Skocz do zawartości

Koszt produckji obuwia damskiego


Antoni M.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, by producenci chcieli chwalić się tym na forum. Chętnie sam bym się dowiedział, ale szczerze wątpię. Proponuję uderzać bezpośrednio do poszczególnych producentów.

Na początku września może warto pojawić się na Targach Poznańskich BTS (Targi obuwia i skór) i osobiście porozmawiać z poszczególnymi producentami ...

 

No chyba, że któryś nas zaskoczy i podrzuci informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dane są gdzieś dostępne. Ja tak sam z siebie sobie wymyślam ;) ... może mnie ktoś wyprostuje.

 

Przypomniał mi się ciekawy artykuł w temacie:

 

Zadajmy sobie pytanie odnośnie realnej ceny kilku produktów

 
Ile kosztuje wyprodukowanie dobrej pary butów? Np buty Nike - okazuje się, że może to być około 5$, tymczasem w sklepie kupujemy takie buty za około 300 zł. 
 
Ile kosztuje wyprodukowanie iPhona 5s? - koszt podzespołów to około 190 $, koszt produkcji około 8$ czyli łącznie około 200 $ w sklepie w USA bez umowy 649 $ w Polsce około 3000 zł
 
Ile kosztuje wyprodukowanie T-shirtu? - koszt produkcji to około 9 zł + 3,5 zł za transport, cena sklepowa 69 zł. Przy okazji, produkcja tych rzeczy często opiera się na praktycznie niewolniczej pracy, co firm wcale nie skłania do innego podziału zysków (artykuł, film)
 
Ile kosztuje wyprodukowanie alkoholu? 2 zł za spirytus , 1 zł za wino,  mniej niż 50 gr za piwo
 
Teraz bardziej abstrakcyjnie - ile kosztuje obraz znanego malarza, dom w dobrej dzielnicy z ładnym widokiem, luksusowy samochód, suknia ślubna itp. 
 
W żadnym z tych przypadków, koszt surowców i pracy nie oddaje ostatecznej ceny jaką płaci klient. Dlaczego?
 
Cena = koszt surowców + koszt pracy + koszt magazynowania + koszt marketingu + koszt pośrednictwa + podatki + zysk. Ustalona cena musi być równa lub mniejsza od tego ile gotów jest zapłacić klient. Jeśli klient nie chce zapłacić danej ceny to oznacza, że towar nie przedstawia dla niego wystarczających korzyści.

http://marcingizycki.blogspot.com/2013/12/cena-i-korzysc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - próbował Pan sam liczyć ?

Może poda Pan szczegółowo parametry, bo ciągle oczekuje Pan odpowiedzi w ciemno, z powodu braku podania szczegółów .

Pytań może być wiele .

  • Jaka podeszwa ?
  • Jaka skóra ?
  • Jaka ilość ?
  • Jaka rozmiarówka ?
  • Jaki odbiorca docelowy ?
  • Jakie środki marketingowe ?

Bo jeśli zwyczajnie mamy tylko zaspokoić Pańską ciekawość to odpowiedź adekwatną już Pan znalazł sam i też nie jest ona chyba do końca wyczerpująca z powodu braku wspomnianych kryteriów .

Zatem pytanie jest niepełne jak z typu ile kosztuje wyprodukowanie x marki samochodu .

Inna cena będzie dla Mercedesa klasy A inna dla E. Przy czym cena klasy E zmieni się znacząco gdy przyjmie się wyprodukowanie i docelową sprzedaż 2 mln szt. w roku inną w kwartale i inną w miesiącu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - próbował Pan sam liczyć ?

Może poda Pan szczegółowo parametry, bo ciągle oczekuje Pan odpowiedzi w ciemno, z powodu braku podania szczegółów .

Pytań może być wiele .

  • Jaka podeszwa ?
  • Jaka skóra ?
  • Jaka ilość ?
  • Jaka rozmiarówka ?
  • Jaki odbiorca docelowy ?
  • Jakie środki marketingowe ?

Bo jeśli zwyczajnie mamy tylko zaspokoić Pańską ciekawość to odpowiedź adekwatną już Pan znalazł sam i też nie jest ona chyba do końca wyczerpująca z powodu braku wspomnianych kryteriów .

Zatem pytanie jest niepełne jak z typu ile kosztuje wyprodukowanie x marki samochodu .

Inna cena będzie dla Mercedesa klasy A inna dla E. Przy czym cena klasy E zmieni się znacząco gdy przyjmie się wyprodukowanie i docelową sprzedaż 2 mln szt. w roku inną w kwartale i inną w miesiącu .

