Skocz do zawartości

Odnowienie butów z dziwnego rodzjau skóry


Gość Dominique

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominique

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem buty załączone poniżej. Na początku (jak każde nowe buty) wyglądały wspaniale. Po pierwszych zabrudzeniach doprowadziłem je do porządku i użyłem bezbarwnej pasty, która sprawiła, że buty stały się ciemniejsze. Następnie wypolerowałem obuwie. Mój problem to znaczne podkreślenie wszelkich zmarszczeń (pasta nie weszła w nie, są dużo jaśniejsze) i mocne ich zmatowienie. Nie wygląda to zbyt ciekawie, czubki są mocno wypolerowane, środek obuwia już nie, wygląda na zużyty. 

Jakiś środków użyć? Czy da się coś zrobić z tym?

 

 

Be93zbe.jpg

Edytowane przez Dominique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem buty załączone poniżej. Na początku (jak każde nowe buty) wyglądały wspaniale. Po pierwszych zabrudzeniach doprowadziłem je do porządku i użyłem bezbarwnej pasty, która sprawiła, że buty stały się ciemniejsze. Następnie wypolerowałem obuwie. Mój problem to znaczne podkreślenie wszelkich zmarszczeń (pasta nie weszła w nie, są dużo jaśniejsze) i mocne ich zmatowienie. Nie wygląda to zbyt ciekawie, czubki są mocno wypolerowane, środek obuwia już nie, wygląda na zużyty. 

Jakiś środków użyć? Czy da się coś zrobić z tym?

 

 

Be93zbe.jpg

Zły dobór kosmetyków . But jest wykończony na woskach koloryzujących najprawdopodobniej. Skóra niedomknięta lakierami. Wymaga specjalistycznego środka do czyszczenia i konserwacji. Do konserwacji najlepiej wosków odpowiednich i nawet olej który wejdzie gleboko i zakonserwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest skóra i jest "skóra"... być może została czymś pokryta z wierzchu i to blokuje wnikanie innych preparatów, a przez to osiągnięcie dobrego efektu końcowego... może warto byłoby spróbować umyć go np. Renomatem bardzo dokładnie, a później użyć któregoś ze środków z mocnym pigmentem w kolorze buta, wyrównać ten kolor i zaimpregnować jak trzeba? nie_problem, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w tych butach na 99 % nie ma wykończenia woskami. Tak jak pisze @veer-singh pokryta jest jakąś pochodną poliuretanu, dlatego kosmetyki nie wnikają w głąb skóry. Rzeczywiście, dokładne mycie (trochę się obawiam o Renomat czy nie za silny) i powinno udać się ją odczyścić. Dobierz później krem koloryzujący najbardziej odpowiadający wybarwieniu i powinno być ok.

Edytowane przez szewc24.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w tych butach na 99 % nie ma wykończenia woskami. Tak jak pisze @veer-singh pokryta jest jakąś pochodną poliuretanu, dlatego kosmetyki nie wnikają w głąb skóry. Rzeczywiście, dokładne mycie (trochę się obawiam o Renomat czy nie za silny) i powinno udać się ją odczyścić. Dobierz później krem koloryzujący najbardziej odpowiadający wybarwieniu i powinno być ok.

 

Skóra w tych butach na 99 % nie ma wykończenia woskami. Tak jak pisze @veer-singh pokryta jest jakąś pochodną poliuretanu, dlatego kosmetyki nie wnikają w głąb skóry. Rzeczywiście, dokładne mycie (trochę się obawiam o Renomat czy nie za silny) i powinno udać się ją odczyścić. Dobierz później krem koloryzujący najbardziej odpowiadający wybarwieniu i powinno być ok.

Zawsze mogę sie pomylić lecz z wykończeniem skóry w tym rónież na etapie garbarskim bawię sie dokładnie 20lat. W tych butach nie ma ani poliuretanu ani "czegoś pochodnego" Są specjalne woski do wykańczania gotowych butów czy skór wierzchnich. W Polsce bardzo szerkoą paletą dysponuje firma Dakoma z marką Girba ( potężna ilosć takich produktów) MOżna zdjęcie przesłać też do Ottimo - przedstawiciel włoskiego Fenice i po powłokach dojda do wykończenia a myślę,iz chętnie pomogą. Renomat rzeczywiście tu za mocny. MOże być mydełko Avel lub proponuje Avocado Ochnika z olejkiem, czyści fantastycznie i nawilża nie powodując przebarwień. Dysponuję zarówno u siebie Ochnikiem jak i Avelem, Gliptone, Lederzentrum itd. Stąd tak staram się po prostu pomóc. Pozdrawiam

Każdy poliuretan nanosi się na specjalnych prasach w garbarniach i to potem widać na przekroju skóry. Tu przekrój jest, poliuretanu nie ma. Wykończenie naturalne. Raz jeszcze Pozdrawiam. I chętnie się czegoś tez tu uczę.

Edytowane przez tosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję głównie a nawet wyłącznie z wszelkimi wykończeniami skór. To moja praca, którą bardzo lubię. Przerabiałem tu rzeczy wręcz nierealne jak choćby obecnie oprócz tego wszystkiego co w danej chwili robię mam tapicerkę samochodową pomalowaną farbą OLEJNĄ! nie po raz pierwszy nawet. I dodałem już na tym forum zdjęcie gotowej kanapy tyłu. Jak skończę całe auto zamieszczę więcej zdjęć wraz z opisem i zdjęciami auta. To wszystko trzeba usunąć, wyczyścić, dac rozpuszczalniki, odtłuszczacze, zrobić szlify, pomalować, zamknąć lakierami, zakonserwować. Taka praca. Dziś naprawiam przecięcie na skórze w skodzie octavi oraz usuwam farbę z tapicerki w bmw5. Z butami po prostu lubię się bawić. Ze względu na nieprzebraną liczbę wykończeń skóry to technicznie bardzo skomplikowany ale i ciekawy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.