Skocz do zawartości

kuferek na skarby


veer-singh

Rekomendowane odpowiedzi

podjąłem pierwszą próbę szycia metodą, jeśli mnie pamięć nie myli nazwaną "edge flesh" (jeśli brzmi ona inaczej, proszę o korektę ;) ). polega ona na tym, że robiąc otwory pod szew, szydło wbijamy tak, aby otwór szedł pionowo lecz nie wychodził na wylot, a w połowie grubości skóry. oczywiście do tego celu trzeba użyć skóry grubszej, 3mm minimum przy cienkiej igle, ale najlepiej jest użyć 4-4,5mm, wtedy jest pewność że szwy będą trwałe.

 

w związku z zadowalającymi próbami na skrawkach, postanowiłem tą metodą wykonać przedmiot o którym myślałem już dawno temu, ale jakoś nie mogłem się zebrać ;) powstał taki oto kuferek zamykany na zamek szyfrowy. niestety zapomniałem ustawić inny kod niż standardowy "000", ale przy następnej okazji to uczynię, bo ten temat też już rozkminiłem, także w razie pytań, proszę o priv i udzielę info jak to zrobić ;) postanowiłem podarować tą skrzynię skarbów mojej kochanej przyjaciółce Oli, czego dowodem jest naszywka z jej imieniem ;)

 

specyfikacja i materiały:

 

wymiary: 12cm x 12cm x 8cm (wysokość)

 

skóra naturalna 4,5mm

środek: świnka wykończeniowa 0,8mm

okucia: stare złoto

szycie nicią SLAM 1mm

malowanie: farba toledo w kolorze mahoniowym

wykończenie: tłuszcz Tarrago Saddlery i Gel Cream Tarrago dla nadania połysku (i bardzo ładnego zapachu zarazem ;) )

 

1.jpg 2.jpg

3.jpg 4.jpg

5.jpg 6.jpg

7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pudełeczko i szycie również bardzo dobre. Sporo szyłem w ten sposób i wiem że na koniec warto pomoczyć skórę i młoteczkiem wyrównać odciśnięte szydło :good:

 

2,5mm też daje radę przy normalnej igle "groszówce" ;)

 

Dlaczego dałeś łączenie skóry na środku w miejscu najbardziej widocznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszówka? a gdzie to można zakupić? chyba nie spotkałem się z tą nazwą jeszcze ;)

 

jeśli chodzi o to łączenie w środku to fakt, masz rację, mogłem zrobić je w rogu lub od strony zamka :/ wezmę to pod uwagę przy następnej sztuce, jak i kwestie zbicia tych śladów po szydle, chociaż myślę że i tak się ich w 100% nie usunie... widze kilka jeszcze drobnych błędów które zrobiłem i teraz je poprawie ;) no i dziękuję bardzo za rady! jak będę miał jakieś wątpliwości to będę wiedział do kogo pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadnym mistrzem się nie czuję, po prostu lubię tak szyć :blushing:

 

Groszówka to taka zwykła igła do szycia ręcznego dostępna w każdej pasmanterii. Jeśli chcesz na prawdę cienką igłę polecano mi igły rymarskie, chociaż ja wolę robić sam ze strun do gitary. Najlepsza jest b, zginasz ją na pół o potem wyginasz tak jak dzieci rysują rybę tyle że nie zamykasz ogona(głowa to to zgięcie na samym początku), końcówki polecam zalutować :good:

 

Co do usuwania śladów to dużo zależy od skóry, czasami różne partie inaczej reagują trzeba się po prostu pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli chcesz na prawdę cienką igłę polecano mi igły rymarskie, chociaż ja wolę robić sam ze strun do gitary. Najlepsza jest b, zginasz ją na pół o potem wyginasz tak jak dzieci rysują rybę tyle że nie zamykasz ogona

 

kucze, ciekawy pomysł :) :) na pewno spróbuję, planowałem w tym tygodniu zmienić strunki w moim Ibanezie, to zostawie sobie stare strunki i pokombinuję!

heh... kto by pomyślał, struna....... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.