Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...

stawiam na jakość, więc nie mam zawrotnych ilości

 

1. kalosze Hunter

2. mukluki EMU

3. baleriny gumowe Melissa

4. high heel (12cm) ZARA

5. high heel (14cm) River Island

6. sandały high heel (12cm) Buffalo London

7. worker boots ZARA

8. klapki Venezia

9. kozaki Lasocki

10. pantofle (10cm) Venezia

11. wedges Prima Moda

12. trekkingi schwartz x 2 pary

13. botki Steve Madden

 

a w domu cichobiegi firmy szelest, więc mam 14 par :)

 

ulubione to worker boots firmy ZARA

 

stylish,girls,lb,caroline,b,autumn,outfit,people-16ecebc32242fbbf5754aa5becc49a63_h.jpg

 

a marzę o tych firmy Yves Saint Laurent

 

5inchan[beeep]blog-ysl-tribute-boots-zara-poncho-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Guest 3BUTY

hm tak naprawdę to nie mam wiele but ;) większą wagę przywiązuję raczej do ciuchów niż do butów ;)

posiadam 1 parę adidasów, 2 pary trampek , 2 pary baletek, 1 czółenka na 7 cm koturnie, 1 rzymianki, 1 sandały z zakrytą piętą, 2 pary japonek, 2 pary sandał, 3 pary szpilek, 3 pary kozaków, botki ;) nie mam wiele par w porówaniu do moich koleżanek ;P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
"Butomania" to zdrowie

 

Różnorodność noszonego obuwia wpływa pozytywnie na kondycję naszych stóp - to wnioski specjalistów zajmujących się ich zdrowiem. Częsta zmiana obuwia powoduje, że stopa nie jest stale obciążona w tych samych miejscach, a ryzyko uszkodzenia stawów mniejsze. Zatem posiadanie licznej kolekcji obuwia to nie tylko dbałość o modę, ale również zdrowie. Zapewne wiedziała już o tym Maria Antonina, która była w posiadaniu kolekcji pięciuset par butów, a jedna z jej służących miała za zadanie wyłącznie dbałość o obuwie swojej Pani. Także współcześnie, znane osoby, przyznają się do "butomanii". W jednym z wywiadów z Celine Dion można dowiedzieć się o pasji gwiazdy do kupowania butów, której wyrazem jest kolekcja licząca 3000 par...

 

http://www.pips.pl/pl/ciekawostki/butomania.html

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest SportowiecPL

wiem że moja miała około 12 par, markowych butów na każdą porę, jak się da to i podwódz to i ma na to.

Jednak nie jestem gorszy, mam 6 par także marka. Ale ja mam potrzeby, nie mogę chodzić w jednych to nie hogieniczne. Dymać cały tydzień w jednych ;D

jak mó kumpel, no ten to potrafi a szczur bija na km.

Link to comment
Share on other sites

Guest marakesch

To pytanie to prowokacja jakaś:-) Nie wiem jak to jest, że facet ma kilka par i jest zadowolony, a babki mają kilkanaście albo kilkadziesiąt i ciągle mówią, że nie mają w czym chodzić. Czasem żałuje, że mnie mieszkam w Afryce, kupiłoby się ze 3 parki sandałów i byłby spokój, a tak? Ciągle ten sam problem, wydaje się na to full kasy I potem 3/4 tych butów leży gdzieś w kartonie w piwnicy, wyciagane raz do roku na jakąś okazję. Masakra.

Link to comment
Share on other sites

Pofatygowałem się i przeliczyłem (gdybyście widzieli wyraz twarzy mojej pani jak liczyłem, chyba myślała, że będę jakąś jazdę robił, że ma za dużo, albo jakieś cięcia w budżecie zaordynuję:p). Uwaga - moich par 7 (nie licząc jakichś klapek itd), moja pani - 24 (też bez jakichś kąpielowych bzdur i tym podobnych kapci). Nie wiem, czy to dużo, czy mało, ale wyszło mi przynajmniej, że na buty wydaję 3 x mniej. Poza tym ja lubię swoje buty i noszę aż się nie rozwalą całkiem, a im bardziej wychodzone, tym lepsze. Odwrotnie niż moja pani:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Panie już obgadaliśmy, ale i Panowie mają coraz częściej dość pokaźne kolekcje :)

 

Ci faceci mają bzika na punkcie butów!

 

Okazuje się, że nie tylko kobiety mają obsesję na punkcie butów, niektórzy mężczyźni także uwielbiają kolekcjonować obuwie. Mają nawet więcej butów niż ich życiowe partnerki. Mieszko posiada około 70 par butów, Witek 100, a Michał ma... bagatela... aż 200 par butów. Ciekawi jesteście czy chodzą we wszystkich parach? Co o ich zamiłowaniu do butów myślą najbliżsi?

 

...

Video:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ci-faceci-maja-bzika-na-punkcie-butow,79145.html

 

 

Liczyliście swoje? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wypunktowałem kilka ciekawostek :)

 

Monika Olejnik ma ich około pół tysiąca, Marta z Warszawy około trzydziestu, a Marcin zaledwie trzy pary. Stronę "Kocham Buty i Torebki" na Facebooku polubiło blisko 248 tysięcy osób. I choć kobiety nie lubią wyliczania im par butów, ani tym bardziej, ile na nie wydają, liczby te z pewnością wiele mówią o ludziach.

...

 

Marcin z Warszawy mówi mi bez zastanowienia, że w jego przedpokoju stoją dokładnie trzy pary: zimowe, sportowe i na pozostałą część roku. Jednak, by wyjaśnić mi swój stosunek do tej części garderoby, sięga pamięcią do słów Forresta Gumpa, który często wracał do motta swojej matki: "Buty wiele mówią o człowieku, skąd przyszedł i dokąd zamierza iść".

 

...

 

29-letnia Marta nie pamięta, ile ma par butów. Szacuje, że nie więcej niż 20, choć jej mąż z pewnością powiedziałby, że więcej. Ten przykład najlepiej ilustruje, jak różne podejście do tej części garderoby mają obie płcie. – Myślę, że są dwie podstawowe prawdy o butach: pierwsza - jest ich zawsze za mało! Druga - pojemność szafek na buty i sam mąż zawsze będą w ostrej opozycji do prawdy pierwszej – mówi kochająca buty Marta.

 

...

 

W butach Polaków jest fałsz

 

– Kobiety, jeżeli mają brudne buty, kupują nowe, a jeżeli nie stać już ich na nowe buty, to zmieniają męża – uważa Michał Cieślak, słynny warszawski pucybut.

 

...

 

Mężczyzna wychodząc do pracy, powinien mieć tylko czarne buty, bo powinien się zastanowić, jak zarobić dużo pieniędzy, jak utrzymać rodzinę, a nie jaki kolor butów wybrać – twierdzi pucybut.

 

...

 

Źródło:

http://natemat.pl/54039,buty-to-odbicie-charakteru-pucybyt-w-naszych-butach-jest-falsz-kupujemy-te-ktore-znajdziemy-na-polkach

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.