Jump to content

Jak wyczyścić wnętrze z kuleczek?


Guest

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

Niedawno kupiłem nowe buty, Reebooki. Niestety, po paru razach zauważyłem, że od skarpetek zrobiły się takie nieestetyczne kuleczki, wiele par butów miałem, ale z czymś takim spotykam się po raz pierwszy, poniżej zdjęcie dla zobrazowania problemu:

2015-04-19%2008.21.09.jpg

 

 

Obok tego mam jeszcze jedno pytanie, otóż w sklepie tego nie zauważyłem, w domu też nie i nie wiem, czy gdzieś to zrobiłem przy pierwszej przechadzce, czy też było to już od nowości, tylko tego nie zauważyłem, a mianowicie:

2015-04-19%2008.20.37.jpg

 

Wiem, że nic z tym już nie zrobię raczej, jednak czy jest jakiś sposób, by ta skaza się nie powiększała, czy po prostu muszę uważać i modlić się, by to było takie, jakie jest? :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Błąd przeplotu kompozycji tekstylnej w widocznej strefie lewego buta objawiający się miejscowym przebiciem i zrywaniem włókien syntetycznych. Są to rozrzedzenia stanowiące wadę materiałową. Zwróć uwagę na układalność fazy wierzchniej.

Wada często charakteryzująca tego rodzaju kompozycje na wierzchy butów. 

Nie miałeś na nią najmniejszego wpływu . Zgłoś reklamację, gdyż dalsze użytkowanie będzie skutkować pogłębianiem zmian.

 

Co do pilligu podszewek zauważ że włókna wchodzące w skład pilli  pochodzą z innych produktów stykających się z materiałem, na którym ona powstała (faza tarcia). Pilling najczęściej powstaje na wyrobie w miejscach, których powierzchnia podlega procesowi ocierania o inne tekstylia np. (skarpeta). W tym przypadku można obrać maszynką do golenia delikatnie trąc o powierzchnie włókien podszewkowych tak aby ich nie pozacinać. Golarka może sobie nie poradzić ze względu na strukturę dyszy, która nie będzie przylegać na całej powierzchni np. łuku uformowania tyłostopia.

 

Pozdr. :smiling: 

Link to comment
Share on other sites

Skoro jest to wada, to w takim razie udam się do sklepu i zareklamuje buta, bo szkoda, aby pieniądze się zmarnowały, jak to ma się pogłębiać i psuć estetykę..

 

Wielkie dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.