Skocz do zawartości

zapiętki własnej produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja mama ma problem ze spadającym obuwiem, kupuje ciągle gotowe zapiętki - gotowe, z taśmą samoprzylepną, skórzane które szybko się odczepiają

ponieważ sam mam trochę ścinków skórzanych chciałbym zrobić coś bardziej trwałego, wyciętą mam już taką zapiętkę oraz kawałek pianki

i tutaj mam do szanownego grona pytanie

czym można ją do takich czółenek wkleić? budapren? może jakaś taśma dwustronna?

jak trwale, estetycznie i wygodnie połączyć skóre+piankę+piętę czółenek?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam uniwersalny klej np. RENIA COLLE DE COLOGNE dostępny w puszkach 0,85 kg lub 4 kg. Wszywamy i wklejamy podszewki na zapiętkach przy pomocy tego kleju. Efekt murowany. Jest tu na forum kilka naszych tematów w tym zakresie wraz ze zdjęciami. samo-lepce mogą się po pewnym czasie odklejać lub rolować brzegi podczas wzuwania stóp lub pod wpływem cząsteczek potu.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DRONCONI - nie za badzo pojechałeś :) ?? Klej jest dobry, ale dla amatora i tak jest to bez znaczenia. Poza tym cena może owalić z nóg osoby niezorientowane w temacie.

Myślę, że zwykłym butaprenem, o ile dobrze zastosowanym, w zupełności sobie poradzisz. Ważne by nie był zbyt gęsty, posmaruj, chwilę odczekaj, podgrzej lekko (czasem w zależności od kleju jako amator i tego nie musisz robić) i skleisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DRONCONI - nie za badzo pojechałeś :) ?? Klej jest dobry, ale dla amatora i tak jest to bez znaczenia. Poza tym cena może owalić z nóg osoby niezorientowane w temacie.

Myślę, że zwykłym butaprenem, o ile dobrze zastosowanym, w zupełności sobie poradzisz. Ważne by nie był zbyt gęsty, posmaruj, chwilę odczekaj, podgrzej lekko (czasem w zależności od kleju jako amator i tego nie musisz robić) i skleisz :)

Cena kwestią gustu a o gustach się nie mawia. Co do kleju oczywiście masz rację i zwykły butapren sobie poradzi, jednakże ja podałem rodzaj kleju na jakim pracujemy w zakładzie i który po prostu się sprawdza w technice łączenia elementów składowych obuwia, których dotyczy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.