Skocz do zawartości

buty zamszowe pociemniały


Aggressiv

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy. 

Kupiłem w Decathlonie buty z adidasa za ~220zł, ubrałem je jeden raz. Poszedłem do CCC po coś do impregnacji butów. Pokazałem sprzedawczyni jakie to buty. Chciałem tylko ,,coś do pryskania" ona wepchała mi jeszcze jakieś "coś do czyszczenia". Jako że się nie znam - wziąłem i byłem szczęśliwy, że mi tak super doradziła. 

 

Użyłem na jednym bucie. Zrobił się ciemniejszy, jakość w dotyku spadła niesamowicie... w skrócie - buty do wywalenia.. kolor masakryczny i nierówno wygląda..

 

Zrobiłem identycznie jak ona mowiła, z 10 razy pytałem czy koloru nie zmienią i czy nic się nie stanie bo się nie znam.. 

Jako, że nie zarabiam 10tyś miesięcznie to nieźle się wkurzyłem.

 

Coś mogę zrobić? Preparat nazywa się coccine..

jedyne co mi przychodzi na myśl to do kierowniczki sklepu jednak co mi to da....

 

tldr:

Babka poleciła mi preparat co zepsuł mi buty - jakaś sugestia?

 

ps. nigdy wiecej nie kupie zamszowych butów -_-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamsz jest fajny, szkoda. że się zraziłeś. Obawiam się jednak, że z rozjaśnieniem może być kłopot. Z czasem sam wypłowieje ;)

Delikatne przyciemnienie przy użyciu Suede Renovatorów to generalnie dość normalna, a nawet pożądana sprawa, ale w nowych butach po samym czyszczeniu i/lub zaimpregnowaniu nie powinno to zbyt mocno razić. Jeżeli jest tak, źle jak napisałeś to być może środek nie był jednak optymalny akurat do tego rodzaju skóry.

 

Zawsze, ale to zawsze warto trzymać się tej zasady!

 

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

 

Unikniesz ewentualnych rozczarowań. W zaistniałej sytuacji chyba faktycznie lepiej skonsultować to ze sklepem lub z szewcem, który będzie miał szansę organoleptycznie ocenić stan skóry i określić optymalne rozwiązanie w danym przypadku. Na odległość możemy sobie coś proponować, ale dopiero po próbie na skrawku okazuje się tak naprawdę czy dane rozwiązanie to optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się,takie spróbowanie środków do zamszu na innym materiale sprawi,że będziesz widział jaki odcień uzyskasz i unikniesz tym samym rozczarowania. W tym konkretnym przypadku nie da się go już rozjaśnić,uzyskasz zupełnie odwrotny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.