Jump to content
tosa

Renowacja siedziska fotela Volvo XC90

Recommended Posts

Stare dzieje. Tapicerki doskonale mi znane ,świetnej marki jaką jest volvo. Tylko czemu ludzie o to nie dbają???

Dziś byłby inny lakier zamykający-musi być samochodowy z poliuretanem i utwardzaczem WYŁĄCZNIE MATOWY. Ale wtedy mi się podobało. Wystarczy dobry środek czysczący-może być jak najbardziej mydło Avel-odtłuszcza lekko, rozpuszczalnik do skór, papier ścierny, odtłuszczacz w formie benzyn do skór lub alkoholi, farby, lakiery, utwardzacze i przepis gotowy.

Zdjęcie108.jpgZdjęcie165.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie jest piękna.

To było dwa lata wstecz. W innym poście jest cała procedura pracy i tapicerka wygląda inaczej po skończeniu. Tak jak ma wyglądać. Maluję skóry jakieś 12 lat i dwa lata dla kogoś komu zależy to przepaść. Kolory zawsze dobieram sam. Dociągam na 4 warstwie mniej więcej. Potem dalej natryskowo plus lakiery Top Coat Mat. Z tapicerkami volvo miałem kontakt cotygodniowy przez ponad pięć lat. Niestety bardzo szybko pęka tam skóra i ulega niszczeniu. Trzeba szczególnie o nią dbać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracuje na środkach różnych firm. Tapicerki samochodowe maluję głównie mieszanką farb colourlock z domieszką furniture clinic. Całość zamykam obecnie lakierami furniture clinic zawsze z utwardzaczem. Volvo było patrząc na powłoki malowane i zamykane środkami colourlock czyli lederzentrum. Auta są praktycznie każdego dnia więc mogę się pomylić. Powłoki wskazują na colourlock. Ta tapicerka jest źle zrobiona. Jeszcze się zastanawiam czy na danym scuff master nie była robiona... 

Edited by tosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.