Skocz do zawartości

Efekty po czyszczeniu butów zamszowych pianką do zamszu.


Dizze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Posiadam buty zamszowe reebok GL-6000, kiedyś postanowiłem je umyć pianką do zamszu. Problem jest tego typu, iż ta pianka wpiła się zamsz pozostawiając białe ślady (np. na czubku buta) http://screenshooter.net/101964149/iasicuv
Gdy te białe ślady próbowałem umyć gąbką (czystą wodą) to but cały się pienił, czyli wiem, że zamsz zatrzymał dużo tej pianki w sobie, no i teraz nie umiem się tego pozbyc. Szorowałem to czystą wodą i but się ciągle pieni, ale tej piany praktycznie nie ubywa i jest jej tyle samo, i to nie schodzi. Ma ktoś pomysł jak się tego pozbyć? Mam teraz normalny szampon coccine w sztyfcie (z końcówką w kształcie szczotki) ale nie chcę go an razie używać bo nie wiem czy sie to nie pogorszy.

 

A może dalej szorować gąbką i samą wodą buty? Nie chcę ich bardziej zniszczy dlatego proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopniowo zacznij budować w swojej szafce obuwniczej małą kolekcję podstawowych środków dobrej jakości, a będziesz miał spokój ze wszystkimi butami na długo.

Osobiście czyniłbym tak:

  1. Czyszczenie - Omnidaim Saphir (koncentrat do rozcieńczenia) + szczoteczka do zamszu w ciągłym użyciu
  2. Regeneracja koloru - Suede Nubuck Color Tarrago lub Suede Renovator Tarrago

Absolutna podstawa przy takich butach - profilaktycznie zabezpieczaj je Tarrago Nano Protectorem, a nie będziesz tak często się martwił zabrudzeniami.

Jak już masz jakiś cleaner, to po prostu spróbuj i zobacz czy jest lepszy, niż to co wcześniej stosowałeś.

 

Warto pamiętać!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem ten renowator jutro powinien przyjść - zobaczymy ale ciężko to widzę bo chyba za dużo razy chciałem czyścić but i zamsz chyba nieźle się przy tym uszkodził i nie wiem czy przyjmie to wgl jakiś kolor :/ 

http://screenshooter.net/101964149/vvrpvkx

http://screenshooter.net/101964149/odixoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.