Jump to content

Bardzo mocny klej do przyklejenia podeszwy


Recommended Posts

Hej! Szukam mocnego kraju do przyklejenia całej podeszwy. Zajmuje sie renowacja butow sportowych i bede robił tzw soleswap czyli po prostu zmianę podeszwy i podeszwy środkowej ( ang outsole i midsole) . Potrzebuje kleju który bardzo mocno zwiąże te dwie czesci i nie bedzie sprawial problemów w przyszlosci. Materiały jakie bedą łączone to gąbka( midsole) i góra (UPPER) od spodu jest trochę skory i podbicie.

 

Prosze o Pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma się co bać. Moderowani są z reguły spamujący, którzy rejestrują się tylko po to, by wrzucić kilka linków do swoich stron. Forumowicze ze stażem i reputacją mają duuuuży kredyt zaufania, co do intencji ... a celebryci, to już w ogóle ;)

 

Ponadto, jeżeli mimo wszystko masz takie obawy, to wystarczy podać przecież nazwę kleju i producenta. Nie trzeba linkować, bo każdy zainteresowany sam sobie odnajdzie, a dobry uczynek na pewno będzie zaliczony ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze klej jest ważny ale umiejetnosc klejenia ,czas suszenia ,aktywacji ,naćisk prasy ,zauważyłem nawet że wilgotnosc powietrza ma wpływ Wstawiłbym pare linków do klei z których korzystam ale nie wiem czy nie zostane posądzany o reklame firmy w której śie zaopatruje

W pełni zgadzam się z Kolegą.

Nawet teoretycznie "najsłabszym" klejem umiejętnie zastosowanym, można lepiej wykonać połączenie klejone, niż "najlepszym" klejem niewłaściwie użytym. Co do linków, to Każdy kto chce znaleźć klej do butów, zrobi to z łatwością z pomocą wujka google.

Link to comment
Share on other sites

A jak sie ma sprawa z klejeniem podeszwy, gdzie uzywa sie mloteczka do dobijania klejonych czesci do siebie? Wiem, ze ideal to prasa ale widuje jeszcze takich co mlotkiem stukaja.

Link to comment
Share on other sites

Bicie generalnie każdemu pomaga ;) więc i w tym przypadku nie zaszkodzi ;) Można stosować dobijanie młotkiem w miejscach gdzie zależy nam na bardzo mocnym połączeniu klejonym, ale robi się głównie w przypadku klejenia spodów skórzanych, w przypadku gumy, przy prawidłowym procesie klejenia, nie ma raczej takiej potrzeby i  w przypadku wielu gatunków gum, ze względu na ich sprężystość jest to mało zasadne.

Link to comment
Share on other sites

A co z tym biciem jak podbijasz guma skórzane podeszwy? Na golej skórze niechetnie chodze bo sie szybko zdziera a na deszczu to sama tragedia... Bardzo mocne polaczenie powinno byc imo na brzegach, bo tam lubi wpierw puszczac.

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze klej jest ważny ale umiejetnosc klejenia ,czas suszenia ,aktywacji ,naćisk prasy ,zauważyłem nawet że wilgotnosc powietrza ma wpływ Wstawiłbym pare linków do klei z których korzystam ale nie wiem czy nie zostane posądzany o reklame firmy w której śie zaopatruje

Bardzo prosze o linki :)

Link to comment
Share on other sites

.http://www.hurtszewski.com/klej-renia-colle-cologne-puszka-085kg-p-1048.html?osCsid=248c2fe313ce49a54b53e3c2291cee71  tym klejem praktycznie w domowych warunkach można kleic można go przypukać młotkiem itp ja już na nim nie pracuje ale polecam jego cena jest dla mnie za wysoka (zuzywam ok 8-10kg ms) zastapiłem go tym tani wydajny nie wymaga aktywacji termicznej stosuje do dużych powierzchni zelówki podeszwy można nim kleić na mokro przydatni napraw podszewek np zapietek w butach sportowych wklejam skóre i niema potrzeby obszywać trzyma http://www.hurtszewski.com/klej-bonikol-klej-poliuretanowy-p-3159.html?osCsid=248c2fe313ce49a54b53e3c2291cee71

