Jump to content

Dylemat przy kupnie Air Maxów


arnon
 Share

Recommended Posts

Hej! Otóż, używam od kilku miesięcy moich Air Maxów, ale wnętrze buta jest wykonane z siateczki, i robią się na niej dziury. Już mam takich dziur ze 4, a buty używam serio kilka miechów. Na 100% oryginalne, nie kupowane na żadnym Allegro, tylko w sklepie na miejscu. Chcę sobie dlatego kupić nowe buty, ale nie chcę powtórzyć mojego błędu. Na początku szukałem innych butów, niż Air Maxy, dobrych do biegania i ćwiczenia, ale, natknąłem się na takie Air Maxy:

31020916398755485220.jpg

Jak widać, w środku nie ma siateczki, a jest tkanina - tak również pisze sprzedawca. Dlatego zastanawiam się, czy taka tkanina będzie mniej podatna na dziury, niż siateczka? Bo upatrzyłem sobie również inne, około stówę tańsze, i troszkę ładniejsze Air Maxy, ale mają one w środku tą siateczkę, a ja nie chce znowu mieć dziur w nowych butach :/ Z góry dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie w którym miejscu Ci się ta siateczka przeciera od wewnątrz. Tak na czuja, to może być mniej kwestia buta, a bardziej rozmiaru czy modelu i jego dopasowania do stopy lub braku wiązania, ewentualnie zbyt luźnego wiązania. Być może stopa w bucie jest zbyt luźna i w sposób mechaniczny dochodzi do przetarcia?

Link to comment
Share on other sites

Rozmiar jest na mnie idealny, buty wiążę dosyć mocno, nie mam luzu ani nic, noga mi idealnie i wygodnie leży. Zaznaczyłem na obrazku (innego modelu), gdzie mam dziury:

mmfo3c8.png

jeśli chodzi o tą największą, to jest serio mega duża i przeszkadza mi bardzo. Dlatego tak mi zależy na dobrej jakości materiału w tamtym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Zapiętki to standard. Stopa przeciera materiał ... ale jak mówisz, że but trzyma się na stopie to na pewno słabsze materiały szybciej się przetrą niż te mocniejsze ... ale! W takich przypadkach wystarczy buty zanieść do dobrego Szewca, który wstawi Ci skórzane zapiętki i możesz śmigać w nich jeszcze długo. Generalnie polecam w podobnych przypadkach konsultację z Majstrem. Często pomoże, a i przy okazji wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

Tkanina czy siateczka bez znaczenia, najczęstszą przyczyną przecierania jest wkładanie zasznurowanych butów , wewnątrz jest plastikowy sztywnik który zgina sie do środka a jego rant oraz ruchy stopy czynią  efekt dziury.

Naprawa jest możliwa, co do ceny ? chmm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.