Nic dodać nic ująć. Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,ale te pytania sa zbyt szczegolowe i nieadekwatne do mojego zapytania. Takie szczegoly omawia sie z konkretna fabryka, a nie na forum internetowym. Chcialem poznac przedzial cenowy, poniewaz prowadze rozmowy z wieloma fabrykami. Niestety czesto mam wrazenie, ze ceny sa mocno zawyzane. Jeden z forumowiczow podal mi przedzial: 30-250zl. to juz jest konkretna odpowiedz. skoro w Polsce jest tak samo drogo jak w innych krajach zachodniej Europy, nie warto jest tu inwestowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,ale te pytania sa zbyt szczegolowe i nieadekwatne do mojego zapytania. Takie szczegoly omawia sie z konkretna fabryka, a nie na forum internetowym. Chcialem poznac przedzial cenowy, poniewaz prowadze rozmowy z wieloma fabrykami. Niestety czesto mam wrazenie, ze ceny sa mocno zawyzane. Jeden z forumowiczow podal mi przedzial: 30-250zl. to juz jest konkretna odpowiedz. skoro w Polsce jest tak samo drogo jak w innych krajach zachodniej Europy, nie warto jest tu inwestowac. 

Niestety problem jest dość złożony. Napływ towaru z Chin wyeliminował wiele firm z rodzimego rynku. Dotyczy to producentów spodów, gum obuwniczych, dodatków, garbaży,  hurtowni szewskich, nie wspomnę o kształceniu obuwników, które praktycznie nie istnieje. W związku z tym co raz trudniej jest uzyskać odpowiednie jakościowo materiały a jeśli jest już taka możliwość to dotyczy  zamówień hurtowych na większą skalę. Oczywiście są wyjątki, które wspierają jeszcze małe firmy, jednakże wszystko zmierza w złą stronę.

Tym samym naprawdę co raz trudniej jest oszacować pewne nakłady, które trzeba ponieść aby wyprodukować w Polsce obuwie. Nie które duże firmy, których nie będę tu wskazywał podkupują całe szwalnie celem optymalizacji własnej produkcji psując nasz rynek. Wiem, ponieważ mam do czynienia z osobami w branży, szczególnie z tymi jak to fachowo nazywają z samego dołu łańcucha cyklu wytworzenia gotowego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Skoro w Polsce jest tak samo drogo jak w innych krajach zachodniej Europy, nie warto jest tu inwestowac.

 

Może nie warto tak od razu się zniechęcać. Polska być może powoli przestaje być krajem taniej siły roboczej, ale warto popytać producentów czym poza ceną są w stanie przebić konkurencję z "zachodu". Być może jakość materiałów, precyzja wykonania, obsługa ... przekona. Muszę wierzyć, że warto tu inwestować ... proszę mi tego nie odbierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wierzyć, że warto tu inwestować ... proszę mi tego nie odbierać :)

 

 

 

Dziekuje,ale te pytania sa zbyt szczegolowe i nieadekwatne do mojego zapytania.

Jak to nieadekwatne ?

Prościej to Panu w przykładzie wytłumaczyć ?

To ja zapytam ( no i moje pytanie będzie adekwatne do Pańskiego ) .

 

 

Ile Kosztuje podanie szklanki wody ?

 

 

Proszę szczerze o podanie konkretnej odpowiedzi .

 

 

Takie szczegoly omawia sie z konkretna fabryka, a nie na forum internetowym.

To jednak Pan je tu postawił i jak widać ktoś się stara :)

 

 

Chcialem poznac przedzial cenowy, poniewaz prowadze rozmowy z wieloma fabrykami. Niestety czesto mam wrazenie, ze ceny sa mocno zawyzane

To pozostanie Pańskiej decyzji pod ocenę, jako inwestorowi .

 

 

Jeden z forumowiczow podal mi przedzial: 30-250zl. to juz jest konkretna odpowiedz. skoro w Polsce jest tak samo drogo jak w innych krajach zachodniej Europy, nie warto jest tu inwestowac.

Mam wrażenie, że nie jest Pan handlowcem .

Podam Panu publicznie propozycję - 25zł przy 40tyś par albo 250zł przy 4 tyś .

Zapewniam, że jeśli weźmie Pan tylko 4 tyś par zarobię więcej, a Pan mocno zaryzykuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafniej i dobitniej nie da się już napisać. Ale z racji tego, że zaniżyłeś moją cenę o 5 zł, po przeanalizowaniu wszystkich kosztów, burzy mózgów księgowych, obcięciu pensji pracownikom, przejściu na tańszy prąd, przeniesieniu siedziby do SSE itp. za 24,99 zł/para wykonałbym już 39000 par, i przy cenie 250 zł (pobiję Cię z kretesem) - 200 par :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.