Jump to content

buty robocze i turystyczne


Pistacja

Recommended Posts

Podobno za komuny buty robocze jakie dawano w zakładach pracy były jakościowo dużo lepsze od butów turystycznych do chodzenia po górach zwanych "pionierkami". Co niektórzy robili też podchody pod sklepy mundurowe by spod lady dostać jakieś buty milicyjne lub wojskowe. O pierwszych butach turystycznych spiewano nawet piosenki. Dopiero po wyprawach naszych ekip w Himalaje jakość butów turystycznych znacznie się poprawiła. Obecnie buty takie są wykonane z materiałów oddychających co raczej mnie osobiście odstrasza. Wolę buty skórzane. Ogladałam też jakie buty proponuje się do pracy w warsztacie samochodowym ********************************************************. Trzeba przyznać że wyglądają na trwalsze od tych z marketów sportowych. Wykonane ze skóry bydlęcej licowej, z wkładką antyprzebiciową i podnoskiem kompozytowym. Chyba w takich butach można chodzić po śniegu, błocie i skałach.

 

EDIT:...bo edit..chyba, że mylę się

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest CitySport

Generalnie rzecz biorąc nie ma nawet teraz z czym porównywać a już na pewno nie butów turystycznych tych najwyższej jakości oraz roboczych bo nijak ma się to w praktyce. To o czym piszesz to zamierzchłe czasy gdzie nie występował jeszcze zalew marek i produktów z zachodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Guest Butybuk

No tak,ale podstawą jest wybrać te dobre buty,kiedy większość z nas oczekuje wysokiej jakości za niską cenę,a niestety zgodzę się,że praktyka jest inna i za dobre buty czy to robocze czy turystyczne- trzeba trochę zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.