Skocz do zawartości

Potrzebuję konkretnej porady/pomocy - co i jak i kiedy, odnośnie klejów w produkcji.


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję konkretnej porady/pomocy - co i jak i kiedy, odnośnie klejów w produkcji.

Witam, moje pytanie może podraźnić nie jedną osobę, ale muszę o to spytać, gdyż szewc który składał mi buciki wyjechał za pracą za granicę i zostałem z tym sam. Już nie od dziś chciałem sam zacząć to robić, ale tylko znałem teorię a ledwo praktyki. 

Mam wycięte cholewki i wystarczy mi je wysłać do cholewkarzy sam tego nie zrobię bo nie mam maszyn do tego.

Ale gdy już będę miał cholewki u siebie to moje pytanie właśnie odnośnie klejów, nie wiem który do czego i gdzie dokładnie użyć i kiedy. Jak większość używała tylko butaprenu :) ale nie do wszystkiego on właśnie służy a nie chcę zepsuć moich bucików.

Czy jest ktoś na forum kto będzie chciał mi pomóc bez interesownie i napisać mi co do czego i gdzie i kiedy użyć ?

Nie wiem gdzie i kiedy użyć Halogen czy inny klej , który klej i jak długo trzymać przed sklejeniem cholewki z podeszwą używając aktywizatora.

który klej przy naciąganiu cholewki na kopyto,

czy skóra ma być prze ze mnie sklejona z wyściółką przed formowaniem na kopycie czy tylko skleja się se skórą i wyściółką  tzw. zapiętki na czubkach i piętach ?

W załączniku mam zdjęcie produktów które używał mój szewc, w słoiku po lewej był jakiś biały klej który szybko wysycha, z tego co wiem to nim sklejał podeszwy i cholewkę z brandzlem podczas formowania obuwia, ale nie pamiętam jego nazwy.

post-2013-0-24518500-1422444065_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nie odpowiada, ponieważ temat który poruszyłeś to są lata praktyki i trzeba by tu dużo pisać. Ale znajdziesz tu na forum wiele filmików, uważnie je oglądając znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

Co do klejów, do ułożenia cholewki na kopycie napewno lepszy będzie klej wolniej schnący, daje ci to czas i możliwość korekty, kleje od butaprenów ąż po wikol. Halogen traktuj jako podkład do łączenia tworzyw sztucznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.