - napisałeś o zakładkach: "Teraz wkładam na klej wcześniej przygotowane zakładki obijam i równam do płaszczyzny kopyta…" - czy te zakładki to jest ta świńska futrówka, którą wcześniej naciągnąłeś na kopytach i teraz wyłożyłeś całe cholewki łącznie z przyszwami (czy ma to zastąpić podnoski?) i czy obciąłeś je (ją) równo z krawędzią kopyta (a raczej z dolną krawędzią podpodeszwy)?

I czy wklejałeś je (ją) po prostu na butapren lub jakiś poliuretanowy klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Tak masz racje zaklładki wykonałem z futrówki świńskiej-wyrównałem je do krawędzi podpodeszwy.Zakładki te  wykonałem z swininy na prośbę własciciela butów -chciał mieć lekkie buty do lnianych spodni przystałem na to poniewarz nosek,pięta i obsadzenia dziurek wykonane są 2mm.skóry juchtowej która bedzie barwiona i nabierze sztywności.Uznałem że tak będzie dobrze-zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce-pozdrowienia-mohican-pokażę następne odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to odzywa się ciemniejsza strona mojej duszy, która od razu włącza mój pesymizm i czarnowidztwo.

 

I tak w punktach:

1.     Zwykła futrówka, do tego wklejona tylko Butaprenem nie utwardzi w sposób zadawalający pięty i noska cholewki. Nosek i piętka  wykonana z nawet 2 mm juchtu to, moim daniem, za mało. Samo barwienie juchtu nie usztywni go wystarczająco - nie zamieni go w krupon. Dlatego należało zrobić sztywniejsze zakładki i podnoski. Należało użyć materiałów chemoutwardzalnych (grubszy na zakładki, nieco cieńszy na podnoski). Takie zakładki nie mają odczuwalnego wpływu na wagę butów. Zakładki można wykonać nawet z płótna (może być podwójna tzw. surówka) nasączonego rozpuszczonym w nitro polistyrenem. Być może wystarczyłoby dobrze wysmarować Twoje „futrówkowe” zakładki i podnoski takim klejem własnej produkcji. Taki klej łatwo zrobić, choć trwa to kilka dni – wystarczy rozpuścić np. stare obcasy w nitro i często mieszać – ma być konsystencji gęstej śmietany – musi dawać rozprowadzać się pędzlem i nie może mieć żadnych grudek. Po odparowaniu rozpuszczalnika zakładka taka robi się twarda.

2.     Zakładek i podnosków nie należy obcinać przy krawędzi podpodeszwy. Powinne być zaćwiekowane pod nią przynajmniej na 1-1,5 cm. Tak zaćwiekowana twarda zakładka lepiej podpiera piętę cholewki, zapobiega jej siadaniu, wykoślawieniu i pękaniu skóry cholewki przy dolnej krawędzi pięty (częsta wada spotykana w obuwiu gdy cholewka jest cienka, a zakładka za krótko lub wcale nie wćwiekowana). A twarde podnoski utrzymują kształt czubka kopyta.

3.     Słabo utwardzone pięty i czubki nawet wykonane z grubej skóry łatwo się będą odkształcać – szczególnie szybko kształt stracą czubki butów, zdeformują się i wypłaszczą. Wystarczy, że ktoś je lekko przydepnie i już nie odzyskają kształtu.

4.     Osobiście, pomimo zalamowania obłożyn, wytaśmowałbym ich krawędzie – tak na wszelki wypadek – zapobiega to zarówno ich pękaniu, jak i nadmiernemu rozciąganiu.

 

Jest to tylko moje zdanie i nie piszę tego, by Ci dopiec lub zranić, wręcz przeciwnie – ma być to konstruktywna krytyka, z której, ewentualnie, można wyciągnąć jakieś wnioski, choć być może nie wszyscy się ze mną zgodzą.

 

Cały czas nie ustaję w podziwie dla staranności wykonania.

Pozdrawiam Tomek-modina

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-po przeczytaniu Twojego posta dochodzę do wniosku że jeszcze wiele nie wiem, ale jestem tylko samoukiem nie miałem praktyki pod okiem mistrza lub choćby kogoś kto zna temat teoretycznie dlatego dziękuje bardzo za porady na pewno będą pomocne.moja wiedza na temat butów zawęża się tylko do tego co znalazłem w internecie a tam jak wiesz kazdy strzeże swych tajemnic i nie pokaze za wiele.Tak też dziekuję bardzo za konstruktywną krytykę i przy następnych butach na pewno wykorzystam Twoje jak że cenne wskazówki i sposoby.-pozdrowienia -mohican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.