Oraz ten klej jest on po prostu nie zastąpiony w mojej pracowni nie ma chyba rzeczy której nie sklei ,do nie dużych powierzchni kleje nim nawet pękniete spody pekniete brzegi cholewek wypełnia pekniećia i pracuje choć to cyjan http://www.hurtszewski.com/1000-klej-super-elastyczny-flexible-technikal-p-3210.html?osCsid=248c2fe313ce49a54b53e3c2291cee71

Link to comment
Share on other sites

Co do klejów szybkich typu cyjan, to chyba będę wyjątkiem, ale od kilku lat zupełnie nie używam żadnego, ostatnio wyrzuciłem kilka zaschniętych opakowań. Można nim stosunkowo łatwo zniszczyć buty, a nie taki cel mają klienci oddający obuwie do naprawy. Klej bez aktywizacji termicznej, stosuję tylko do materiałów, które mogłyby w tym przypadku ucierpieć, typu satyna, koronka, itp.

Link to comment
Share on other sites

Klej z pierwszego linka znam przynajmniej z nazwy (Renia) ale fakt - jest drogi i na moje potrzeby chyba by predzej zasechl niz zostal zuzyty. Cyjan elastyczny mam, raz kleilem nim skórzane spody sandalek mojej zony jak sie jej na deszczu rozlazly. Potem kleilem znowu, na Pattex, scisk w imadle ze hej i trzymaja jak zespawane a samo klejenie przezylo te lacki.  Czy hurtszewski.com puscilby towar za granice, konkretnie do Niemiec? Interesuje mnie ten Bonikol. Mam dwie pary do podklejenia i nie chce mi sie isc z tym do szewca i znowu odbierac a samemu zrobic to trochu wiecej radosci.

 

I jeszcze jedno pytanie bym mial: Czym mozna wytlumaczyc, ze jedne buty mi sie na deszczu rozkeljaja a drugie nie. Obie pary maja skórzane spody podbite solidna guma, obie pary podbite u tego samego szewca, pewnie tym samym klejem i jedna sie na deszczu trzyma a druga po paru spacerach na mokrym sie rozkleja. Czy to taka przypadlosc niezapezpieczonej skóry, tak jak te sandalki mojej zony? Wracala ze sklepu do domu, jakies 700 metrów do "iscia" miala, zlapala ja ulewa i sandalki zaczely mówic...

Edited by matze
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Podłączę się do tematu. 

Wpadł mi do głowy recykling sandałów - wykorzystanie gumowej podeszwy i dorobienie nowej skorzanej wkładki i pasków. Ale zwątpiłam czy dam radę bez kolejnych inwestycji to porządnie skleić. Mam dragona "do butow" (poliuretanowy, super mocny, do klejenia na zimno). Czy to ma szanse trzymać czy jednak dać sobie spokój albo kupić inny klej?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Najlepszym klejem do klejenia całej podeszwy jest polimer hybrydowy. Wzorcowy moduł Younga (wsp sprezystosci podluznej) Odporny na wszystko i o najwiekszej adhezji jak i kohezji. Doskonała tiksotropia! Najtanszy w 2017 roku za 300 ml 22 zl. Firm jest wiele. Wada - biały trzeba odpowiednio zaaplikowac i warstwa ma miec te 3mm przynajmniej. Zaleta - nie do rozerwania, wodoodporny całkowicie. Wypiera wszystkie inne kleje w najnowszych butach trakingowych po 2 tys zl do klejenie podeszw stosuje sie polimer hybrydowy

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam, podpinam się pod temat, nie jestem profesjonalistą po prostu potrzebuję sama skleić sportowe buty, odkleiła się podeszwa, na razie w leroy merlin kupiłam klej tadam do butów, czy trzeba jakimś acetonem czy cymś przetrzeć but przed sklejeniem? Liczę na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

próbowałam już chyba wszystkich z wymienionych i jedne trzymają dłużej, inne krócej, ale powiem wam, że jeszcze nie znalazłam kleju, który by mnie usatysfakcjonował w pełni, albo może to jednak trzeba oddawać do szewca taki rozklejony but... ale czasami po prostu nie ma się czasu czekać kilku dni i trzeba od ręki...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.