Skocz do zawartości

Projektowanie i technologia obuwia


alanka

Rekomendowane odpowiedzi

No to chylę czoła, naprawdę - szacun. Zaintrygowałeś mnie niesamowicie.

W pierwszej wersji o jakich fleczkach myślisz? Może jestem zadufany i zacofany, ale przyznam, że jak wiele lat temu sparzyłem się na Archtakach, bo trafiła mi się partia fleczków, które rozlatywały się po kilku dniach i przeszedłem na Supertapy, to nie szukałem dotąd żadnych innych. Jakie fleki mają na tyle małe koronki trzpieni, że dadzą się dociąć do tych rozmiarów?

W drugiej metodzie, rozumiem, że wykorzystałbyś wszystkie otwory w obcasie do wypełnienia masą/klejem dla zwiększenia ogólnej powierzchni łączenia i wzmocnienia klejenia gumy fleczka. To jasne, że cjanoakryl tu nie pomoże. Czego byś użył?

Podzielisz się wiedzą i doświadczeniem? Może będę mógł się odwdzięczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest już nas dwóch, co sparzyli się na architakach. Zwiedziony bajkowymi opowieściami o nich kupiłem ich trochę, jeszcze w cenie 100 % większej niż można obecnie, ale "łaskawie" dostałem wtedy coś ok. 4 % rabatu. Do dzisiaj mam gdzieś zakurzone, bo tak jak mówisz, wykruszały się. Testowałem jeszcze inne, nie będę podawał nazwy firm, bo to nie o to chodzi, ale po tym jak się też sparzyłem, więcej nie kupuję.

Co do pierwszej metody, to na pierwszy ogień poszedłby supertap 34 prostokąt. Trzpień, który tam jest można śmiało nawet lekko jeżeli potrzeba przypiłować, a nie spowoduje to oberwanie się fleka. Jeżeli to nie byłoby wystarczające, to mam dosyć dużą ilość samych metalowych bolców i na przełomie lat wypracowałem sobie własne metody dorobienia niejako fleków z bolcem - sprawdzone w użytkowaniu w 100 %. Postaram się wrzuć fotki tych bolców.

Co do drugiej metody, to dokładnie jest tak jak piszesz. Skontaktuję się z Tobą na priv i może nawet będziemy mogli się spotkać i pogadać, ale co do pisania technicznie na forum, to jestem trochę przewrażliwiony na "nie". Zbyt dużo kradziono mi zdjęć ze strony, opisów, a nawet podszywano się pode mnie w necie. Poza tym pewne metody, rozwiązania, do których doszedłem, to dziesiątki, setki godzin pracy, szukania rozwiązań, więc mam nadzieję, że zrozumiesz, że są rzeczy, które po prostu stanowią tajemnicę zakładu i nie mogą być upubliczniane.

Szczytem czasem jest, jak ktoś pisze mi na maila typu : Podoba mi się Wasza praca, widzę, że profesjonalnie podchodzicie do tematu, ble, ble, ble itd., a na końcu, stwierdzenie typu, że chciałbym się dowiedzieć jakich środków użyć, gdzie kupić i proszę o instrukcję postępowania krok po kroku, bo chciałbym to sobie zrobić samemu, gdyż nie chcę płacić za usługę. Normalnie nie mogę w takich przypadkach.

Puszczam do Ciebie priv, może wymienimy doświadczenia i czegoś się wzajemnie nauczymy :)

Edytowane przez szewc24.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wyżej nie_problem wrzucił Ci linka do wątku z literaturą.

Od siebie dodam, że przydałyby Ci się warsztaty organizowane okresowo przez dawne CLPO - Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie - obecnie przejął ich chyba IPS.

Wklejanie tu chyba nie działa, więc musisz ich sobie wygooglać - wrzuć frazę: "projektowanie i konstrukcja obuwia - warsztaty".

Tanie to nie jest, ale nauka musi kosztować.

IPS bym sobie odpouścił. Najlepsza współpraca z rzemieślnikiem poparta wiedzą teoretyczną  + osoba działająca na programach komputerowych.

Myślę, że tak najlepiej, najszybciej, najdokładniej. Zdobyta wiedza i praktyka w tych czasach bezcenne. Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam. Ja z zapytaniem do wyzej zgromadzonych. Mam projekt na innowacyjne buciki i dodam, ze nikt jeszcze takich nie stworzył (z tego co szukałem w internecie to nie ma takich butów, nawet podobnych). Dlatego chciałbym stworzyć takie buty ale nie mam doświadczenia w tworzeniu obuwia, więc co mogę zrobić z takim pomysłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)
Ciekawe pytanie! Chyba zacząłbym od stworzenia biznesplanu. Następnie przeszedłbym do zbadania tematu patentów, skoro to innowacyjna sprawa. W kolejnym kroku rozejrzałbym się za projektantem, który pomoże mi zamienić pomysł w realny plan ... ale to tak w pierwszym odruchu zupełnie na czuja. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji :) Daj znać, jak temat się rozwinie, bo zaciekawiłeś mocno :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.