Skocz do zawartości

Wysokie buty ze skórzaną podeszwą


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zrobić coś pomiędzy oficerkami a średniowiecznymi butami z wysoką cholewką. Chciałbym nie używać kleju jedynie nici i ewentualnie drewniane kołeczki. 

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś doradził mi i ze strony technicznej wsparł projekt.

Przewiduję że również będę ich używał do jazdy konnej na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

Wiem że zapiętek powinien być wyższy ale na tym kończy się moja wiedza o takich butach.

Nie mogę znaleźć co to jest "sztywnik" ,wiem że dzięki niemu cholewka nie opada i ma standardowo 3cm szerokości, i "szklanka" do czego służy i gdzie jest?

Czy da się nie używać kleju? Wiem że  po zaciągnięciu warto podkleić ale zastanawiam się czy w ten sposób nie "wkłada się folii" pomiędzy warstwy skóry? Myślałem żeby w zamian użyć drewnianych kołeczków sprawdzi się?

Kolejnym problemem wydaje mi się wybór materiału na zakładki(chyba tak nazywane jest usztywnienie pięt) gdy bardzo zmęczę stopy to czasami na nierównym terenie pięty zsuwają się do środka, zwykła(sztywna) skóra czy materiał termoplastyczny?

i teraz najważniejsze pytanie czy potrzebuję specjalnego kopyta czy dam radę na fabrycznych drewnianych?

Gdzie mogę kupić odpowienie stalki?

ile powinienem zostawić luzu przy kostce aby dało się je dało zakładać i żeby jednocześnie nie "człapały"

 

Ogólny plan

wysokość do kolan(dlaczego niektóre oficerki są zakończone płasko a inne są wyższe od zewnętrznej strony/)

skórzana podeszwa łączona kołeczkami + ewentualne szycie przez całóść(od podeszwy aż do wnętrza)

Do chodzenia i jazdy konnej

1 klamra z paskiem dociskająca stopę do tyłu

usztywnienie noska materiał termoplastyczny

nie wielki obcas najchętniej 0,5cm

 

 Nie jest to pewny projekt ale na razie zbieram informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.