Skocz do zawartości

Cos na marznace stopy


Gość matze

Rekomendowane odpowiedzi

Takie cos ostatnio odkrylem, masc (krem) na marznace stopy. Link niestety po niemiecku, ale nazwa produktu (HOLMENKOL Warm Feet) jest, ze tak powiem, uniwersalna ;) Jeden szwajcar z pewnego forum outdoorowego kupil, przetestowal na sobie i napisal, ze sie bardzo fajnie sprawdza. Zasiegnal jeszcze informacji u aptekarza, a ten mu powiedzial, ze skladniki tej masci sa ok ale nie powinno uzywac sie masci na otwarte rany no i ja zwykle jest mozliwosc reakcji alergicznej. Nie wiem tylko, jak sie ma sytuacja, gdy nabawimy sie obtarc podczas wedrówki, ale kto ma dobre buty, ten chyba nie musi sie martwic.

Edytowane przez matze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 ale kto ma dobre buty, ten chyba nie musi sie martwic.

 

Tego należ się trzymac.

Oczywiście. Tylko... buty jak buty ale najgorzej jak musisz np. za długo w jednym miejscu stać. Nie kojarzę butów na "stanie" a podczas marszu stopy raczej nie będą marzły. Inna sytuacja to np. noc w namiocie - czasami stopy mogą nieźle przemarznąć. Pamiętam to jeszcze z wojska. Śpiwory trzymały niby do -30°C ale stopy niestety zostawały zimne, a było "aż" -8°C ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bywa rożnie... Łaziłem na mroziku -14°C i było ciepło w nogi a niekiedy to przy 0°C albo trochę ponad potrafią mi nieźle zmarznąć. Moim zdaniem to również kwestia krążenia czy też tego słynnego "dnia". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Marznące stopy mogą być także wynikiem problemów z krążeniem,weź ten fakt pod uwagę,poza tym proponuję wiecej ruchu plus maść rozgrzewającą. Właśnie od tego bym zaczął w diagnozie problemu,ewentualnie wybierz się też do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

jak dla mnie te marznące stopy to po prostu problemy z krążeniem...jeżeli chodzi o stanie w zimnie to pytanie ile czasu masz tak stać i nie zmarznąć w stopy ;) dobre buty i grube skarpety chyba powinny zrobić robotę, a jak się mimo wszystko robi zimno to poruszać się trochę, żeby krew szybciej do stóp docierała - najłatwiej wszystko medykamentami załatwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.