Skocz do zawartości

Oklejenie złotego obcasa zamszem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli żle trafiłam z umiejscowieniem tematu proszę o przeniesienie ;)

Chciałabym was zapytać czy byłaby możliwość ( jeśli tak to w jakiej cenie przypuszczalnie ) oklejenia czerwonym zamszem złotych obcasów widocznych na zdjęciach niżej ;) ? Pozdrawiam

 

598306830_080.jpg

Będę bardzo zaciekawiony jeśli ktoś wykona tą pracę i będzie to trwałe oraz efektowne. Myślę, iż moderatorzy mogą tu pomóc jednak. Piękne buty, przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez tosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciąganie obcasów skórą, to powinien być standard w każdym szanującym się zakładzie szewskim. Można dokonywać obciągu obcasów nie tylko skórą, ale też i innymi materiałami. Cena za taką usługę to kilkadziesiąt złotych, na pewno trzeba też robić później nowe fleki. Kilka przykładów realizacji tutaj :

http://shoemaker24.eu/2013-08-11-15-08-16/kolorowe-obcasy-galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia najważniejsza. Skąd wziąć zamsz w tym samym odcieniu czerwonego? Przecież jeśli odcienie czerwieni będą różnic się, to wyjdzie trochę koślawo. Jeśli znajdzie się ten sam odcień czerwieni, to raczej oklejenie nie powinno sprawić trudności wprawnemu majstrowi. Jeśli nie znajdzie się takiego samego koloru może pomyśleć o oklejeniu na czarno? Oczywiście, to tylko moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem swego czasu jedną parę kozaków od Ryłki. Do wymiany poszło całe obłożenie obcasów - cienka cielęca skóra.

W sumie więcej pracy poszło na odpowiednie wymodelowanie szablonów niż na samo klejenie.

Czyli da się zrobić ale trzeba uwzględnić to, o czym pisał makowiec i szewc24.pl

 

W sumie wziąłem za tę robote........... troche za mało :-) Ale to, czego nauczyłem się przy tej okazji już się zamortyzowało :-)

Zdjęć nie mam, bo uśmiechnięta klientka porwała buty i szpagatami oddaliła się w kierunku mi nieznanym.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem swego czasu jedną parę kozaków od Ryłki. Do wymiany poszło całe obłożenie obcasów - cienka cielęca skóra.

W sumie więcej pracy poszło na odpowiednie wymodelowanie szablonów niż na samo klejenie.

Po co robiłeś szablony ? Obciągałeś obcasy skórą bez ich demontażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie szablony, panowie... wystarczy zdjąć obcas, mniej więcej dociąć skórę w kształcie dużego trójkąta i póxniej go modelować. ja robię tak, że najpierw smaruję i skórę i obcasa butaprenem, bo lepiej się klei do plastiku niż kleje na acetonie, rozgrzewam skórę lekko, gdy już toluen odparuje, a nastepnie naciągam ją na obcas i układam ładnie, żeby było wszędzie równo. później docinam skórę do wymiarów obcasa i jeśli dokleja się na obcas jeszcze zelówkę, to tym lepiej, bo łątwiej wszystko wyrównać, po doklejeniu do obcasa lekko szarfuję, ścieniam brzegi, żeby zelówka ładnie się ułożyła, bez żadnych zgrubień...

to jest bardzo prosta robota i czasem zajmuje nie więcej niż 15 minut :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Panowie

Młody stażem wtedy byłem, i nie wstydzę się tego. A o tym zacnym forum jeszcze nie miałem pojęcia.

Obcsów nie mogłem zdemontować z powodu braku wytapiarki do gwozdzi, surowca na nowe obłożenie tyle, co na lekarstwo. Zatem była tylko jedna szansa :-). Dlatego poszedłem tropem modelarskim bo w tym mam wprawę. Zabieg udał się nadspodziewanie dobrze i to chyba najważniejsze.

Dziś zrobiłbym to dokładnie tak, jak piszecie bo to najlepsza i najszybsza droga

pozdrawiam

"wciąż młody adept" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Panowie

Obcsów nie mogłem zdemontować z powodu braku wytapiarki do gwozdzi, surowca na nowe obłożenie tyle, co na lekarstwo. 

Pechowo trafiłeś na buty Ryłko, jedna z nielicznych firm, gdzie system montażu obcasów jest niemal doskonały i prędzej obcas się złamie niż gwoździe puszczą (dla niewtajemniczonych - specjalne gwoździe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.