Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poratowanie cennymi poradami moich trekingowych trzewików. 

 

Sprawa wygląda następująco:

 

Podczas ostatniego zimowego wypadu w Tatry skaleczyłem rakami moje Meindle Islandy wykonane z nubuku.

DSC_0167_zpsfuloauc2.jpg

DSC_0169_zpsmc8wskl7.jpg

 

 

W jaki sposób naprawić tego typu uszkodzenie obuwia? 

 

Przeglądając forum natrafiłem na krem do renowacji obuwia Saphir Renovaring Cream. Czy użycie tego preparaty będzie wystarczające?

Kolejna sprawa to gumowy otok, który jak widać lekko odstaje. Czym mogę go podkleić?

 

Z góry wielkie dzięki ze wszelkie rady i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uszkodzenia są drobne. Proponuję otok skleić dobrym cjanoakrylem. Podkreślam - dobrym, nie jakąś "Kropelką".

Skórę, i tu może narażę się kolegom po fachu, również.

Ponieważ rozcięcie jest stosunkowo płytkie i położone w strefie podnoska, więc nie podlega zginaniu, zatem użycie takiego kleju jest bezpieczne, jeśli zrobione jest w sposób fachowy z naprawdę minimalną ilością kleju.

Sam użyłbym kleju lepszego niż dobry, ale nazwy tego kleju nie zdradzę nawet na mękach, bo niewiele jest miejsc, gdzie go można kupić i zdarzają się okresowe problemy z jego dostępnością, a nie chcę, by się pogłębiły. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renovating Cream Saphir jest świetny i zwłaszcza w rękach doświadczonego Majstra można czynić cuda:

http://www.wbutach.pl/topic/1351-rysy-zadrapania-i-co-z-tym-zrobic-renowacja-lica-odnowienie-koloru-skor/

 

... ale w tym konkretnym przypadku osobiście oddałbym buty w ręce Dobrego Szewca (na forum znajdziesz takich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podklejenia otoku to wybiorę się do lokalnego sklepu z artykułami szewskimi, może doradzą mi jakiś dobry specyfik. Skoro @modina bacznie strzeże swojego sekretu. Chyba, że się ugnie i podrzuci nazwę kleiku. Obiecuję kupić tylko na własne potrzeby :)  

 

@nie_problem

Myślę, że jednak spróbuje naprawić uszkodzenie samodzielnie kremem Saphira, zobaczymy co wyjdzie.

 

Mam jednak pytanie odnośnie oczyszczenia miejsca rozcięcia przed zastosowaniem kremu do renowacji. Jakich specyfików użyć?

 

Wyczytałem gdzieś na forum, że dobrze sprawdza się Renomat Saphir, nie wiem tylko czy mogę użyć go do nubuku? A może lepiej zastosować Omnidaim przeznaczony do tego typu skóry? 

Chyba, że wystarczy przemyć but mydłem do skór?

 

Buty były impregnowane olejem Saphira oraz Dubinem Tarrago.

 

Ostatnie - jak na razie pytanko. Jak dobrać kolor kremu Saphira do obuwia? Kierować się oryginalnym brązem buta przed impregnacją, czy wybrać krem ciemniejszy pod obecny odcień obuwia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renovating Cream Saphir to co do zasady produkt do skór licowych. Na nich warto odtłuścić skórę Renomatem lub Mydłem Saphir. Jeżeli chodzi o nubuki, nubuki olejowane nigdy nie próbowałem więc nie potrafię kompetentnie doradzić czy ma to w ogóle sens. Chyba byłbyś pierwszy, który po robocie mógłby nam coś na ten temat powiedzieć :)

 

Co do kolorów, to zawsze można podesłać fotkę skóry na adres sklepowy i obsługa pomoże w dopasowaniu. Kolory można również ze sobą mieszać w celu uzyskania optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do podklejenia otoku to wybiorę się do lokalnego sklepu z artykułami szewskimi, może doradzą mi jakiś dobry specyfik. Skoro @modina bacznie strzeże swojego sekretu. Chyba, że się ugnie i podrzuci nazwę kleiku. Obiecuję kupić tylko na własne potrzeby   

 

Nie ma mowy, by ten klej był dostępny w jakimś lokalnym sklepie :)

Wystarczy Ci dobry klej, zatem skoro brak Ci doświadczenia, to kieruj się ceną i kup najdroższy w najmniejszej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.