Skocz do zawartości
modina

Rekonstrukcja, a po trosze reinkarnacja, kozaków ze skóry węża

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

No to może coś nowego z dnia dzisiejszego, czyli przedłużenie życia dość zacnym kozaczkom.

Rozebranie butów w obrębie przedstopia, wymiana międzypodszewki w przyszwach, uzupełnienie pewnych braków w łuskach i posklejanie do kupy wierzchów, miedzypodszewki i podszewki, ostrożne ćwiekowanie, no i sklejenie spodów.

Na koniec podzelowanie zniszczonych, skórzanych spodów - na jednym ze zdjęć można przyjrzeć się, jak (moim skromnym zdaniem) powinna wyglądać krawędź podzelowanego buta. Mała kosmetyka i do zdjęcia.

DSC03656.JPG

DSC03658.JPG

DSC03660.JPG

DSC03665.JPG

DSC03667.JPG

DSC03669.JPG

DSC03672.JPG

DSC03674.JPG

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, dzięki :)

A jakże, że pyton, przeca nie czyżyk ;)

Te same buty były już u mnie ze 3 lata temu, ale wtedy były w nieco lepszym stanie więc i zakres robót był mniejszy. Teraz obawiam się, że mogła to być już ich ostatnia wizyta u mnie, choć pewnie jeszcze ze 2 lub 3 lata pociągną.

Był to tydzień pod znakiem psa (nie pod psem) ale o tym w osobnym wątku.

Dajcie znać, jeśli zacznę przynudzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem kiedyś portfelik z czarnego pytona, ale na buty to chyba jakaś większa sztuka musiała by ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uszyłem tylko jedne wypustkowane klapki ze skóry kobry, ale to było ze 30 lat temu.

Na zdrowy rozum, nie zabierałbym się do takiej roboty (kozaki) bez dwóch, dużych, jednakowych skór - resztki poszłyby na portfeliki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilkanaście. Jest to druga właścicielka tych butów. Obecna przejęła je po swojej córce, gdy tej się znudziły. Pierwsze, to podwyższyła u mnie obcasy, a potem to już bieżące naprawy. W sumie kilka razy już u mnie były, jeszcze z pierwszą właścicielką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi