Jump to content

(Nie) Skóry - ecoskóry, skóry syntetyczne, skóry sztuczne ...


nie_problem

Recommended Posts

LORICA ™- to technologicznie zaawansowany materiał syntetyczny stosowany przy produkcji butów, portfeli, pasków ... Materiał został wynaleziony przed 20 laty we Włoszech. Obecnie zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród wegan i wegetarian. Materiał, strukturą, wyglądem i właściwościami przypomina prawdziwą skórę.

 

 

Lorica

 

Kolekcja Lorica to efekt badań w dziedzinie mikrowłókien, wiernie oddająca strutkurę naturalnej skóry. Zachowując takie same własności estetyczne i dotykowe, ma jednocześnie cechy materiałów najnowszej generacji. Całkowicie spełnia wszelkie estetyczne i praktyczne wymogi stawiane przed obuwiem przemysłowym, ochronnym i sportowym.

 

  • Lorica jest odporna na działanie wody, rozdarcia, zadrapania, otarcia, rozcięcia i rozwarstwienie.
  • Zapewnia maksymalną wygodę, gdyż "oddycha" i pozwala na odparowanie wody.
  • Ze względu na swoje cechy i zalety Lorica to znacznie więcej niż zamiennik naturalnej skóry. Testy biometryczne potwierdzają, że Lorica nie powoduje reakcji alergicznych i podrażnień skóry.
  • Wszystkie wyroby z materiału Lorica można prać w pralce automatycznej. Plamy łatwo usuwają się pod wpływem roztworu wody i łagodnego mydła.

 

http://www.bhpmax.com.pl/kolekcja/lorica.html

 

 

All our styles (apart from Guat Originals) are available for Vegans and Vegetarians.

 

The uppers and insoles of our Vegan and Vegetarian shoes are made from Lorica™ - a high tec man-made material which comes in a range of attractive colours. It has a microporous structure, which allows the shoes to breathe whilst still being water resistant. Lorica™ looks just like leather, and its appearance mellows with age. It is soft, lightweight, scuff resisistant, and is extremely hard wearing. The linings for our Vegan and Vegetarian shoes are made from Cambrelle™ which is often used on sports shoes. Again it has excellent breathabilty and wear characteristics.

 

Our Vegan and Vegetarian shoes can be made with either man-made Vibram™ EVA soles, or with natural crepe soles.

 

Wmns_PS_tanNB_01.jpg

 

StrpSndl_brn_01.jpg

 

wmns_so_ppl_nb.jpg

 

msb_blk_01.jpg

 

http://www.guatshoes.co.uk

 

 

Materiał często wykorzystywany w obuwiu rowerowym i butach motocyklowych:

 

 

Link to comment
Share on other sites

To nie jedyny syntetyk nowej generacji - jest jeszcze nanoskóra - w sieci u nas nic o niej prawie - ta natomiast ma dodatkowo dodaną cechę odporności na wodę .

Postęp Panowie i Panie - postęp.

Jego brak zabija bardziej niestety .

Niema co marudzić - pewne koleje postępu są nieuniknione - ale jakoś ja się tym tez specjalnie nie przejmuję ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Postęp postępem, ale ja nie uznaję substytutów. Dlatego np. kupuję swojskie masło od sympatycznej gospodyni, a nie używam margaryny. Skóra naturalna to skóra naturalna, nie uznaję eco... nano... i innych podobnych rzeczy. A powód jest prosty - wiele dymu z komina musi ulecieć zanim się to wyprodukuje, czyli do ekologii daleko. Segreguję śmieci (mimo, że moje osiedle tego nie wymaga) osobiście zadaję sobie trud i zawożę na skup, nie używam reklamówek i woreczków foliowych, używam papieru z recyclingu...

 

Jem mięso (jak 99% mojej rodziny) i nie będę hipokrytką jak Dżona Krupa, która nie będąc wegetarianką wszczyna wojnę z mięsożercami :/

 

 

P.S. Człowiek to mięsożerca-drapieżnik. Oczywiście występują dymorfizmy, ale te wyjątki nie zmienią prawdziwej natury homo sapiens. Należę do tego gatunku i choć bym zaparła się po stokroć istoty nie zmienię.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest 3BUTY

LORICA ™- to technologicznie zaawansowany materiał syntetyczny stosowany przy produkcji butów, portfeli, pasków ... Materiał został wynaleziony przed 20 laty we Włoszech. Obecnie zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród wegan i wegetarian. Materiał, strukturą, wyglądem i właściwościami przypomina prawdziwą skórę.

 

 

 

 

 

 

 

Materiał często wykorzystywany w obuwiu rowerowym i butach motocyklowych:

 

 

Buty wykonane z materiałów imitujących skórę zyskują na popularności, ze względu na trendy ekologiczne, jednak nie zawsze wyprodukowanie takiej ekoskóry jest bardziej sprzyjające środowisku. Osobiście nie miałam przyjemności testować butów z materiału imitującego skórę, który odznaczałby się takimi samymi właściwościami jak skóra naturalna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.