Skocz do zawartości

Botki skórzane starta skóra?


Agnesja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jakieś 3 tygodnie temu kupiłam botki chodzę w nich od niedawna, już zdążyły się zrobić zagięcia tam gdzie zgina się stopę, ale to chyba nromalne i nic nie zrobię (?) Ale co gorsza na boku buta na cholewce ciągle robią mi się jakieś rysy. Nie wiem od czego to jest, może od jakiegoś zahaczania drugim butem? Fleki też zaczęły mi się ścierać, ale to inna sprawa. No więc na tej cholewce miałam jakby ciemniejszą plamę, chciałam ją umyć szmatką, zaczęłam to szorować i jedyne co się zmieniło to pojaśniała skóra naokoło tej plamki. Troche kiepsko to wygląda, nie wiem dlaczego tak się stało. Co mogę zrobić aby nie wydawać zbyt dużo pieniędzy lub jakimś domowym sposobem to zamaskować? Mam tylko pastę bezbarwną. Trochę używałam też olejku rysynowego ale chyba to niezbyt pomaga. Z góry dziękuję

A jeszcze jedno nie mam prawideł, nie wiem czy są w ogóle przydatne do botków, ale mogę coś w nie wkładać, żeby te zagniecenia były mniejsze czy nie ma sensu? Aktualnie też buty nie są zbyt dobrze umyte więc przepraszam za te smugi

post-1964-0-46011600-1418305179_thumb.jpg

post-1964-0-26593500-1418305400_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Skoro nie chcesz wdawać się w prawdziwą pielęgnację i faktycznie nie ma nic w domu, to jeżeli to licówka, to odtłuścić skórę mydłem do skór (jak nie ma to od biedy szarym mydłem z małą ilością wody) lub cleanerem do skór i następnie zniweluj odbarwienia w miarę dobrym kremem z większą ilością pigmentu, np. Shoe Cream TARRAGO

 

Zagięcia na skórze naturalnej w pracujących miejscach cholewki to NORMALNA SPRAWA i CECHA PRODUKTU NATURALNEGO!
Efekt można minimalizować za pomocą prawideł i dobrych środków, ale nie da się go wyeliminować całkowicie. Tak ma być, to trzeba polubić  :friends:

Martwiłbym się, gdyby zagięcia się nie tworzyły, bo oznaczałoby to, że buty są plastikowe :)

 

Tu wątek na ten temat:

http://www.wbutach.pl/topic/1398-usunięcie-zagnieceń-zagięcia-na-skórze-deformacje-lica/

Prawidła to jeden z podstawowych elementów dobrej pielęgnacji butów. Zawsze warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.