Skocz do zawartości

Jak wyczyścić wnętrze z kuleczek?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Niedawno kupiłem nowe buty, Reebooki. Niestety, po paru razach zauważyłem, że od skarpetek zrobiły się takie nieestetyczne kuleczki, wiele par butów miałem, ale z czymś takim spotykam się po raz pierwszy, poniżej zdjęcie dla zobrazowania problemu:

2015-04-19%2008.21.09.jpg

 

 

Obok tego mam jeszcze jedno pytanie, otóż w sklepie tego nie zauważyłem, w domu też nie i nie wiem, czy gdzieś to zrobiłem przy pierwszej przechadzce, czy też było to już od nowości, tylko tego nie zauważyłem, a mianowicie:

2015-04-19%2008.20.37.jpg

 

Wiem, że nic z tym już nie zrobię raczej, jednak czy jest jakiś sposób, by ta skaza się nie powiększała, czy po prostu muszę uważać i modlić się, by to było takie, jakie jest? :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd przeplotu kompozycji tekstylnej w widocznej strefie lewego buta objawiający się miejscowym przebiciem i zrywaniem włókien syntetycznych. Są to rozrzedzenia stanowiące wadę materiałową. Zwróć uwagę na układalność fazy wierzchniej.

Wada często charakteryzująca tego rodzaju kompozycje na wierzchy butów. 

Nie miałeś na nią najmniejszego wpływu . Zgłoś reklamację, gdyż dalsze użytkowanie będzie skutkować pogłębianiem zmian.

 

Co do pilligu podszewek zauważ że włókna wchodzące w skład pilli  pochodzą z innych produktów stykających się z materiałem, na którym ona powstała (faza tarcia). Pilling najczęściej powstaje na wyrobie w miejscach, których powierzchnia podlega procesowi ocierania o inne tekstylia np. (skarpeta). W tym przypadku można obrać maszynką do golenia delikatnie trąc o powierzchnie włókien podszewkowych tak aby ich nie pozacinać. Golarka może sobie nie poradzić ze względu na strukturę dyszy, która nie będzie przylegać na całej powierzchni np. łuku uformowania tyłostopia.

 

Pozdr. :smiling: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.